Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania dotyczące zawartości, zasad i sposobów gry, cz. III
Autor Wiadomość
Pioter 

Podziękowania: 9/67
Wysłany: 2019-11-17, 18:08   

Przy okazji szukania wielkiej księgi niewiedzy w chmurnych szczytach można złapać questa z odesłaniem 3 tanar'ri do domu - na początku chciały ciało maga, który je przyzywał - miałem w plecaku, potem łuk pewnego łowcy. Z solucji do NTOSC wyszło mi, że muszę szukać łuku w lokacji północny las, z tym że nie mam je na mapie i nie mogę jej znaleźć (sprawdzałem wyjścia z map wszystkich lokacji na północy mapy świata).

Coś pominąłem, czy gdzieś zrobiłem błąd? Misje z szukaniem księgi zacząłem robić już ubiciu Gothala.

Tanar'ri odesłałem do domu ostatecznie klasycznym sposobem - mieczem i ogniem.
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 150/158
Wysłany: 2019-11-17, 18:28   

Jedyną osobą, która może wskazać drogę do Północnego lasu, jest ten mag, którego miałeś w plecaku. Tę misję trzeba przechodzić dokładnie tak, jak to sobie jej autor zaplanował. Gdzieś w tym wątku jest solucja Sajoka, która pomaga przebrnąć przez całą historię z Księgą Niewiedzy.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Pioter
Pioter 

Podziękowania: 9/67
Wysłany: 2019-12-18, 16:00   

Czy jest jakaś opcja wyłączenia autosave?

BRP 

Podziękowania: 4/8
Wysłany: 2020-03-01, 11:35   

Może ktoś wie gdzie można znaleźć Bylannę, tą z Południowego Skraju?

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-03-01, 12:35   

A Bylanna to nie jest ta urzędniczka z budynku Rady w Dzielnicy rządowej?

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
BRP
BRP 

Wysłany: 2020-03-02, 16:36   

Też myślałem, że to, właśnie, ta Bylanna. W końcu niemal każdy poradnik o niej wspomina i trudno ją przeoczyć, ale coś mi nie gra.
Bylanna powinna zareagować na kontrabandę, którą dostałem od pewnego kupca z Południowego Skraju, ale nie chce.
I teraz nie wiem, czy:
- to nie ta Bylanna,
- to niewłaściwa wersja moda,
- to skrypty się zacięły,
- coś przeoczyłem.

Tak, czy owak, dzięki za pomoc.

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-03-02, 16:48   

Z tego, co pamiętam, to właśnie ta Bylanna. Zdecydowanie powinna zareagować na kontrabandę. Być może do zrealizowania questa w ten sposób potrzebne jest spełnienie jeszcze jakiegoś warunku. Niestety nie potrafię sobie teraz przypomnieć, czy widziałem ten wątek jeszcze w jakichś innych plikach podczas tłumaczenia. Może spróbuj zapytać Lavę.

BRP 

Wysłany: 2020-03-02, 17:01   

OK

Spróbuję swoją starą metodą. Cofnę się o sejwa i rozegram przygodę jeszcze raz.
Podejrzewam, że winne są skrypty, które od czasu, do czasu zacinają się. Niestety nie wiem dlaczego?

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 770/118
Wysłany: 2020-03-02, 19:59   

Przydałoby się, gdybyś załączał w takich wypadkach sejw. Byłoby łatwiej wtedy naprawiać błędy.

BRP 

Wysłany: 2020-03-03, 08:06   

Są to, raczej, drobne niedogodności, które zwykle można jakoś ominąć. Nie kwalifikuje takich sytuacji jako błędy w grze i dlatego ich nie zgłaszam. Jednak takich sytuacji, w których skrypty zacinają się, jest całkiem sporo.

Dla przykładu:
- w drugiej części NeJ najczęściej zacina się Tilorn, ale również z Lavallinem miałem kłopoty,
- w Południowym Skraju, na razie, tylko Bylanna, ale nie ograłem jeszcze całości moda.

Poza tym. Jeśli Bylanna przytnie się jeszcze raz, to dostaniesz sejwa.

Lightening

Podziękowania: 11/30
Wysłany: 2020-03-04, 16:38   

Chciałbym zrobić mały pościk opracowujący chowańce w WoBG, bo troszkę się różnią od niemodowanego baldura. Mam jedną wątpliwość gdyby ktoś mi ją rozwiał to byłbym wdzięczny. Czy chowańce posiadające zdolność kradzież kieszonkowa umożliwiają oszustwa? Tzn. np. czy możliwe jest, że okradnę swoją postać na koniec BG1 i odzyskam dzięki temu przedmioty w lochach Irenicusa i czy ten sam patent jest możliwy w czarowięzach?

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 28/67
Wysłany: 2020-03-08, 12:07   

Kończę BG1, zostało mi właściwie ostatnie podziemie z DSotSC z duergarami/drowami oraz DrizztSaga.

Właśnie przemieszczam się po różnych sklepach i świątyniach poszukując hurtowych ilości mikstur leczenia, takich co leczą chociaż paręnaście HP. Pamiętam, że było kilka sklepów gdzie mieli tego dużo, w części z nich już dawno wykupiłem wszystko co było. Może ktoś coś poradzi, bo póki co moje poszukiwania niemal bezowocne :)

EDIT:
@ragnar
U niej już sprawdzałem i pusto, ale faktycznie kiedyś się solidnie u niej zaopatrzyłem.
Ostatnio zmieniony przez Dead 2020-03-08, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  

ragnar 

Podziękował 8 razy
Wysłany: 2020-03-08, 13:41   

@Dead

Spróbuj u tej panny w Nashkel co stoi na samym dole po prawej stronie - południowy zachód

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 163/125
Wysłany: 2020-03-08, 14:55   

To tak ogołociłeś sklepy i wszystko wychlałeś? :shock:
A w gospodzie Pod Pomocną Dłonią sprawdzałeś? Kucharz Martel na parterze ma kilkadziesiąt wysokowydajnych mikstur. Po kilka sztuk może mieć dodatkowa sprzedawczyni w świątyni Gellany i kupiec Mustafa za świątynią.

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 28/67
Wysłany: 2020-03-08, 17:47   

Jeśli kucharz Martel miał ich kilkadziesiąt to wszystkie już wykupiłem. Zostały te słabe no i kurczaki ;)
Szukam dalej po sklepach, czasem wpadają ze 3 miksturki.

Wszystko wychlałem na spółę z Shar-Teel. Ona i mój woj-mag biorą wszystko na klatę i bywają walki, w których łykam te mikstury właściwie co rundę, kiedy tylko się da :grin: Kapłana nie mam, zresztą i tak by nie nadążył z leczeniem tych wariatów :grin:

EDIT:
W Czarodziejskich Rozmaitościach dostałem ponad 80 takich co leczą 30HP. Powinno starczyć do końca gry :)

Odpowiedz do tematu