Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Najlepszy/ulubiony NPC
Autor Wiadomość
Ketchup_suicide 

Podziękowała 1 razy
Wysłany: 2012-01-02, 16:23   

W zasadzie, jeśli chodzi o moich ulubionych NPC to muszę skłonić się ku złym charakterom, bo dobre postacie w BG2 niesłychanie mnie irytowały. Najbardziej przypadła mi do gustu Viconia i Edwin.

W Viconii spodobała mi się mroczna tajemniczość, która świetnie współgra z jej pochodzeniem, coś na kształt famme fatale. Nie jest zła do szpiku kości, a jednak ma uczucia. Poza tym, lubię takie silne kobiety, które nie płaczą przy każdej okazji (patrz Aerie)

Natomiast Edwin.. well, już pomijając fakt, że jest bardzo przydatnym magiem, mam do jego arogancji i złośliwości dystans. Widzę go jako uroczego chłopaczka, który potrzebuję się z kimś pokłócić na niby (patrz Charname). A jak wiadomo, kto się czubi, ten się lubi. Taki 'zły mag w krzywym zwierciadle' ;P

Przy kolejnym przechodzeniu gry, do listy muszę dodać... Keldorna! Dojrzały facet z zasadami; pragnie czynić dobro i zdaje sobie sprawę ze swoich wad. I przede wszystkim, nie jest tak pompatyczny jak Anomen :P
Podziękuj autorce tego posta

Kiwi

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2012-03-31, 04:18   

BG2 ma świetnie skonstruowanych bohaterów przyłączalnych, nie ma takiego tłoku jak w BG1, co pozwoliło na wyklarowanie soczystych charakterów. Moim faworytem pozostanie jednak Haer'Dalis. Postać kompletna, spójna, fantastycznie łącząca uduchowienie z szaleńswem, brawurę z łagodnością. Bard jest oryginalny jak nikt inny w Sadze, ma kapitalny portret i udźwiękowienie. W dodatku udowadnia, że fechmistrz nie jest zakałą drużyny i ma całkiem wymierne możliwości bojowe.

Naszła mnie taka myśl. Zastanówcie się jaka wielka była siła oddziaływania BG na umysły młodych graczy. W środowiskach geekowskich imiona Minsc, Edwin, Xan, Imoen to nie tylko NPC z Wrót Baldura, ale także, zaryzykuję słowo, archetypy. Postaw, charakterów, działań. Fantastyczna sprawa.

Pozdrawiam!
Podziękuj autorowi tego posta

Noirtier
Noirtier

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2012-06-07, 23:29   

Trudno wybrać najlepszą postać, bo NPC mają różne zastosowania. Na pewno "mieszańce" (czarująco-walczące) są lepsze, bo nie będą obrywać, a przemiana tensera (od biedy siła czempiona), słuszna magia czynią z nich dobrych wojowników. Bywają często nawet lepsi niż czysty wojownik np. Korgan. Sarevok dwuklasowany na maga czy kapłana jest świetny (Oczywiście 6-osobowym składem wtedy nie pójdziesz).

Najbardziej lubię Cernda i Haerdalisa. Bardzo się przydają. Są dobrzy i do ekipy 2-osobowej i "kompletu".

Oczywiście Korgan, Sarevok czy Edwin też są dobrzy.

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 23/175
Wysłany: 2013-05-06, 17:28   

Yoshimo to prawdziwy wypasowa klasa złodzieja ze swoimi cechami. Jego podklasa daje fajne pułapki. Sądzę, że twórcy BG2 specjalnie podrasowali Yoshimo tak aby nie mieć z dużo silnych NPC w drużynie. Dodatkowo jego możliwość dwuklasowania na wojownika to miodzio. Biorąc pod uwagę kanon samego Baldur's Gate II to Yoshmio nie pracował dla Irenicusa dobrowolnie. Pamiętam złodziej mówił że spał w Miedzianym Diademie i został porwany i zmuszony przjąć geas. Ciekawe ten użytek geasu, bo pochodzi on z folkloru irlandzkiego i szkockiego. Wpływy szkockich imigrantów widać.
Twórcy samego BG II powinni zrobić możliwość uratowania Yoshimo przed wypuszczeniem gry. Taki jedno zdarzeniowy rzut kościami że 0,001% szans Yoshimo opowie nam o geas jeśli spełnimy pewne wymagania.

