Poprzedni temat «» Następny temat
Rol NPC
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 22/82
Wysłany: 2018-12-11, 16:36   Rol NPC

Nie ma w oryginale ani nawet w WoBG npc mnicha. Chciałbym to zmienić, ale jak na moje skromne możliwości może to być tylko niezbyt rozbudowana postać. Ponieważ dialogi są głównym źródłem bolączki modowania, chcę oprzeć pracę na koncepcie milczącego ascety. Ewentualne dialogi po zagadaniu do mnicha.

Nie chcę, by moja podklasa była tu promowana. Ma to być normalny mnich, dodam może jeden przedmiot i specjalne zdolności - cisza, 5 m i słowo mocy: cisza.

Na razie obawiam się nieco, czy pomysł chwyci i nie wiem, czy ktoś sobie życzy mnicha w WoBG np.

Ogólnie pomysł się wziął z postaci do iwd2 - mniszki Cisza ponad stal. Gotowa drużyna oferowała taką postać. Poniżej - portret.

Oczywiście mnich nie będzie całkiem niemy. Dodana zostanie opcja rozmowy telepatycznej, ale tylko po zainicjowaniu dialogu.

Poza tym mnich może pisać. Kilka tekstów, które mam zamiar umieścić:

Wzrok tam nie podąża, słowo nie dociera ani umysł,
Nie wiemy, nie rozumiemy, jak to można objaśnić.

Ofiary, daniny, ascezę czy posty,
Ten, kto to poznaje, staje się milczącym mnichem.

mędrcy milczący, wiatrem opasani.
Odziani w pył brunatny,
Podążają za wiatru powiewem,
Kiedy bogowie w nich wstępują.
Uniesieni mocą ślubów milczenia,
To my wznieśliśmy się na te wiatry,
Ciała nasze jedynie,
Wy, śmiertelni tu tylko widzicie!
Mnich przelatuje międzyprzestworza.
Wędruje razem z dewami,
Rozświetla formy wszelakie,
Wszystkim bogom, ku ich doskonałości,
Przyjacielem się staje.
Wierzchowiec wiatru, przyjaciel wichru,
mędrzec milczący przez bogów wysłany,
W oceanach obydwu przebywa,
I w tym na wschodzie, i w tym na zachodzie.
Ostatnio zmieniony przez Ruffle_truffle 2019-01-02, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2018-12-31, 18:32   

Dorwałem lepszy portret.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2019-01-01, 18:46   Rol NPC

Zmiana konceptu. Tak poza tym może dostanę tu moderację, więc w końcu uporządkuję to i owo.

Ale do rzeczy. Postać do BG 2 EE. Nie mnich, milczący również nie. Postawiłem tym razem na złodzieja, który nawrócił się na wiarę w Ilmatera.

Były kryminalista, który zamiast pustoszyć slumsy w Athkatli niesie pomoc chorym i cierpiącym. Z natury spokojny, opanowany, ale wybucha gniewem na widok okrucieństwa, co jest pozostałością po mrocznej przeszłości.

Dobre relacje z dobrymi bohaterami, a zwłaszcza Nalią, która również niesie pomoc potrzebującym. Paladyn Keldorn jest jednak dla niego zbyt agresywny i fanatyczny, choć cele ma szczytne. Anomen natomiast z tym swoim narzekaniem na cuchnące bagno zepsucia jest dla niego kimś, kto zamiast nieść pomoc i czynić dobro skupia się na usuwaniu zła.

To nie jest jakaś sprawa na teraz, pomysł ewoluuje, a ja będę tworzył podklasy i może krasnoludzicę, ale chciałbym dodać takiego bohatera do gry kiedyś. Jak dożyję i czas/możliwości pozwolą.

Poniżej karta postaci.

P.S. Dałem mu same "kapłańskie" bronie podczas rozwoju w klasie złodzieja. Trochę bez sensu, gdyby miał miecze, ale to mniej realistyczne.

Odpowiedz do tematu