Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - prace nad modyfikacją
Autor Wiadomość
greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917

Podziękowania: 43/66
Wysłany: 2019-07-22, 08:17   

nowus777 napisał/a:
Post może być swobodnie komentowany

Jako że w kwestii sprawdzenia nowego towarzysza istotnym jest podkład dźwięku, to najbardziej pewne że z całej dziesiątki nie sprawdzę Namira. O ile była to postać które mnie w zapowiedziach intrygowała, to zmieniło się to na rzecz Theodora. Panie wszystkie przyłącze, choć najmniej interesująca jest pod tym względem jest Kasandra (jakiś przepakowany koks patrząc na statystyki, a portret najbardziej nie pasujący do estetyki Baldura). Swoją drogą te 10 postaci ładnie dzieli się na dwie drużyny - dobrą i niedobrą, a że z Candeelkeep wychodzę z reputacją 4 to drużyna jest otwarta na niedobrych. Tylko czy ich spotkam w okolicy Candleekeep?
Podziękuj autorowi tego posta

Mlodylis

Wysłany: 2019-07-22, 10:05   

Czy to będzie modyfikacja do WOBG (czyli że doda EE i nową zawartość do WOBG) czy modyfikacja będzie tylko do wersji EE?

Btw. Wygląda imponująco.

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 42/89

Wysłany: 2019-07-22, 12:49   

memory napisał/a:
Jest po prostu niemożliwością, aby jeden modder był w stanie tworzyć tak dużo, tak szybko, a przy tym tak dobrze. Szerokie spektrum zalet modyfikacji BGEE 10 NPC PROJECT jest samo w sobie dowodem na to, że za nickiem NOWUS777 musi kryć się grupa twórców próbująca przejąć kontrolę nad opinią publiczną. To jest opinią miłośników Sagi BG, oczywiście.
Zamierzam o tej sprawie poinformować Centralne Biuro Śledcze.

Memory, leżę ze śmiechu :lol: :lol: :lol:
Zapraszam CBŚ :D niestety, od piątku wyruszam na urlop, co oznacza, że mogą nie zastać mnie w domu ;) plus, niestety, nieco spowolni to prace nad modyfikacją :P Btw, czasem żałuję, że nie mogę się roztroić :hmm:

greegarak napisał/a:
Swoją drogą te 10 postaci ładnie dzieli się na dwie drużyny - dobrą i niedobrą, a że z Candeelkeep wychodzę z reputacją 4 to drużyna jest otwarta na niedobrych. Tylko czy ich spotkam w okolicy Candleekeep?

A i owszem. Masambe można przyłączyć w Wysokim Żywopłocie, Kasandra będzie czekać w lokacji "Pod Pomocną Dłonią". Namiir, Alethra i Nathan są dostępni w późniejszych lokacjach, ale nadal mówimy o pierwszych rozdziałach gry. Wszystko zależy od tego, jaki kierunek obierzesz :) Ważne jest też to, że moi NPCe są dosyć charakterni, co oznacza, że nie wszyscy będą się tolerować. W oryginalnej grze nie brakuje jednak złych BIOWARE NPC, którzy mogą ładnie dopełnić drużynę :)

Mlodylis napisał/a:
Czy to będzie modyfikacja do WOBG (czyli że doda EE i nową zawartość do WOBG) czy modyfikacja będzie tylko do wersji EE?

Btw. Wygląda imponująco.

Dziękuję :) To będzie modyfikacja do gier EEm natomiast w przyszłości zakładam przeniesienie jej zawartości do WOBG (Dradiel wstępnie wyraził zgodę). Oczywiście przeniesienie zawartości do WOBGa oznacza, że całkiem pominięte zostaną postaci Neery, Rasaada, Dorna i Baelotha, których w WOBGu nie ma.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-07-26, 13:47   

2019/07/26
- zakończono prace nad postacią Nathana,
- rozpoczęto pisanie dialogów z Ariadne i Kasandrą.

