Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale warte polecenia
Autor Wiadomość
memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 138/154
Wysłany: 2019-07-20, 22:48   

nowyU napisał/a:
Ale żeby nie był to tylko kasowy produkcyjniak z efektami obliczony na masowego odbiorce.

Właśnie. Nie kolejny Hobbit przepełniony absolutnie wszystkim aż po brzegi, a przy tym nudny jak ciastko z kremem. Żadne efekty nie zastąpią treści, ale tej Sapkowski dostarczył wystarczająco dużo. Zresztą nic zapewne nie stoi na przeszkodzie, żeby twórcy serialu dostarczyli Wiedźminowi jeszcze więcej wyzwań.
I wcale się nie obawiam, co Netflix zrobi z tą opowieścią, bo to, co zrobił sam Sapkowski po pierwszych kilku opowiadaniach... Powiedzieć, że to autoparodia będzie chyba najbardziej wyważone.

torian 

Podziękowania: 24/9
Wysłany: 2019-11-23, 22:30   

Czarnobyl

To właściwie miniserial (5 odcinków) i bardzo dobrze bo widz dostaje samą esencję bez zbędnego wodolejstwa. Zainteresował mnie na tyle że zacząłem googlować na temat katastrofy i muszę przyznać że pisanie scenariusza poprzedził solidy reserch (chociaż gdzieniegdzie trochę podkolorowali).

Kłuły mnie w oczy (i uszy) tylko dwie kwestie:

Po pierwsze primo, dialogi są po angielsku, ok kapuję jeśli film ma zawojować świat a nie tylko jeden kraj inny język jest niedopuszczalny ale klimat serialu aż się prosi o rosyjskie dialogi.

Po drugie primo, w serialu wszyscy chętnie i bezinteresownie rzucają się na pomoc i ani słowa o tym że spora część (jeśli nie większość) robiła to pod przymusem.

I po trzecie primo ultimo, nikt nie otwiera tych drzwi. :wink:
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 

Podziękowania: 105/244
Wysłany: 2019-11-27, 15:16   

The Mandalorian

trailer

https://youtu.be/aOC8E8z_ifw

Fajne uczucie, bo podczas oglądania w swoistej retrospekcji stanęła mi sala kinowa wypełniona po brzegi, nawet ludzie stali, a ogromne kolejki przed kasą biletową i niezapomniani tzw konicy- liczba poj. konik, co zbijali majątki na sympatykach Gwiezdnych Wojen.
Momentami podczas odcinka Moc z klasycznej Sagi puszczała oko do mnie - co zdziwiony? Można oddać klimat bez zrzynania z Lucasa? Można!

Podsumowując.
Już Łotr 1 udowodnił, że nie trzeba używać "kalki" by stworzyć coś co daje widzowi satysfakcję.

Opinia z innego forum. Doprecyzowuje :P

Jestem po 3 odcinkach i podpisuję się pod tym, co poniżej.

Cytat:
Dzisiaj w końcu obejrzałem ten odcinek... no i jestem wniebowzięty.
Pilot idealny.
Od razu dostajemy dwie akcje "bounty hunterskie" Mando.
Mocno wzorowane na western, jest nawet ujeżdżanie dwunożnego stwora tak jak konia.
Muzyka momentami jak Enio Morricone w spaghetti westernach ( w powyższej scenie z "saloonu" ).
Ogólnie muzyka nie jest w stylu epickich kawałków z sagi, ale jak dla mnie to na plus, jest bardziej kameralnie i zwyczajnie. Żeby była jasność, to raczej nie będzie żaden przełomowy serial, taki który otwiera nam gęby i jest pamiętany przez pokolenia.
Zwykła akcja w westernowym stylu w świecie SW, zwykły scenariusz, standardowy, co oczywiście niczego nie ujmuje. Mariaż z SW robi swoje i serial spełnia moje oczekiwanie ( o ile można coś ocenić po jednym epizodzie ) i nic ponadto ( co nie jest przecież niczym złym ). Naszym drugim celem którego możemy doprowadzić żywego lub martwego ( na zlecenie - już byłego - imperialnego oficera którego gra Herzog ) jest 50 letni przedstawiciel pewnej rasy...

Świetne concept arty na początek napisów końcowych, no i świetne intro ( jak rozumiem będzie w każdym odcinku, również w innych serialach ) "twarze" droidów i osobników w maskach z sagi ( Vader, Kylo, C3PO, R2D2, Mando ) w których odbija się światło.

Na prawdę z marszu mnie ten świat wciągnął. Dla mnie mocne 9/10 na początek.

PS2: Mówię o tym openingu z logo SW, jest po prostu epicki w swej prostocie.

A tutaj ending z wyczesanymi concept artami i muzyką ala "Morricone".
https://www.youtube.com/watch?v=V7yqW64Dx7c

Ten art ze statkiem Mando i następny, Mando z droidem - chciałbym na ścianie
Ostatni art w tym linku zresztą też chyba ikoniczny, wygląda jak imperialny trooper na tych człapiących maszynach.
Dużo takich smaczków i puszczania oczka do ultra-fanów serii ( w przeciwieństwie do Last Jedi, które dawało tego typu osobom mocno po pysku IMO ).

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 147/36
Wysłany: 2019-11-27, 18:03   

Powiem tyle.

Baby Yoda rządzi :mrgreen:
Into the middle I was led

Odpowiedz do tematu