Poprzedni temat «» Następny temat
[BG2][Link] Imoen 4 Ever
Autor Wiadomość
memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 147/155
Wysłany: 2019-12-02, 22:49   [BG2][Link] Imoen 4 Ever

Od wczoraj dostępna jest wersja v2 modyfikacji Imoen 4 Ever autorstwa Jasstey. Mod pozwala cieszyć się rozgrywką przez całą bez mała Sagę z Imoen w drużynie (o ile zechcemy ją oczywiście przyłączyć). Wersja v2 posiada zaimplementowane tłumaczenie na język polski, readme po polsku oraz eleganckie readme SoMu. Nic, tylko pobierać :razz: stąd i grać.

Wszelkie uwagi na temat tłumaczenia mile widziane.
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2019-12-03, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Furrak
Harth 

Podziękowania: 3/1
Wysłany: 2020-02-22, 18:51   

Jeśli dobrze rozumiem, jest to mod który sprawia, że Imoen jest z nami przez całe BG2? grał w to ktoś? będzie się kłócić z Imoen Romance? właśnie całkiem niedawno myślałem, że byłem pierwszy, który wpadł na pomysł takiego moda.

torian 

Podziękowania: 28/11
Wysłany: 2020-02-22, 19:47   

Jako że spora część Imoen Romace to rozmyślanie o siostrze przebywającej w niewoli mody prawie na pewno będą się gryźć.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 135/151
Wysłany: 2020-02-23, 02:29   

Hmm... pierwsze słyszę o tym modzie i prawdę mówiąc nieco mnie diwi - zabranie od nas Imoen to główny motor całej fabuły... nie wyobrażam sobie jak część z cieni amn ma być zmieniona by dopasować te kwestie...
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-02-23, 09:05   

Harth napisał/a:
Jeśli dobrze rozumiem, jest to mod który sprawia, że Imoen jest z nami przez całe BG2? grał w to ktoś?

Przebrnąłem z tym modem (z tym i kilkoma innymi) cały rozdział 2. Moim zdaniem możliwość rozwijania Imoen razem z całą drużyną, a przede wszystkim brak dylematu: ratować siostrę, czy cieszyć się życiem poszukiwacza przygód, sprawdzają się świetnie.

Tuldor88 napisał/a:
zabranie od nas Imoen to główny motor całej fabuły...

Zabranie Imoen lub chęć wywarcia pomsty na Irenicusie. W oryginalnych dialogach z Cieni Amn <CHARNAME> ma za każdym razem do wyboru możliwość powołania się na te dwie kwestie.
Tuldor88 napisał/a:
nie wyobrażam sobie jak część z cieni amn ma być zmieniona by dopasować te kwestie...

Z tym problemem Jastey poradziła sobie całkiem sprawnie. Między innymi poprzez usunięcie/zmianę linii dialogowych odnoszących się do porwania Imoen. Od teraz jedynym motywem dla <CH> jest chęć dopadnięcia Irenicusa. Dzięki nowym dialogom, które pojawiają się po snach z Irenicusem, <CH> nie ma szansy zapomnieć, że gdzieś czyha na niego potężny wróg, który zapowiedział, że wróci i dokończy, co zaczął.
Problemem są oczywiście mody, które odwołują się do Imoen porwanej przez Zakapturzonych. Imoen Romance to szczególnie jaskrawy przykład. Mam nadzieję, że z czasem pojawią się nowe wersje modów z kompatybilnością z I4E. Dla mnie ten mod to teraz obowiązkowy składnik instalacji.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Tuldor88
Harth 

Podziękowania: 3/1
Wysłany: 2020-02-23, 15:59   

obecność tego moda oznacza, że fabuła bg2 została już w całości zdekonstruowana. Uwolnienie Imoen to lejtmotif BG2, mnie to motywowało bardziej niż poszukiwania Irenicusa. W sumie szkoda, a co najciekawsze, sam często myślałem, żeby mieć Imoen w drużynie przez całe BG2. Ale taka zmiana w fabule jak dla mnie nie jest uzasadniona. Raczej. Ciekawe, czy dostosują pod to Imoen Romance, na który kiedyś psioczyłem, ale po namyśle uważam że jest legitny.

EDIT: To już chyba nie jest BG2, jak nie porywają Imoen xD

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-02-23, 18:44   

Harth napisał/a:
To już chyba nie jest BG2, jak nie porywają Imoen xD

Ależ porywają. Najpierw Zakapturzeni Czarodzieje, ją i Irenicusa. Podczas przesłuchania uznają jednak Imoen za niegroźną i pozwalają jej się wykupić. W jaki sposób, to już najlepiej jak każdy sprawdzi sam :razz:
Po wylądowaniu na Brynnlaw Imoen zostaje po raz kolejny porwana przez Irenicusa. Dalej akcja rozwija się już standardowo.
Cytat:
Uwolnienie Imoen to lejtmotif BG2, mnie to motywowało bardziej niż poszukiwania Irenicusa.

Dokładnie, mnie też. Problemem był dla mnie jednak zawsze fakt, że aby nacieszyć się wszystkim tym, co gra oferowała, trzeba było tę wyprawę po Imoen odkładać w czasie. A to bardzo nierolplejowo.

Odpowiedz do tematu