Poprzedni temat «» Następny temat
W co teraz gracie?
Autor Wiadomość
Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/24
Wysłany: 2020-04-06, 10:32   

torian napisał/a:
Gwint

Jak już człowiek przyzwyczai się że zasady trochę różnią się w stosunku do Dzikiego Gonu to gra się całkiem nieźle. W W3 najlepiej grało mi się Nilfgaardem więc od tej talii zacząłem ale szybko przestawiłem się na Scoia'tael. Talia działa trochę jak kula śniegu, wiele kart wchodząc do gry wzmacnia te które już są na stole.

Grałem w to podczas zamkniętej bety kiedy to przypominało gwinta z Wieśka 3. Tak spartolilić fajną karciankę też trzeba umieć. Wtedy ulubiona taktyka to Henselt jako dowódca i gramy pod ozłacanie kart. Albo Nenneke, Shani i uzdrowicielki co pozwalało w wyzerować swój cmentarz w 3 turze.

Podziękuj autorowi tego posta

torian 

Podziękowania: 28/11
Wysłany: 2020-04-06, 10:57   

Słyszałem wiele głosów narzekających na zmiany w stosunku do bety. Sam gram dopiero od grudnia więc nie mam porównania (chociaż jeśli beta przypominała Gwinta z Dzikiego Gonu to zmiany są zdecydowanie na korzyść) ale po czterech miesiącach jeszcze mi się nie znudziło. Zdarzały się momenty zniechęcenia kiedy po dochrapaniu się do dość wysokiej rangi zacząłem zbierać srogie lanie (20 przegranych partii pod rząd potrafi zdemotywować) ale były też momenty niesamowitej satysfakcji kiedy zmiana strategii sprawiała że kosiłem przeciwników jak rolnik żyto.

Największe zalety tej gry to moim zdaniem brak pay to win, niewielki wpływ szczęścia na wynik spotkania (za wyjątkiem talii Nilfgaardu która może być skonstruowana tak by polegać na losowaniu kart) oraz dobry balans pomiędzy frakcjami.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 249/56
Wysłany: 2020-04-07, 15:08   

Wlazłem na poprzednią stronę tego wątku, rzucił mi się w oczy obrazek z Persony 5, w którą grałem dwa lata temu. Napisałem wtedy coś takiego:

Vinci 2 lata temu napisał/a:
Ja też nie przepadam za japońskimi klimatami, a dokładnie za anime, ale zaryzykowałem z Personą i to była cholernie dobra decyzja. Skończyło się na tym, że przeszedłem potem część czwartą i trzecią.

Ależ się to zmieniło, co ta Persona ze mną zrobiła. Nie grajcie w to! :P

Gram teraz w Persone 5 Royal, strach pomyśleć co się stanie po przejściu, pewnie dwa razy, rozszerzonej wersji :P A! No i od czasu do czasu robię trochę map w Path of Exile, wracam do tej gry często, szczególnie na starty sezonów, ImHO najlepszy H&S na rynku.

torian 

Podziękowania: 28/11
Wysłany: 2020-05-05, 00:09   

Spec Ops: The Line

Nietypowa to strzelanka w której na pierwszym miejscu jest opowieść a dopiero na drugim strzelanie. Historia nie grzeszy co prawda oryginalnością ale broni się sprawną narracją. Wydaje się być mocno inspirowana “Jądrem Ciemności„. Gra jest krótka, da się ją zaliczyć na jednym dłuższym posiedzeniu, mi to zajęło niecałe 7h. Scena z białym fosforem daje radę.

Cecylio 

Podziękowania: 7/41
Wysłany: 2020-05-05, 09:10   

Mad Max. Benzyna, szybkie samochody najeżone kolcami, mięsista walka z użyciem pięści i domowej roboty broni ręcznej, eksploracja pustkowia. Czego chcieć więcej?

Satysfakcjonujący system ulepszania auta czy głównego bohatera. Graficznie niespecjalnie ładna, ale i sam świat oraz jego mieszkańcy do urodziwych nie należą.

Do bólu powtarzalna, w sam raz na krótkie sesje, dla odstresowania się. Tego się spodziewałem i to dostałem.

Odpowiedz do tematu