Poprzedni temat «» Następny temat
Mass Effect: Andromeda
Autor Wiadomość
Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2015-01-05, 11:55   Mass Effect: Andromeda

To co wiemy na razie
- Będzie wydana na PC , Xbox one, PS4
- Będzie Mako
- Głównym scenarzystą jest Chris Schlerf
- Twórcy skupią się na rozwijaniu relacji pomiędzy bohaterem a towarzyszami (cóż za nowość)
- Będzie nowa rasa inteligentna
- Akcja będzie skupiona na nieznanych obszarach kosmosu
- Nie będziemy walczyć przeciwko syntetykom
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2019-05-16, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2016-05-10, 18:23   

http://www.masseffect.com...44&sf46188285=1

Wstępnie zapowiedziany na początek 2017, 12 czerwca pokażą coś więcej
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

torian 

Podziękowania: 23/9
Wysłany: 2019-05-15, 22:49   

Czy ktoś władny mógłby zmienić nazwę tematu na "Mass Effect Andromeda" czy coś w tym stylu?

EDIT: Gotowe. - M

Jako że tytuł mam już ograny (obleciałem wszystko, pominąłem tylko parę typowo zbierackich questów, zajęło to 90h) podzielę się wrażeniami. A nuż ktoś waha się czy dać Andromedzie szansę.

1. Ogólne wrażenie

Tak ogólnie przy MEA bawiłem się mniej więcej tak dobrze jak przy ME1, czyli nieźle. Nie da się jednak ukryć że ME2 wklepał jedynkę w ziemię pod każdym względem a ME3 utrzymał ten poziom. Poprzeczka zawieszona więc była wyjątkowo wysoko a tytuł zupełnie nie sprostał oczekiwaniom. Jednakże ktoś kto lubi poprzednie części i przy Andromedzie może przyjemnie spędzić czas.

2. Fabuła

Słabo, słabo i wtórnie. Scenariusz wywala miejsce akcji daleko w przestrzeni i czasie tylko po to by raz jeszcze ograć znany już scenariusz zmieniając parę detali. Bieganie po Cytadeli/Nexusie - jest. Poszukiwanie pozostałości starożytnej rasy - jest. Przemienianie sojuszników w potwory - też jest. Jeśli chodzi o questy poboczne to lepiej niż w Inkwizycji ale 100 lat za BG czy niedoścignionym mistrzem tej kategorii czyli Arcanum. Gra nie jest zdominowana przez questy rodem z MMO, chociaż jest ich trochę. W paru chlubnych przypadkach nawet zastanawiałem się podejmując decyzję.

3. Gameplay

Tu jest dobrze, powiedziałbym nawet że od strony technicznej lepiej niż w poprzednich 3 częściach. Frostbite słabo sprawdzał się w Dragon Age'u ale świetnie pasuje do Mass Effecta (i nic dziwnego bo napisany został z myślą o FPSach). Po premierze gra borykała się z glitchami ale obecnie została już solidnie popaczowana co nie znaczy że wyeliminowano wszystkie wpadki. U mnie Ryderowi zdarzało się pić z niewidzialnego kubka, 2-3 kamera zgłupiała w cutscenkach.

4. Główna postać

Ani lepsza ani gorsza od Sheparda, po prostu inna. Zamiast elitarnego żołnierza, sztywniaka dostajemy gołowąsa, którego nawet własna załoga nie traktuje poważnie a dowództwo uzyskał poprzez nepotyzm. Ale generalnie Ryder da się lubić.

5. Antagonista

Tak nudny i oklepany że nawet nie chce mi się o nim pisać.

6. Walka

Wiele się nie zmieniło od czasu ME3. Walka nadal polega na wymianie ognia zza osłon. Jetpack wiele tu nie zmienia, jeśli ktoś liczy na powietrzne walki w stylu Iron Mana to sorry, nie da rady. Możliwe jest prowadzenie ostrzału z powietrza ale niezbyt sensowne bo ten sposób gracz wystawia się na ostrzał. Jetpack przydaje się jednak do szybkiej zmiany położenia, można też np dostać się na dach budynku i stamtąd ostrzeliwać wrogów. Na normalnym poziomie trudności było trywialnie, nawet teoretycznie najmocniejszy przeciwnik czyli Architekt nie był wielkim wyzwaniem jak już człowiek połapie się jak go rozwalić (zasypanie gradem pocisków nie wystarczy, trzeba walić w konkretne cele), trwa to maksymalnie 60s. A finalny boss to jakaś kpina.

7. Eksploracja

Do eksplorowania mamy zaledwie kilka planet ale dość rozległych. Znacząco usprawnia i uprzyjemnia ją szybki pojazd terenowy Nomad. W przeciwieństwie do Mako, który prowadził się jak wóz z węglem, Nomadem jeździ się naprawde przyjemnie. Żadne wzniesienie mu niestraszne, szkoda tylko że nie jest uzbrojony.

8. Drużyna

Źle nie jest ale brakuje choć jednej wyrazistej postaci, która zapada w pamięć. W poprzednich częściach takie się zdarzały (Wrex, Mordin, Legion, EDI). Na dodatek cały czas miałem wrażenie że towarzyszące mi postacie pochodzą z recyklingu:

Drack - po prostu starsza wersja Wrexa. Fajny gość ale za drugim razem już nie robi takiego wrażenia.
Cora - Ashley Williams po wizycie u fryzjera. Twarda żołnierka która okazuje się mieć pozornie niepasujące do niej hobby. BTW nosi to samo nazwisko co Illusive Man, przypadek?
Peebee - Liara po paru kreskach amfetaminy.
Liam - Jacob z ME2. Łączy ich nie tylko kolor skóry ale też to że obaj są doskonale nijacy.
Jaal - Javik, wyniosły obcy który z czasem łagodniej.
Vetra - Garrus w spódnicy.
SAM - EDI ze znacznie gorszym dubbingiem i bez poczucia humoru.

Zakończenie zostawia furtkę dla kontynuacji, która nieprędko powstanie, jeśli w ogóle. Pozostaje pytanie kim był tajemniczy "Dobroczyńca" który sfinansował całą wyprawę w nieznane. Na liście podejrzanych pierwsze miejsce zajmuje Illusive Man (prywatnie Jack Harper), Cora Harper jako zastępca Pioniera to chyba nie przypadek. Mógł to być również Shadow Broker.
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2019-05-16, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Nobanion
Odpowiedz do tematu