Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Wasze drużyny
Autor Wiadomość
Harth 

Wiek: 27
Posty: 73
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-23, 23:45   

Co do drużyny, mi najfajniej gra się składem: W/M, W/D, W/Z, Dziki mag. To chyba najmocniejszy team (nie próbowałem nigdy W/Z/M + jakiś wspomagacz) z racji tego, że nie dość, że mamy trzech wojowników z przodu to mamy trzech wspomagaczy czarami, cios w plecy z W/Z i pułapki, no i W/D z nimfami i plagą owadów, i żywiołakiem ognia wymiata na początku gry. W/M to standardowo jedna z najmocniejszych postaci. Pewnie nie piszę żadnych nowości, wiem, no trudno.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Cecylio 


Wiek: 28
Posty: 255
Podziękowania: 7/41
Wysłany: 2018-11-16, 15:03   

Wypływam na chwilę z otchłani rzeczywistości, by jak zwykle rozkminiać skład drużyny do przejścia gry... Miotam się od kilku miesięcy, ale chyba coś mnie się tam krystalizuje.

Otóż, szukam składu, który jest jakoś ze sobą powiązany - czymkolwiek, szczerze mówiąc. Co by nie być gołosłownym, krótka historyjka. W pierwszym Baldurze postanowiłem z miejsca odrzucić towarzyszy, którzy w jakikolwiek sposób pojawiają się w drugiej części - czy to są członkami drużyny, czy mają jakieś cameo. Lista mocno się uszczupliła i koniec końców wybrałem taki skład: Kivan, Branwen, Shar-Teel, Xan, Yeslick. Taki tam, myślę sobie. I mnie olśniło! Każdy z tych towarzyszy jest powiązany z jakimś przydupasem Żelaznego Tronu/Sarevoka! Toż to materiał na świetną drużynę z mocną motywacją (Kivan-Tazok, Branwen-Tranzig, Xan-Mulahey, SharTeel-Angelo, Yeslick-Rieltar/Davaeorn)! Jestem w stanie nawet przełknąć nadmiar kapłaństwa. A w SoDzie planuję używać jedynie nowych towarzyszy (da mi to ogólny pogląd na ich jakość, przy okazji).

I zapragnąłem czegoś podobnego w drugiej części gry - oczywiście odrzucając powracającą piątkę i EEludki. Co motywuje tych ludzi, żeby wyruszyć ze mną na polowanie na potężnego maga? Cokolwiek innego? Chelp?
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917


Wiek: 36
Posty: 492
Podziękowania: 43/66
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2018-11-16, 20:46   

Cytat:
Co motywuje tych ludzi, żeby wyruszyć ze mną na polowanie na potężnego maga? Cokolwiek innego? Chelp?


To proste jeśli jesteś mężczyzną. Chcą od Ciebie miłości. Jedna Aerie, to nawet najkonkretniej, aby zrodzić dziecko. Druga dla przykładu by ustatkować swoje życie emocjonalne przy facecie. A trzecia by wyjść z traumy po śmierci małżonka. Do tego masz siostrę przy boku, która pomaga Ci w rozwikłaniu zagadki Twojej tożśamości, która wiąże się z rodziną. Cała ta czwórka jest Ci potrzebna, bo inaczej nie wiedziałbyś że komuś zależy na Tobie. Gorion umarł. Jesteś byłą ofiarą tortur i każdy to widzi że potrzebujesz pomocy, bo równie dobrze każdy z nich mógłby być na tym miejscu.

A co do motywów postaci z jedynki, to porównując widać że są słabe w porównaniu do przyjażni z dwójki.
Kivana dramat szybko się kończy. Branwen kończy konflikt równie szybko co Kivan. Xan ma depresję i z niej nie wychodzi. U Shartee nic nie zmienia napotkanie ojca. Yeslick został wykiwany, i trochę jest podłamany. Ale czy tak bardzo pragną zemsty , to już bym nie powiedział. S
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowyU
Harth 

Wiek: 27
Posty: 73
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-17, 00:32   

Cytat:
Co motywuje tych ludzi, żeby wyruszyć ze mną na polowanie na potężnego maga?


