Poprzedni temat «» Następny temat
Co teraz czytasz?
Autor Wiadomość
Cerveza 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2019-01-29, 18:32   

Z ogromną przyjemnością polecam cykl "Miecz Prawdy" aut. Terry'ego Goodkind'a ostatnio skończyłem 6 tom i szykuje się do 7-go i więcej :wink: :wink: zawiera wszystko co ja osobiście uwielbiam. Smoki, magie, walkę i życiowe rozterki.. Czasem trudno się przebić przez niektóre wątki, ale warto bo historia porwała mnie od pierwszego tomu; "Pierwsze prawo magii" i i dalej mam niedosyt..

Ano i szykuje się do kolejnej trylogii pani Trudi Canavan :smile:
Podziękuj autorowi tego posta

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 26/47
Wysłany: 2019-01-29, 18:38   

Czy to ma coś wspólnego z serialem "Miecz Prawdy"? albo raczej "Sword of The Seeker?"
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Cerveza 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2019-01-30, 19:08   

Pomysł zaczerpnięty z tejże książki, a właściwie twórcy serialu chcieli zmieścić w jednym sezonie ze 3 albo 4 tomy powieści.
Pomieszali historie pokręcili relacje między bohaterami.. nie muszę chyba mówić jak ŹLE im to wyszło.
Książki, przynajmniej moim zdaniem, wymiatają, serial natomiast można zamieść pod dywan.

torian 

Podziękowania: 23/9
Wysłany: 2019-01-30, 19:48   

Widziałem 3-4 odcinki tego serialu. Generalnie masakra. Przy okazji straciłem zainteresowanie książką.

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 26/47
Wysłany: 2019-01-30, 19:55   

Na swoje czasy nie był taki zły z tego co pamiętam. Ale dzięki za info tym bardziej za książki się wezmę.... Tiaaa kolejne do wrzucenia na wishlistę:P

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2019-02-01, 20:26   

Ja skończyłem "Królestwo" Twardocha. Ogólne jako sequel jest niezłe, chociaż coraz bardziej wkurza mnie maniera z jaką Szczepan pisze każdą książkę po "Drachu".

michau 

Podziękowania: 1/14
Wysłany: 2019-02-01, 21:48   

Jestem w trakcie czytania "Na południe od Brazos". Pewnie kojarzycie świetny serial na podstawie tej książki więc ograniczę się do krótkiego komentarza - to jest jeszcze świetniejsze. :razz:

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 134/153
Wysłany: 2019-02-14, 13:22   

"Poklatkowa rewolucja".
Kolejne świetne dzieło Petera Wattsa. Trochę tylko przykrótkie; sam autor uparł się, nawet wbrew swoim agentom, nazywać je nowelą. Zresztą konstrukcja i zakończenie ewidentnie pasują bardziej do krótkich form niż do powieści.
Eriophora, statek kosmiczny, który jest ogromną wydrążoną asteroidą napędzaną sztuczną czarną dziurą, okrąża galaktykę budując tunele czasoprzestrzenne. Zarządza nim sztuczna inteligencja, która ma do pomocy trzydzieści tysięcy ludzi, z których w krytycznych momentach wybudza po kilka osób do pomocy. A potem odsyła ich z powrotem w hibernację. I tak przez miliony lat. Załoga zaczyna zdawać sobie wreszcie sprawę, że cywilizacja, która wysłała ich w misję z pewnością już nie istnieje, ale Szymp, AI statku, nie zamierza zmienić planów dopóki nie zostanie odwołany przez Ziemię. Czas obalić despotę...
Bohaterowie książki wciąż posługują się, jak to u Wattsa, terminologią rodem z jakiejś (bardzo) teoretycznej fizyki, ale mimo wszystko tutaj udaję się to opanować znacznie szybciej niż w Ślepowidzeniu i Echopraksji. Ogólnie Poklatkową rewolucję czyta się znacznie łatwiej. Także warto! :wink:

torian 

Podziękowania: 23/9
Wysłany: 2019-04-24, 17:20   

Cykl o Alvinie Stwórcy - Orsona Carda

Ludowy przesąd głosi jakoby siódmy syn w rodzinie przeznaczony był do czynów wielkich, niestety Alvin Miller - siódmy syn nie dokonał w życiu niczego niezwykłego, dochował się jednak licznego potomstwa, w tym jakżeby inaczej, siedmiu synów. Alvin Jr - siódmy syn siódmego syna jest zatem przeznaczony do wielkości do kwadratu. Tym razem przesądy znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości gdyż Alvin Jr posiada niecodzienne zdolności. Jakie? Nie chciałbym zdradzać zbyt wiele, za odpowiedź powinien wystarczyć na razie przydomek, którego z czasem ma się dorobić.

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 16/6
Wysłany: 2019-04-25, 08:10   

Odpowiedz do tematu