Poprzedni temat «» Następny temat
Tactics
Autor Wiadomość
WraithOfWrath 

Wysłany: 2019-09-23, 14:05   Tactics

Siemanko, mam problem. Mianowicie na wcześniejszym patchu do WoBG mogłem zainstalować Ulepszonego Irenicusa z Tacticsa. :cry: Teraz kiedy wyszedł najnowszy patch, Irek nie chce się zainstalować. Wygląda jakby czegoś brakowało, ale nie wiem gdzie tego szukać i co z tym zrobić. Proszę o pomoc, ponieważ wcześniej dało się zainstalować, a teraz mam kłopot (nie ukrywam, że bez tego komponentu walka w Piekle wieje nudą, te demony są zbyt słabe). Z góry dzięki za pomoc :sad:

Install Component [Ulepszony Irenicus]?
[I]nstall, or [N]ot Install or [Q]uit? i

Installing [Ulepszony Irenicus]
Copying and patching 1 file ...
Copying 1 file ...
Extending game scripts ...
Extending game scripts ...

[tactics2/ii/bcs/sujon.baf] PARSE ERROR at line 7 column 1-49
Near Text: )
[ReallyForceSpellRES] not found in ACTION.IDS

[tactics2/ii/bcs/sujon.baf] ERROR at line 7 column 1-49
Near Text: )
Parsing.Parse_error
ERROR: parsing [tactics2/ii/bcs/sujon.baf]: Parsing.Parse_error
Stopping installation because of error.

ERROR Installing [Ulepszony Irenicus], rolling back to previous state
Will uninstall 10 files for [SETUP-TACTICS.TP2] component 5.
Uninstalled 10 files for [SETUP-TACTICS.TP2] component 5.
ERROR: Parsing.Parse_error
PLEASE email the file SETUP-TACTICS.DEBUG to weimer@cs.berkeley.edu (http://www.weidu.org)
Using Language [Jezyk polski (tlumaczenie Damian Staniszewski)]
Ostatnio zmieniony przez dradiel 2019-09-25, 05:24, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 253/51
Wysłany: 2019-09-24, 12:02   

WraithOfWrath napisał/a:
[ReallyForceSpellRES] not found in ACTION.IDS

Dokładnie brakuje wpisu "ReallyForceSpellRES" w ACTION.IDS. Nie ma to wpływu na samą rozgrywkę a tylko na kompilację skryptów/dialogów przy instalacji modów. Teoretycznie to prosta rzecz do naprawienia, powinno wystarczyć dopisanie nowej linii "181 ReallyForceSpellRES(S:RES*,O:Target)" do ACTION.IDS zwykłym notatnikiem (lepiej nie programem typu office). Jeśli pliku nie ma w folderze OVERRIDE to trzeba go do niego wyeksportować z zasobów gry np. programem Near Infinity.

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 770/118
Wysłany: 2019-09-25, 05:35   

Obecnie do WoBG nie powinno instalować się żadnych dodatkowych modów, a szczególnie modów typu Tactics.
Poza tym ostatni patch niczego nie zmienił, co miałoby wpływ na instalację tego modu, jeśli koniecznie upierasz się go instalować. Action.ids w WoBG zawiera odpowiedni wpis, a to wskazuje, że z Twoją instalacją jest coś nie tak.

WraithOfWrath 

Wysłany: 2019-09-26, 17:07   

Jednak coś z instalacją było nie tak. Odinstalowałem i zainstalowałem grę ponownie, wklepałem ten komponent i działa. Co do instalowania modów do WoBG - cała modyfikacja jest bardzo fajna, tylko zawsze jestem zniesmaczony walką z Irkiem. Skoro Amelissana w finale ma mocniejszych pomocników przy boku (bodajże z Ascension), to uważam, że Irenicus też zasługuje na coś super i to daje właśnie komponent z Tactics (w końcu to finał pewnego cyklu). Dzięki za pomoc w każdym razie. Temat można póki co zamknąć.

xOlej

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2020-02-07, 12:19   

Czy jest możliwość zaaktualizowania Sword Coast Strategmes do najnowszej wersji w kolejnym patchu ? Gram na 10% doświadczenia ,a niektóre walki są zbyt proste np. walka z Sarevokiem którego ubiłem w 15 sekund ; c .Przechodziłem grę na EE na trybie trudności Legacy Of Bhaal ze Sword Coast Strategmes(w najnowszej wersji) w którym kapłani czy magowie dostawali autoamtycznie co np 20 sekund cały zestaw ochron ,które mieli zapamiętane w księdze zaklęć. W czystym Baldurs Gate 2 nie ma możliwośći dodania trybu Legacy Of Bhaal , więc czy jest chociaż zaaktualizowania modów taktycznych (Byłby to świetny pomysł. Prośba od gracza który poświecił pół życia na granie w baldury xD.Ewentualnie dodać specjalną opcje dla hardkorowych graczy otrzymywanie tylko 1 % doświadczenia za zabitych przeciwników i za zadania.Cieszę się że przy tak dużej liczbie modów i waszym zaangażowaniu udało wam się to wszystko ogarnąć i stworzyć grywalny świat(grałem od patcha 1.42 co jakiś czas wracając do świata WOBG)

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 770/118
Wysłany: 2020-02-08, 08:06   

WoBG nie jest tylko dla graczy hardkorowych. Już i tak samo w sobie nie jest łatwe do przejścia, więc nie ma co go przesadnie utrudniać. Aktualizacja SCS nie wchodzi w grę, ponieważ modyfikacja nie jest już kompatybilne z nowszymi wersjami scs. Poza tym tak znowu wiele nowego to nowsze wersje scs nie wnoszą. Zdarza się, że niektóre walki utrudniam, więc być może tak się jeszcze z którymiś znowu tak wydarzy. Kiedyś myślałem, aby dodać opcję ustawiania sobie procentu, jaki kto chce. 1% to byłby jednak więcej niż hardkorowy. Może jeszcze wrócę do tego pomysłu, jeśli będę miał czas na pracę przy WoBG. Ostatnio jednak go nie mam.

Odpowiedz do tematu