Ostatnio też się nad tym zastanawiałem, już mówię:

Tylko od razu mówię, że to nie jest materiał na silną drużynę, chyba że pozmieniasz klasy w SK.

Ech, myślę nad odpowiedzią i mógłbym napisać o tym artykuł. No to szybko:

Co dziwne, mimo że to są jedni z najciekawszych kompanów, jestem przekonany, że Korgan świetnie sobie bez nas w życiu poradzi i zajmie się chlaniem piwska w Miedzianym Diademie, Edwin jak sam mówi zajmie się wynajmowaniem dziewek za trzy sztuki złota, a Jan sprzedażą rzepy.

Jaheira, Minsc, Anomen mogliby dołączyć do dowolnej drużyny zajmującej się poszukiwaniem przygód. Mazzy w sumie też. Yoshimo w ogóle mi nie pasuje do drużyny, Haer mógłby zająć się teatrem albo dołączyć do dowolnej innej drużyny, albo podróżować po Sferach, Keldorn ma swoją rodzinę i życie w Zakonie. Valygar jest nijaki, i trochę ma problemy z rozmowami z ludźmi, można go, z dobrego serca, wziąć ze sobą ale jakoś nigdy nie miałem na to ochoty.

No to już wiecie kto mi został, zacznę od Nalii, oczywiście jaki tu jest wybór tak naprawdę? Nie mógłbym pozwolić jej zgnić z Isaeą, albo żeby straciła swoje rodowe ziemie? Tutaj trzeba się nią zająć :) Kolejna osoba to oczywiście Aerie, dziewczyna z potencjałem ma siedzieć w cyrku i zabawiać publiczność? Imoen, przyjaciółkę po prostu trzeba mieć przy sobie. No to został nam Cernd i Viconia, ja tam bym Cernda wziął, ja go lubię, facet ma siedzieć i gnić w gaju i Targowie, jeszcze targany rozterkami z powodu zostawienia kochanki, podczas gdy możemy go zabrać w podróż, żeby zobaczył trochę świata? No a Viconia, to już kwestia gustu ale ja wolę mieć Aerie, Viconia ma rozchwiany charakter, jakoś jej nie kupuję.

No a w Tronie, to trzeba przyłączyć Sarevoka, bezdyskusyjnie, uważam że Nalia i Cernd w Tronie nie są niezbędni, ale Cernd poszedłby z ciekawości, a Nalia chyba chciałaby nam dalej pomagać, więc można ją wziąć.

Oczywiście jest to wszystko, trochę, kwestia dyskusjna, ale zauważyłem że moje wybory pokrywają się z epilogami postaci.

Co do postu wyżej, to wydaje mi się że jest to trochę spłycenie zagadnienia, bez urazy.

EDIT: Oczywiście, każdy ma jakąś tam motywację żeby do nas dołączyć, ja podałem te osoby, które jakoś wydają mi się najwłaściwsze. Lubię motywację np. Edwina, chce zdobyć przy nas moc, sam to mówi w Piekle (EDIT2: w sumie nie pamiętam gdzie on to mówi :o mówi że mamy talent do wyszukiwania mocy, nie pamiętam gdzie), to też logiczne.
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
nowus777 
Uczeń Gonda


Wiek: 31
Posty: 494
Podziękowania: 23/77
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-17, 00:45   

To ja tylko napiszę, że uważam to za piękny i zarazem bardzo nieoczywisty wybór. Sam nigdy nie grałem takim składem i na pewno spróbuję :)

