Poprzedni temat «» Następny temat
Prace nad modyfikacją
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 23/75
Wysłany: 2020-03-02, 11:59   

AbdelStrife napisał/a:
Wystarczyłoby poromansować/zaprzyjaźnić się tylko z 2 bądź 3 postaciami czy tez w sytuacji gdy byłbym jedynym testerem powinienem sprawdzić wszystkie postaci?

Będzie super nawet jeśli zgodzisz się przetestować nawet 1 NPC - niczego nie będę nikomu narzucać. Równie dobrze możesz przyłączyć 5 postaci kobiecych NPC (dla wersji testowej wyłączę ograniczenia w romansowaniu, w tym konflikty romansowe) i korzystając z konsoli kodów (przyspieszanie wystąpienia rozmowy dialogowej - wytłumaczyłbym, co i jak) po prostu sprawdzić, czy odpalają się wszystkie rozmowy romansowe.

AbdelStrife napisał/a:
A i jeszcze jedno...czy jest to test skupiający się głownie na znajdowaniu bugow czy tez innych rzeczy jak np. potencjalnych błędów ortograficznych, konstruktywną krytyką postaci i questów w celu możliwych zmian/poprawek/rozszerzen w tym zakresie bądź tez uwag z zakresu jak łatwe/trudne są questy oraz czy postacie nie są zbyt silne (overpowered) lub zbyt słabe?

Na pewno ogólna opinia ma znaczenie - kiedy ostatnio memory testował wersję z 5 NPC, wskazał mi na istotne kwestie w dialogach Rimardo. Dzięki jego opinii dialogi wyglądały finalnie zupełnie inaczej. Nie oznacza to jednak, że zgodzę się z każdym komentarzem, gdyż sam jako twórca też mam pewną wizję mojej modyfikacji.

Co do błędów ortograficznych - nie powinno ich być. Pięciu z moich NPC przeszło korektę (dzięki Aristo!), ale uwagi dotyczyły raczej błędów interpunkcyjnych/stylistycznych. Na pewno przed wydaniem modyfikacji przejrzę wszysktie teksty jeszcze raz, natomiast przy takiej ilości tekstu łatwo jest mi coś przeoczyć (jako autor nie zwracam też uwagi na pewne oczywiste omyłki, które są widoczne wyłącznie dla innych osób niż ja). Za wszelkie wskazania błędów również będę zatem wdzięczny.

Co do testowania questów - ogólna opinia na pewno ma znaczenie, ale aby móc obiektywnie zaopiniować poziom trudności walk, trzeba po prostu uczciwie przejść grę, bez korzystania z konsoli kodów. Myślę zatem, że pierwsze uwagi co do tej kwestii pojawią się dopiero po wydaniu pierwszej oficjalnej pełnej wersji modyfikacji.

AbdelStrife

Wysłany: 2020-03-03, 17:36   

Ja tam nawet bym wolał żeby były konflikty romansowe gdyż te sytuacje należą moim zdaniem do najbardziej ciekawych chwil w całym romansie. Wciąż pamiętam jak bylem zaskoczony gdy nieśmiała Aerie zaczęła "podskakiwać" Jaheirze ^^

Zresztą bugi często występują podczas podobnych "rozgałęzień decyzyjnych". Bywa, ze mod źle odczytał poprzednio uczyniony wybór albo romans wygasł...nawet jeśli nie powinien.

Wprawdzie modów jak do tej pory nie testowałem w tzw. wersji beta, ale sporo ukończyłem i trochę "przywykłem" do tego co najczesciej się "buguje". :)

Podczas testów wystarczy, ze powie się w którym miejscu występuje bug (z która postacią/podczas której konwersacji/itd) oraz dołączy save'a tuz przed owym bugiem (może także z plikiem Weidu.log?) czy tez są konieczne w celu testowania bardziej dogłębne dane wymagające od testera jakichś minimalnym umiejętności w moddingu?

Wiem, ze pytanie brzmi dość "noobowato", ale ponieważ byłoby to moje pierwsze poważne testowanie wolałbym albo zrobić coś w miarę przyzwoicie (albo przynajmniej się postarać by tak było) albo zwyczajnie poczekać z pozostałymi fanami na pełną wersje.

Jeśli nikt inny nie wyrazi zainteresowania(albo zbyt niewielu) a nie przeszkadza ci, iż jestem trochę nowicjuszem w byciu testerem to nawet chętnie bym się zgłosił. Pozdrawiam.
Podziękuj autorowi tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-03-03, 17:49   

AbdelStrife napisał/a:
Ja tam nawet bym wolał żeby były konflikty romansowe gdyż te sytuacje należą moim zdaniem do najbardziej ciekawych chwil w całym romansie. Wciąż pamiętam jak bylem zaskoczony gdy nieśmiała Aerie zaczęła "podskakiwać" Jaheirze ^^

Dopiero pracuję nad konfliktami romansowymi, więc w wersji do testów i tak nie mógłbym Ci ich przekazać ;)

AbdelStrife napisał/a:
Podczas testów wystarczy, ze powie się w którym miejscu występuje bug (z która postacią/podczas której konwersacji/itd) oraz dołączy save'a tuz przed owym bugiem (może także z plikiem Weidu.log?) czy tez są konieczne w celu testowania bardziej dogłębne dane wymagające od testera jakichś minimalnym umiejętności w moddingu?