I w tym tygodniu to by było na tyle. Od jutra podbijam Tatry :)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-08-06, 17:11   

2019/08/06
- zakończono wszelkie prace związane z questami wszystkich 10 NPC. Questy są gotowe i po pierwszych testach wychodzi na to, że wszystko działa tak, jak powinno :)

Co w najbliższych dniach?
- rozpisanie przyjaźni i pre-romansów Ariadne, Kasandry i Namiira,
- korekta tekstów Theodora, Ariadne, Nathana, Kasandry i Namiira.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-09-28, 14:31   

2019/09/28
- zakończono prace nad postacią Ariadne.

Zabieram się za Kasandrę i Namiira :)

AbdelStrife

Wysłany: 2020-01-02, 07:03   

Hej, jak tam wygląda sytuacja z modem? Wszystko w porządku? Mam nadzieje ze RL nie doprowadziło do anulowania tak obiecująco zapowiadającego się projektu...

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-14, 10:29   

AbdelStrife napisał/a:
Hej, jak tam wygląda sytuacja z modem? Wszystko w porządku? Mam nadzieje ze RL nie doprowadziło do anulowania tak obiecująco zapowiadającego się projektu...

Po dłuższej przerwie wznowiłem prace. Pozostało do zrobienia:
- bantery! (dużo banterów...),
- testy i drobna korekta tekstu,
- sprawdzenie kompatybilności z najnowszą wersją BG1 NPC PROJECT,
- wprowadzenie kompatybilności z EET (o ile ktoś zechce mi w tym pomóc),
- przygotowanie filmiku promującego modyfikację.

Nie będę już obiecywał żadnych terminów (z dotychczasowych obietnic się nie wywiązałem), ale nadal pracuję. To naprawdę ogromny projekt, coś jak 10 modów w jednym (albo i więcej, skoro porwałem się też na dubbing Neery, Rasaada, Dorna, Baelotha i dodanie im banterów z każdym z BIOWARE NPC z BG). No a przecież są tez codzienne obowiązki i normalne życie, sami rozumiecie... ;)

AbdelStrife

Wysłany: 2020-02-17, 06:43   

Fajnie, ze projekt nie zostal anulowany. Przy duzych projektach zawsze jest spora szansa, ze nastapi "burnout" albo nieustanny brak czasu na jakikoliwiek postep w zwiazku z niekonczacym sie pasmem obowiazkow. Troche martwilem sie czy tez sie moze nie rozchorowales bo nie bylo odpowiedzi od dluzszego czasu. :sad:

Widze, ze objetosc samego moda wciaz rosnie, ale czy nie lepiej by bylo wydac kolejna wersje po "zwyczajnym" ukonczeniu zawartosci do nowych NPCow (czyli po ukonczeniu brakujacych banterow) zas dubbingi, kompatybilnosc oraz rozmaite dodatki i ulepszenia dodawac w kolejnych wersjach? W ten sposob bedzie satysfakcja z ukonczenia waznego zadania, szansa na wysluchanie opinii dotyczacych NPCow oraz fani nie beda sie ciagle dopytywac "kiedy mod zostanie wydany" gdyz dostana cos "na uspokojenie". :razz:

Powodzenia!!! :smile:

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-17, 14:40   

AbdelStrife napisał/a:
Fajnie, ze projekt nie zostal anulowany. Przy duzych projektach zawsze jest spora szansa, ze nastapi "burnout" albo nieustanny brak czasu na jakikoliwiek postep w zwiazku z niekonczacym sie pasmem obowiazkow. Troche martwilem sie czy tez sie moze nie rozchorowales bo nie bylo odpowiedzi od dluzszego czasu. :sad:

Widze, ze objetosc samego moda wciaz rosnie, ale czy nie lepiej by bylo wydac kolejna wersje po "zwyczajnym" ukonczeniu zawartosci do nowych NPCow (czyli po ukonczeniu brakujacych banterow) zas dubbingi, kompatybilnosc oraz rozmaite dodatki i ulepszenia dodawac w kolejnych wersjach? W ten sposob bedzie satysfakcja z ukonczenia waznego zadania, szansa na wysluchanie opinii dotyczacych NPCow oraz fani nie beda sie ciagle dopytywac "kiedy mod zostanie wydany" gdyz dostana cos "na uspokojenie". :razz:

Powodzenia!!! :smile:

Taki jest też plan, tzn. po dodaniu banterów i wtrąceń do gry chcę wydać pierwszą oficjalną wersję całości (akurat dubbing jest już skończony, więc on również znajdzie się w tej wersji). Także na ten moment - bantery, bantery, bantery...