Jakie są moje propozycje? Wiem, że wykluczasz piątkę NPC z pierwszej części, ale jeśli chcesz się koncentrować na ich motywach, to jednak nie można wymazać historii. A czy jest coś, co łączy bardziej niż wspólne przygody z przeszłości? Jeśli chcesz oprzeć drużynę na konkretnych motywach, to nie sposób nie zabrać Jaheiry i Minsca... Taka prawda.
_________________
BGEE 10 NPC PROJECT: NOWE POSTACI, NOWE ROMANSE, NOWE PRZYGODY!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Harth 

Wiek: 27
Posty: 73
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-17, 02:34   

Fajnie, to mogę tylko dodać, że zachęcam, zagraj, a ja tak grałem ostatnio (tylko bez Cernda, ale miałem go wielokrotnie w podobnym otoczeniu), z De Arnise Romance i Imoen Romance,więc miałem rozszerzony content i interakcje :) Swoją drogą, pamiętam że psioczyłem na Imoen Romance, i fakt że sporo wypowiedzi jest naprawdę żenujących, po prostu żenujących, i podtrzymuję co pisałem, ale zakończenie + Tob content jest w porządku.

Ta drużyna, to mój osobisty wybór na dane zasady (6 osób max) i możliwości, oczywiście uwielbiałem grać z Korganem, Janem, Edwinem bo to są świetne postacie (szczególnie ostatnia dwójka) ale gdybym naprawdę tam był, to zdaje się, że tak bym postąpił, na tą chwilę, i przy takich, a nie innych zasadach.

Mały edit: w ogóle, Edwin to wspaniała postać, mam przeczucie że trochę udaje gbura, ale jestem przekonany że przywiązuje się przynajmniej do głównej postaci i na pewno powędruje z nami aż do końca tronu Bhaala. Czego na 100% nie powiem o Nalii, czasem myślę że Tron to dla niej trochę zbyt wiele.

Szczerze, wziąłbym jeszcze Solaufeina, nieobowiązkowo, ale można, bo w sumie pasuje do tej drużyny wyrzutków i tułaczy, którzy szukają szczęścia w wędrowaniu przez Faerun przy moim boku :) Fajny był, chyba jedyny NPC z moda, którego lubię, tylko portret jakiś nie teges :roll:

Co do Jaheiry i Minsca, to ma to sens tylko jeśli naprawdę miałeś ich obecnych w BG1, czyli czy jeśli naprawdę Ci towarzyszyli w fabule z BG1, jak nie to można ich pominąć :)
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Cecylio 


Wiek: 28
Posty: 255
Podziękowania: 7/41
Wysłany: 2019-05-23, 16:42   

Cytat:
I zapragnąłem czegoś podobnego w drugiej części gry - oczywiście odrzucając powracającą piątkę i EEludki. Co motywuje tych ludzi, żeby wyruszyć ze mną na polowanie na potężnego maga? Cokolwiek innego? Chelp?


Śpieszę z pomocą, Cecylio z przeszłości!

Mam ochotę wrócić do tego konceptu. Skład na pierwszą część i SoD raczej gotowy. Wydaje mi się, że będę Paladynem, bo w zasadzie najlepiej mi się wpisuje ten układ.

Myślałem o tym, co by zmienić odrobinę koncept. Może nie motywacja tych postaci, ale wspólny motyw - utrata bliskich/pomoc w potrzebie budująca więzi/przyjaciół poznaje się w biedzie:

Nalia - utraciła ojca, pomagamy jej odbić ojcowiznę;
Anomen - utracił matkę, a wkrótce straci i siostrę, pomagamy mu na drodze do rycerstwa;
Mazzy - utraciła wiernych towarzyszy, pomagamy jej ich pomścić, poprzez ubicie Pana Cienia;
Valygar - może nie utracił nikogo, ale jest zbiegiem ściganym przez Zakapturzonych, a ci porwali przecież Imoen;
Cernd - porzucił żonę, z dzieckiem o którym nie wiedział, a która umarła w dziwnych okolicznościach, poza tym pomaga nam z druidami;

P.S. Kurka, zapomniałem o Cernd Friendship!

P.S.2 Trzy składy naraz to gruba przesada, chyba wybiorę ten xD
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group