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Envemir 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2013-09-26, 19:01   

Moimi ulubionymi postaciami z czystego BG2 są:
Viconia - bardzo dobry kapłan, w boju też ok, ale jako że dla mnie charakter jest ważniejszy niż umiejętności, to romans ma pierwszorzędny.
Aerie - w sumie jej przeciwieństwo, ale też mi bardzo przypadła do gustu, choć grałem chyba tylko raz, w każdym razie teraz ją mam i póki co jest fajnie.
Jan Jansen - jego teksty mogą irytować, ale ja je bardzo lubię ;)
Mincs - za prostotę i mam sentyment do tej postaci
Sarevok - dobry wojownik ale i ciekawe bantery
Mody:
Varshoon - bardzo ciekawy pod względem banterów jak i zdolności, ale lekko przepakowany
Fade - świetny romans i ciekawy złodziej, no i spoko portret
Xan - pierwszy raz z nim gram, ale jest super. Ponadto lubię ale bez wielkiego entuzjazmu Keldorna, a ze sporo większym - Edwina.

Lukas-tek 

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2014-08-12, 14:26   

Co do najlepszego to nie bardzo wiem jak mialbym to kategoryzowac. Czy najlepszy mag czy zbrojny czy zlodziej czy kaplan ? Pewnie ze NPC'ow jest dosc malo jesli chodzi o profesje ale mimo wszystko roznice z tej profeji wynikajace sa bardzo znaczace wzgledem grywalnosci czy przydatnosci czy ogolnie oceny postaci jako najlepszej.

Innymi slowy wstrzymam sie od wysuwania jednoznacznej opinii.

Zupelnie za to swobodnie moge stwierdzic ze moja ulubiona postacia przylaczalna jest Yoshimo.
Od pierwszej gry facet mnie soba zauroczyl. To prawdziwa dusza tej gry.
Postac bez ktorej fabula staje sie blada niczym wampir.
Dubbing wersji polskiej kapitalny. Banterki znakomicie skrojone.
Nie powoduje bolu uszu po 10 minutach jak drzacy jadaczke minsc. Nie irytuje prostactwem i wulgarnym chamstwem jak Korgan. Nie podnosi cisnienia jak arogancka Viconia. Nie docina jak Jahi. Nie biadoli jak Nalia co 5 minut. Nie meczy monotematycznoscia jak Valygar (mimo ze ten ma glos cichy i raczej spokojny). Nie frustruje jak Keldorn czy Mazzy swoja prawoscia. Mozna by tak do samego konca hehe....

Tak, tak wiem ze zdradza itp itd ale to wlasnie jego historia i fabula gry. Nadaje tej postaci tylko charakteru.

Moim zdaniem jedynie Jahe moze konkurowac z Yoshim pod wzgledem fabularnym jako czlonek druzyny dziecka baala. Pewnie sporo osob sie nie zgodzi z powyzszym ale coz... mam upodobanie i sentyment do samuraja i juz 8-)

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowyU
Narsil 
Złamany Miecz ;)

Podziękowania: 4/5
Wysłany: 2014-10-01, 09:00   

Najlepsze/najciekawsze postaci?

Podstawka:

Keldorn, bo o ile stworzyć mhroczną Mary Sue z mhroczną przeszłością i mhrocznymi tekstami potrafi każdy autor fanfików, to niesłychanie trudno jest stworzyć ciekawą praworządną dobrą postać. Łatwo popaść albo w patos graniczący z parodią (Saerilecośtam) albo w tryb "praworządny głupi" (Anemik), a tym czasem Keldorn unika obu tych błędów, co łatwo dostrzec, o ile wyrosło się już z podejścia "hurr, durr, paladyni są do dópy, tylko chaotyczny zły rządzi, lololol". No i ma prawdziwe problemy - w każdym cRPG znajdziemy wspomniane już mroczne Mary Sue z wydumanymi Problemami Egzystencjalnymi, a w jakim innym erpegu postać będzie miała tak prozaiczne problemy jak żonka, która się puszcza?

Aerie, bo, jak już wspomniałem, mhroczne postaci z mhroczną przeszłością są dobre dla fanów Salvatore czy innej grafomanii, za to u Aerie mamy do czynienia z postacią straumatyzowaną, ale wciąż zachowującą dziecięcą niewinność. Jakże miła odmiana po sześćset osiemdziesiątym siódmym enpecu rzucającym uberciętymi ripostami na prawo i lewo. Poza tym połączenie mag/kapłan wymiata, jeśli umie się dobrze je poprowadzić

Edwin, bo jest zgrabnie napisaną (ważne!) parodią Złego Maga. Nie sposób się nie uśmiechnąć. No i jedyny czysty mag, jeśli gra się bez modów.

