Poprzedni temat «» Następny temat
Baldur's Gate III - komentarze
Autor Wiadomość
vFuchsberg 

Podziękowania: 3/2
Wysłany: 2019-07-16, 22:21   

Nie chcę wchodzić w politykę, ale to trochę nie halo w tym przypadku - jednak osobniki z mackami wystającymi z brody to trochę odróżniająca się grupa od normalnych ludzi :-).
Podziękuj autorowi tego posta

picollo 

Podziękowania: 64/98
Wysłany: 2019-07-20, 20:57   

vFuchsberg napisał/a:
Nie chcę wchodzić w politykę, ale to trochę nie halo w tym przypadku - jednak osobniki z mackami wystającymi z brody to trochę odróżniająca się grupa od normalnych ludzi :-).

Mowa tu o komunistach, nie normalnych ludziach ;)
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
neuromancer
Meisarcha

Podziękowania: 83/126
Wysłany: 2019-07-20, 21:14   

Mamy nadzieję, że dalszą dyskusję na temat powstającego Baldur's Gate III da się prowadzić w bardziej merytoryczny sposób. Bez zbyt szczegółowych wycieczek w stronę historii i polityki.

Z góry dziękujemy.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
vFuchsberg
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 23/175
Wysłany: 2019-07-22, 04:07   

Pamiętacie jak bardzo hypowali Drago Age że to niby godny następca Baldur's Gate będzie? To samo będzie z tym BG3.
Odnośnie teasera podoba mi się koncept plagi (mind flyers) pożeraczy umysłów (tak to się po Polsku nazywało?).
Czułbym się o wiele lepiej gdyby tą grę nie promowali na BG3 bo nie wiem jak to ma się trzymać zakończenia Tronu Bhaala? Masz Charname zostanie zdetronizowany i wygnany do świata śmiertelników aka Times of Trouble 2.0?

Pozdro cobowiczom. :smile:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

vFuchsberg 

Podziękowania: 3/2
Wysłany: 2019-07-22, 08:22   

O ile oczywiście zakładamy, że przejął Tron :-). W sumie nie musi się to trzymać fabularnie, tym bardziej że nie będzie można przenieść postaci/wyborów z ToB zdaje się. Dla mnie może się i nazywać BG3, o ile twórcy staną na wysokości zadania - a tu mam duże wątpliwości. Trochę szkoda, że pozostając sceptycznym pewnie i tak zaopatrzę się w tę grę.

Ale ja tu chyba w ogóle dziwak jestem, bo najbardziej w grach RPG kręci mnie czytanie gry jak ładnie oprawionej książki (dużo bardziej mi się podobały tekstowo i wizualnie Pillarsy niż np. Wiedźmin 3, choć ten ostatni mnie zachwycił odniesieniami do kultury) - walki, statystyki etc. traktuję jak przykry obowiązek :-D.

Ciekaw jestem dalszych doniesień na temat gry, wtedy będzie można ocenić więcej.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2019-08-29, 14:23   

Jej, znalazłem ten temat. Przypadkiem.

Cytat:
Możliwe, że BG3 nie będzie ukazane w rzucie izometrycznym.

Cytat:
Hm, rzutu izometrycznego szkoda - takie Pillarsy, Tyranny czy nowy Torment robiły to dobrze i pokazały, że da się.

A ja liczę, że nie będzie starego kapcia. Tak, sprawdzał się w BG i wersjach EE, ale tu trzeba pierd**nięcia.

Cytat:
Z drugiej strony klapa finansowa Pillarsów 2 pokazała nasycenie rynku takimi produkcjami, tyle że do 2020/21 roku może znowu być miejsce na rynku. Boo jeden wie.

Spokojnie. Poczekajmy. Będzie jeszcze klasyczna wersja BG np. na silniku Creation Engine (coś w ten deseń), potem wyjdą kolejne wersje -> VR, remastered, legendary, GOTY, superenhanced legendary edition... Pewnie na to już wpadli, ale okazało się nieopłacalne.

Cytat:
- gra nie będzie działać na tym samym silniku co Divinity: Original Sin 2... ale tak naprawdę będzie, bo to po prostu kolejna wersja (v.4.0) autorskiego enginu studia, używanego od lat, *2

Wiele wydawców używa jednego silnika, który jest modyfikowany. Na mistrzowski poziom w tym aspekcie wzniosła się chyba Bethesda. Tu raczej decydują czynniki ekonomiczne i wydawnicze. Łatwiej pracować na silniku, który się zna i ma się do niego narzędzia niż tworzyć nowy itd. Oczywiście coś za coś.

Cytat:
Nie podoba mi się coś innego - teaser jest taki trochę z fajerwerkami - kojarzony jeszcze z jedynką najemnik Płomiennej Pięści pewnie rozbudza nostalgię, i dobrze, ale ta inwazja na miasto...

Rany, jak mnie wkurza ta filmowość w grach. No, ale to jest już nieuniknione. W sumie bardzo dobrze. W końcu dobiją do etapu, gdzie skończy się granie, a zacznie oglądanie (jak w Wiedźminie 3).

Cytat:
Tym akapitem idealnie wyraziłeś wszystkie moje dotychczasowe obawy odnośnie BG3. Ja również obawiam się, że domyślnie będziemy walczyć z bardzo wyrazistym złem i że kwestia charakteru postaci/wewnętrznej walki z własnym dziedzictwem/moralności zostanie zepchnięta na drugi plan.

Jeśli będzie możliwość wcielić w owo "bardzo wyraziste zło" - kupuję. Jeśli będzie możliwość wcielić się w zło, dobro, ilithida, kijankę, Dziecię Bhaala, mysz kościelną, żołnierza PP, jakieś bóstwo, wnuka Dziecięcia Bhaala, albo wnuka Sarevoka, opcjonalnie córkę Irenicusa, albo synka Bodhi (wampiryczne ilithidy, juupi), ewentualnie siostrę lub brata albo i nawet kuzyna, Viconię, Aerie (Nalia i Imoen już gryzą kwiatki od spodu), a nawet Montarona, Jaheirę lub Minsca tudzież galaretę musztardową - KUPUJĘ W PREORDERZE. Opcja współpracy z łupieżcami też jest okej. Celem - podbój świata, zniszczenie, zniewolenie, totalna eksterminacja (odpada niestety, świat nie może być pusty, bo nie ma wtedy co robić). Opcjonalnie zdrada ludzkości/elfickości/kransoludzkości itp., etc. konszachty z łupieżcami, zdrada łupieżców, jakiś cholernie niewygodny wybór "między między". Tyle możliwości.

Cytat:
w 5ed. D&D - Itlidzi w tej edycji mogą lewitować?

Nie gram, ale sprawdziłem. Mogą.

W zasadzie najbardziej mnie interesuje fabuła i historia.

EDIT: Gwiazdki w niecenzuralnych słowach. - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2019-08-29, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  

Bartek 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/9
Wysłany: 2019-09-07, 12:59   

Kurcze... Ile tu obaw i sceptycyzmu. Mało wiemy, a już w katów się bawicie. Poczekajmy trochę na pierwszy gameplay...
A tak przy okazji, to kur...sko :wink: się cieszę, że wyjdzie BGIII, to jedna z najlepszych wiadomości, jakie miałem okazje przeczytać, i ten trailer - robi wrażenie. A skoro Larian Studio za to się bierze, to nie mam wątpliwości, że będzie ta gra co najmniej dobra.

Odpowiedz do tematu