Kompatybilność z EET oraz moduł tzw. "dodatkowych relacji w drużynie" zostanie wdrożony później.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
greegarak
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 22/82
Wysłany: 2020-02-17, 18:15   

Jak będzie dubbing, nawet w pierwotnej wersji, to zagram z wielką przyjemnością!

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowus777
nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-21, 14:03   

Pod koniec następnego tygodnia chciałbym udostępnić modyfikację do testów - chodzi o przetestowanie questów, dubbingu, ewentualnie ścieżek przyjaźni/pre-romansów dla wszystkich 10 NPC. W wersji do testowania nie będzie banterów oraz wtrąceń do oryginalnego świata gry. Byłoby super, gdyby znalazły się choć dwie chętne osoby :)

Zestaw dla 1 osoby to byłaby dobra drużyna, tj. Miranda, Talindra, Ariadne, Rimardo oraz Theodor (plus na chwilę Neera i Rasaad dla sprawdzenia dubbingu).
Zestaw dla 2 osoby to byłaby zła drużyna, tj. Masambe, Alethra, Namiir, Nathan oraz Kasandra (plus na chwilę Dorn i Baeloth dla sprawdzenia dubbingu).

Czy znajdę tu chętnych do testów czy też może ogłosić się na Fb?

AbdelStrife

Wysłany: 2020-02-23, 08:47   

Hmmm...brzmi kusząco.

Choć martwię się czy znajdę czas by ukończyć całą grę. Zawartość moda obejmuje BGEE czy tez SoD?

Jeśli już bym musiał wybierać drużynę to pewnie bym wybrał tycz złych :razz:

A jest jakiś limit czasu na ukończenie testów (2 tygodnie/miesiąc)?

Trochę (bardzo :-/ ) jestem ostatnio zajęty, ale może by się udało...

A raporty poprzez zwykłe posty tutaj czy poprzez PW?

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-23, 10:59   

Jeśli zgłosisz się do testów, to dostaniesz na forum dostęp do komnaty widzialnej tylko dla nas.

Zawartość modyfikacji dotyczy tylko BGEE, bez SOD.

Nie ma limitu czasu, ale sądzę, że nie będzie aż takiej presji czasowej. Na pewno chciałbym zamknąć testy w max. 6 tygodni.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-28, 10:12   

Postęp prac:
- w pełni zakończono prace nad dialogami postaci Kasandry i Namiira.

Dokładnie wczoraj znalazłem się w końcu w momencie, w którym uświadomiłem sobie, że mam już gotowych 10 NPC - każdy ma quest, przyjaźń i romans. Każdy ma jakąś historię, polski dubbing, swoją autonomię. Kiedy odpaliłem grę i ich wszystkich usłyszałem/zobaczyłem, poczułem wielką dumę - udało się! I to jest moment, w którym chciałem znaleźć się od dawna, bo jednak tworzenie oryginalnych postaci od zera jest najbardziej praco- i czasochłonne.

Najbliższe tygodnie to intensywna praca nad banterami. Z tego co widzę, nie ma chętnych do testowania questów. Domyślam się, że wszyscy już znudzili się oczekiwaniem na pełna wersję modyfikacji, natomiast postaram się Was nie zawieść.

A już dziś lub jutro wrzucę małą zapowiedź :)

ps: jeśli jednak znajdzie się ktoś chętny do testów questów/romansów, śmiało piszcie :)

Odpowiedz do tematu