Chloe -nie dość, że postać potężna, to jeszcze z b. dobrymi dialogami, co rzadkie w modach. Widać, że napisana przez kobietę, a nie nerda który chciał sobie fapnąć do lesbijskiego romansu. Must have w każdej mojej drużynie.

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/28
Wysłany: 2014-10-01, 21:20   

Cytat:

Edwin, bo jest zgrabnie napisaną (ważne!) parodią Złego Maga. Nie sposób się nie uśmiechnąć. No i jedyny czysty mag, jeśli gra się bez modów.

Czysty jak czysty - specjalista :P

Cecylio 

Podziękowania: 8/38
Wysłany: 2015-09-08, 21:31   

Moją ulubioną postacią jest Yoshimo. Zwłaszcza w wykonaniu Henryka Talara. Ach te teksty!

"Potrafię też zatańczyć na ostrzu noża!"
"Ach tak, miasto... a w nim pełno ludzi i ich bogactw! Hai!"
"Haaajaaa!!! Hehe, turyści to uwielbiają."
"Coś mi wpadło do kieszeni i nikt nic nie zauważył."
"Cały świat jest ślepy, gdy przechodzę obok."

Najpierw brałem go tylko dlatego, żeby zapełnić slot po Imoen (i jeszcze ten mod, który sprawia, że daje on jej cały zebrany EXP, czyli dużo za dużo, ale mod został potem poprawiony), ale z czasem naprawdę polubiłem tę postać. Jest dobrze napisana, jak wspominałem ma świetne teksty, jego historia naprawdę łapie za serce. Czego by się Irenicus nie dotknął, sprowadza na to zagładę. Nigdy nie potrafiłem być na Yoshimo zły, zawsze odnosiłem jego serce do świątyni Illmatera.

Teraz jeszcze do sprawdzenia mam mod Yoshimo Friendship i już zacieram ręce!

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowyU
Harth 

Podziękowania: 3/1
Wysłany: 2017-05-11, 22:52   

Ja tam najbardziej lubię Edwina, potem Cernda, Aerie. Nie ma w zasadzie NPC który by mnie denerwował, chociaz przyznam że Anomen potrafi wnerwić swoimi tekstami. Ale Edwin ma to coś.

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 25/77
Wysłany: 2019-08-06, 18:00   

Jak pewnie część z Was dobrze wie, na fanpage'u COBu na Facebooku trwa właśnie plebiscyt na Najlepszego NPC z BG2. Postaci odbywają pomiędzy sobą pojedynki 1 na 1, po czym w wyniku głosowania ludzi, jeden z NPC odpada.

Obecnie jest etap ćwierćfinałów, do którego zakwalifikowali się:
1. Edwin.
2. Imoen.
3. Jaheira.
4. Jan Jansen.
5. Korgan.
6. Minsc.
7. Sarevok.
8. Viconia.

Dotychczas zawsze starałem się dobierać postaci do pojedynków zgodnie z ich klasą (choć też nie zawsze się to udawało), ale tym razem jestem w kropce :P Czy ktoś pomoże i doradzi, jak sensownie podobierać wymienione wyżej 8 postaci w duety tak, żeby ludzie na Fb mnie nie zlinczowali? Z góry dzięki :)

anoim2666

Podziękowania: 50/17
Wysłany: 2019-08-06, 20:31   

Edwin- Jan Jansen - postacie czarujące
Imoen- Minsc - postacie kanoniczne z 1 części
Jaheira- Viconia- zdolności kapłańskie plus romans
Korgan- Sarevok- wojownicy

Ja to tak widzę.

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 134/152
Wysłany: 2019-08-06, 21:01   

Edwin- Jan Jansen - postacie czarujące
Imoen- Sarevok - dzieci Bhaala
Jaheira- Viconia- zdolności kapłańskie plus romans
Korgan- Minsc- wojownicy (no, powiedzmy)

A tak, to widzę ja :mrgreen:

greegarak 

Podziękowania: 43/56
Wysłany: 2019-08-07, 20:54   

Edwin- Imoen - postacie czarujące
Minsk- Sarevok - łysi
Jaheira- Viconia- długowłose
Korgan- Jansrn - niscy

Pioter 

Podziękowania: 8/62
Wysłany: 2019-08-08, 12:44