Nie trzeba załączać żadnych save'ów. Wystarczy mi jedynie info, w/po której rozmowie w romansie nastąpił bug (o ile wystąpi). Po prostu sprawdzasz, czy wszystkie rozmowy romansowe się odpalają i czy odpowiedzi udzielane przez NPC mają logiczny sens. Naprawdę zakładam, że bugów nie powinno być.

AbdelStrife napisał/a:
Jeśli nikt inny nie wyrazi zainteresowania(albo zbyt niewielu) a nie przeszkadza ci, iż jestem trochę nowicjuszem w byciu testerem to nawet chętnie bym się zgłosił. Pozdrawiam.

Proszę zatem o ostateczną decyzję. Jeśli to, co wyżej napisałem Ci odpowiada, to daj znać, a poproszę Lavę o otwarcie dla nas komnaty do testów. Tam też dogadamy szczegóły.

AbdelStrife

Wysłany: 2020-03-05, 17:36   

Oki, to jeśli spełniam wymagania to dołożę starań by spełnić oczekiwania.

Zgaszam się zatem i czekam na dalsze instrukcje. Mam nadzieję, ze wszystko pójdzie dobrze. :smile:

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-03-06, 11:19   

AbdelStrife napisał/a:
Oki, to jeśli spełniam wymagania to dołożę starań by spełnić oczekiwania.

Zgaszam się zatem i czekam na dalsze instrukcje. Mam nadzieję, ze wszystko pójdzie dobrze. :smile:

Dzięki. Lava otwarł już dla nas komnatę, od teraz przenosimy dyskusję tam.

Gdyby ktoś jeszcze był chętny do testów - śmiało piszcie.

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 20/81
Wysłany: 2020-03-16, 19:47   

Ja mogę, ale jak już pisałem, będę grał po prostu i starał się różne sposoby grą próbować, gdyż nie mam doświadczenia w testowaniu.

Zła czy dobra drużyna?

Zerkniesz może na mój skrypt (taka mała przysługa za przysługę)?

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-03-28, 16:44   

Prace nad modyfikacją nadal trwają - to, że nie piszę, wcale nie oznacza, że nic się nie dzieje :)

Modyfikacja jest testowana przez AbdelStrife'a, Ruffle'a i greeagaraka - z tego miejsca bardzo dziękuję im za wszystkie uwagi, opinie i komentarze.

Ja natomiast cały czas pracuję nad banterami. Poprawiłem już bantery Mirandy, Masambe i Alethry. W tym tygodniu planuję wziąć się za Rimardo i Talindrę. Na bieżąco poprawiam również drobne błędny zgłaszane przez testerów.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-04-01, 18:01   

Z uwagi na ważność newsa, pozwolę sobie napisać zupełnie nowego posta.

Otóż - fanfary - moja modyfikacja doczekała się... współautorstwa. Do projektu dołączyli twórcy znanego niektórym PROJEKTU X, który niestety nigdy nie doczekał się ukończenia. Projekt X to modyfikacja questowa, która dodaje kilka nowych mapek i całkiem interesujących questów. Przykładowe mapki w załącznikach.

Udało mi się dogadać z twórcami Projektu X w ten sposób, że dokończą w niewielkim stopniu swój projekt, a następnie przekażą mi go do dalszej pracy jako część BGEE 10 NPC PROJECT. Oznacza to, że niektóre z questów moich NPC będą odbywać się na zupełnie nowych lokacjach, a sama modyfikacja przestanie być rozpatrywana wyłącznie jako ta, która dodaje tylko nowych NPC. Będą bowiem questy, naprawdę fajne questy :)

Spora część tekstu z Projektu X pochodzi sprzed kilku lat, kiedy twórcy byli jeszcze bardzo młodzi. Oznacza to, że tekst musi przejść korektę. Nie ma tego bardzo dużo, ale byłbym szczęśliwy, gdyby ktoś z forum, kto zajmuje się profesjonalnie korektą, przejrzał te teksty. Jeśli ktoś chce pomóc, proszę napisać na priv.

Mam nadzieję, że chłopakom nie braknie zapału do ukończenia trzonu modyfikacji i będziecie wszyscy mogli zapoznać się z opracowanymi przez nich questami. Jaram się jak pochodnia, bo mapki są przepiękne! 3majcie kciuki.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowyU
greegarak 

Podziękowania: 43/63
Wysłany: 2020-04-01, 19:01   

nowus777 napisał/a:
Otóż - fanfary - moja modyfikacja doczekała się... współautorstwa. Do

Prma aprilis?
Pierwsza mapka to Unerdark jakiś (niezła). A druga to wrzosowiska?

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 145/155

Wysłany: 2020-04-01, 20:54   

Łał!
I wtedy nazwa Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy będzie jeszcze bardziej adekwatna :grin:

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-04-01, 22:20   

greegarak napisał/a:
nowus777 napisał/a:
Otóż - fanfary - moja modyfikacja doczekała się... współautorstwa. Do

Prma aprilis?
Pierwsza mapka to Unerdark jakiś (niezła). A druga to wrzosowiska?

Żadne prima aprilis :)

Odpowiedz do tematu