Poprzedni temat «» Następny temat
[archiwum] Niepełna wersja modyfikacji - opinie i komentarze
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2019-12-17, 14:14   

Shaylo napisał/a:
Nie wiem czy mogę o to zapytać w tym temacie. Ale mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę Merinida ? Oczywiście zaspoilerować odpowiedź proszę.

Merinida znajdziesz we Wrotach Baldura, w jednej z tawern :) Zapewne domyślasz się, w której? :)

Shaylo

Wysłany: 2019-12-17, 21:40   

nowus777 napisał/a:
Shaylo napisał/a:
Nie wiem czy mogę o to zapytać w tym temacie. Ale mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę Merinida ? Oczywiście zaspoilerować odpowiedź proszę.

Merinida znajdziesz we Wrotach Baldura, w jednej z tawern :) Zapewne domyślasz się, w której? :)

Haha. To dlatego nie mogłem go znaleźć bo jeszcze nie doszedłem :P (dopiero kopalnie zalałem).

Ogólnie sam mood super. Bardzo mi brakowało modów z napisanymi po polsku postaciami. Jeszcze lepiej gdyby był dubbing do każdej (widziałem częściowo post że nagrywasz, ale nie wiem czy do każdej czy jak (ale mogę rzec że chętnie mógłbym spróbować, jak coś mam 25 lat, więc może się nadam, a z głosu to ci mogę próbkę zawsze wysłać)).

Cóż, szczerze nie pamiętam czy wszystkie postacie odnalazłem, ale ja zawsze gram dobrą stroną mocy więc ciemna mi się nie podoba (jedynie nie odnalazłem biegając po całej mapie nie licząc Wrót Baldura jednej postaci, która znajduje się ponoć w okolicy Pod Pomocną dłonią - po prostu nie wiem gdzie ona jest).

Osobiście gram w składzie:

Swój - człek/warrior --> w BGEE 2 przejdzie na złodzieja
Neera
Talindra
Kivan - wiem że nie od Ciebie (ale zorientowałem się dopiero w Nashkel z innej strony, bo zmieniono mu portret i myślałem żę to twój xd)
Coran
Rimardo

Neere mam z sympatii - bo gdy po raz pierwszy grałem EE to się zakochałem w niej i ciężko mi zrezygnować póki co (no i mi się jej głos podoba (taki fetysz xd)).
Talindra -w sumie też bardzo mi się podoba - powiedzmy że jest to damska wersja Keldorna - uwielbiam jej światopogląd :D
Rimardo - Rimardo... wydaje się być słaby psychicznie i niezbyt to w nim lubię. Trzymam go bo na razie nie mam nikogo lepszego.
Coran ... wiadomo OP bower xd

Jest jeszcze bodajżę ta Druidka co w Kniei Larsa ma swój quest (ale nie lubię jej klasy wiec nie gram z nią), oraz gość znaleziony w mieście (co ma na starcie 3 punkty w dual wielda i z imienia nie pamietam), ale już swoich za długo wyexpiłem.

Nie wiem czy któraś z "dobrych" postaci jest tankiem, ale brakowało mi takiego, więc dałem pierscień do zręczności Talindrze i w tarcze jej dałem punkty i jazda xd.

Ogólnie bardzo mi się podoba mod. Bardzo miłoby było zobaczyć go w drugiej części jako kontynuacje.

PS: Bardzo mnie smuci w sumie jeden fakt - bo w BG dużo towarzyszy dołącza do nas bo chcą coś zrobić konkretnego, szkoda żę tych ich zadań nie da się kontynuować bez nich :/. A nie widzi mi się dodawanie każdego osobno w ostatnich godzinach gry.
Tak samo brak rozwiązan niektórych zadań:
PRzykład: Ja nie szedłem od razu prostu do Nashkel, tylko bokami bo tak lubię i tyle. Ocaliłem Dynaheir. Nie chciałem jej w drużynie więc sobie gdzieś poszła..., idę do Nashel, a tam Minsc mówi o tym aby ją ocalić ... nie ma wzianki o tym że już jest ocalona czy coś, więc też go nie chce w drużynie i idzie do "Pod Pomocną dłonią". Po Kopalniach w Nashkel wracam do ów twierdzy, a tam tylko Minsc... i tak o to zadanie nie jest nawet wykonane ehh

Przepraszam za bałagan w zdaniach, ale starałem się to jakoś skrócić maksymalnie.

Tak samo mam mały problem z modami. Mam swoją wersje 1.3 Baldura spakowaną właśnie na momenty kiedy mi się zachce zagrać (bo się z tymi modami namordowałem kiedyś...) ale zrobiłem małą zmianę w modzie BG1NPC i później twój zainstalowałem i któryś musiał namieszać. Bo mi freezuje się gra w momencie gdy próbuje zagadać do Jaheiry/Khalida po ich odłączeniu z drużyny, oraz w lokacji Kopalnie Nashel poziom 3 (tutaj musiałem soibe poradzić kodami aby przenieść sie do poziomu 4 xd). Mam nadzieję że nie będzie takich freezów na bardziej istotniejszych lokacjach gdzie jednak będę musiał coś wykonać z głownym questem.

Podziękuj autorowi tego posta

Edrin 

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2020-01-14, 09:47   

Przyznam że modyfikacja mi się podoba, jak na razie przyłączyłem tylko paladynkę i dobrego kapłana, no i mam problem z questem dla Talindry. Mianowicie nie potrafię znaleźć brata zamordowanej kobiety, szukałem we wszystkich tavernach (poza Baldur Gate) i nie ma go.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-14, 10:31   

Edrin napisał/a:
Przyznam że modyfikacja mi się podoba, jak na razie przyłączyłem tylko paladynkę i dobrego kapłana, no i mam problem z questem dla Talindry. Mianowicie nie potrafię znaleźć brata zamordowanej kobiety, szukałem we wszystkich tavernach (poza Baldur Gate) i nie ma go.

Szukałeś poza Wrotami Baldura... No właśnie, zajrzyj więc tam :)

StaszekAlcatraz

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2020-02-28, 09:38   

Cześć,
czy mod ma już pełną wersję z 10 postaciami?

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-28, 10:01   

StaszekAlcatraz napisał/a:
Cześć,
czy mod ma już pełną wersję z 10 postaciami?

Trwają prace - pełna wersja nie została jeszcze udostępniona. Questy, przyjaźnie i romanse są już gotowe dla wszystkich 10 NPC, obecnie pracuję nad banterami.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz przetestować questy dla całej dziesiątki. Szczegóły tutaj:
http://athkatla.cob-bg.pl...p=131712#131712

Geed

Wysłany: 2020-03-04, 08:03   Problem z głosem

BG1 EE z gog. Zainstalowałem mod z pięcioma postaciami. Nie ma głosu gdy klikam na Mirandę. Gdzie moze leżeć przyszyna?

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-03-04, 11:22   Re: Problem z głosem

Geed napisał/a:
BG1 EE z gog. Zainstalowałem mod z pięcioma postaciami. Nie ma głosu gdy klikam na Mirandę. Gdzie moze leżeć przyszyna?

W wersji, w którą grasz nie ma jeszcze zaimplementowanego dubbingu.

greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917

Podziękowania: 43/66
Wysłany: 2020-03-28, 22:57   

Cytat:

Premiera pełnej wersji modyfikacji nastąpi wkrótce.
O ile spełni się określone wymagania, można się z nimi również zaprzyjaźnić lub przeżyć pre-romans.
UWAGA: Zawartość modyfikacji jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Ostatnie stwierdzenie dotyczy wszystkich Npc, czy też nie wszystkich?
Po czym poznać że romans się zakończył?

Po tygodniowym zapoznaniu się z modem widzę ze to możę być nieodłączna część WoBG w przyszłości.
Mod wnosi w większości same umiarkowane czynniki wpływające na jakość rozgrywki.
Mianowicie Npc są w miarę równi fabularnie, a technicznie można powiedzieć - złożeni. Z jednej strony jakieś mocne przedmioty, a z drugiej słabe profesje, kiepskie biegłości na początek czy niskie poziomy.

No cóż, ale to wersja EE więc z każdą biegłością w broni można sobie poradzić i się pogodzić z tym że np. łowca mimo praktycznej walki dwoma brońmi, wybrał ciężki miecz (tak, nie tylko Minsk miał taką fantazję). Ale zapewne zrobił to z powodów fabularnych. I to jest właśnie zaleta tej modyfikacji.

Każdy Npc ma swój interes do załatwienia i trzeba się z tym liczyć. Nie zawsze zgodzi się ładnie pójść do karczmy i w większości przypadków będzie nagabywał do swoich planów, które przedstawił przy pierwszym spotkaniu. Ale nie są to jakieś wydumane historie.Właściwie to ładnie czerpią z zasobów mapek już tak dobrze znanych, ale przecież w większości dających jakąś przestrzeń do wypełnienia.

Wydawać się może że ma znaczenie rasa/odmiana wszystkich npc. O dziwo wszyscy są ludźmi (bardziej pasuje człowieki), ale to nie jest jakiś narzucony aspekt osobowości. Ani Biografia (no może poza Masambe) tego nie podkreśla, ani teksty i słowa wygłaszane przez Npc. Jak tak się przyjrzeć to większość z tej 10-ki mogłaby mieć inną rasę.Tak dla eksperymentu zrobiłem i ludźmi zostawiłem tylko 4-kę(Kasandrę,Rimardo,Talindrę i Masambe). Bardziej to robię ze względów praktycznych, łatwiej mi rozpoznawać w czasie walki Npc-e w 6-cio osobowej drużynie, jak mam góra 3-ch ludzi, a pozostała czwórko to nieludzie.W każdym razie fabuły to nie psuje, dialogów nie karykaturuje, skryptów nie łamie.

O właśnie - oskryptowanie. Ciężko się czegoś przyczepić, znależć jakąś niedoróbkę, jakieś niezrozumiałe rozwiązanie. Npc zachowują się przewidywalnie.

Właściwie mod składa się z mnóstwa treści(rozmów, banterów), a jest ona w przystępny sposób zaprezentowana.
Nienachalne romanse. Mnóstwo rozmów na mnóstwo tematów, które można....... w każdym momencie zamknąć prostym przystępnym słowem. Taka wolność w rozmowie, jak się nie chce słuchać to wyłączam, jak przycisk pilota do TV.

W większości grałem dobrymi z charakteru, ale już widzę potencjał na stworzenie drużyny niedobrych i może mi się to uda w jednej rozgrywce.

Czego natomiast brakuje. Komentarzy Npc - ale to wersja przedpremierowa moda, więc się pojawią z czasem. No i czasem brakuje mi nagabywania ze strony NPC, żeby nie zapomineć o głównym wątku, bo tyle treści dookoła, że czasem się pomyśli iż to jakaś nowe gra i inny świat. Czeka na więcej treści, ale z cierpliwością i podziękowaniami za obecną.

Podziękowania też dla wszystkich, którzy grali przede mną, bo zapewne wyłapali mnóstwo bugów. Właśnie dla tego przez ten czas (3 lata?) wstrzymywałem się żeby w to zagrać, ale cały czas się interesowałem postępami, bo właściwie najbardziej w RPG jakim jest BG interesują mnie postacie świata gry i ich relacje z otoczeniem. Bo taktycznie to BG jest za prosty i za słabe są skrypty dla przeciwników, co SOd dobitnie pokazał.
Ostatnio zmieniony przez greegarak 2020-03-29, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-03-29, 12:19   

Greegarak, bardzo dziękuję za recenzję. Tak jak napisałeś - to czego brakuje Ci w wersji do testowania, na pewno będzie już zaimplementowane w wersji finalnej.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi