Poprzedni temat «» Następny temat
Sword Coast Stratagems II - pytania i porady
Autor Wiadomość
hokus 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2015-07-25, 19:21   

Jeszcze jedna, istotna rzecz - SCS v.30 nie zawiera komponentu Improved Irenicus in Hell, ani Improved Kangaax, co zreszta mozna zobaczyc w readme moda pod zakladka Tactical Challenges for BG2. Natomiast pod Compatibility mozna przeczytac, ze:

Compatibility between Tactics and SCS depends on the components:

Components which have a direct SCS analogue: common sense applies, only install the ones you want. These are: Improved Bodhi, Improved Golems, Improved Irenicus in Hell, Improved D'Arnise Keep, Improved Kangaxx (...)

W koncu nie wiem, czy instalowac jakas starsza wersje SCS, czy komponent Improved Irenicus doinstalowac jednak z Tacticsa? Slyszalem, ze w SCS poprawiono SI w ostatniej walce z Irkiem, w stosunku do Tactics, wiec na tym komponencie mi akurat bardzo zalezy.

Podziękuj autorowi tego posta

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2015-07-25, 19:25   

Zainstaluj Irka z Tacticsa, będzie ok ;)
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

hokus 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2015-07-25, 20:11   

Wogole teraz jak sprawdzilem, SCS II, od wersji 22 juz nie jest oznaczane symbolem II, a po prostu SCS (a najnowsza jest 30) i od tej wersji (22 wzwyz) nie ma juz komponentu Improved Irenicus, oraz Improved Faldorn. Pytanie dlaczego? Walka z Irenicusem w Piekle w Tactics byla calkiem wymagajaca, co wiem z autopsji, zas Ci ktorzy grali z SCS II chwalili sobie ten komponent jeszcze bardziej za poprawiona SI. Co sie wiec stalo?

Gral ktos w nowsze wersje SCS? Nie wiem w koncu czy instalowac najnowsza - 30, czy starsza (21 jako SCS II).

Metlik w glowie :grin:

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2015-07-25, 21:13   

Czytałes o problemach z płynnością i właśnie ta nowa wersja ładnie to naprawia poprzez używanie TobEx, a ulepszonego irenicusa weź z tacticsa. ( Z drugiej strony mnie irenicus w piekle przerósł i nie mogłem go przejść :razz: )
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2015-07-25, 21:18   

Mnie się z Irkiem udało ale:
1) Dziad mi krwi nieco napsuł
2) Nie udało mi się go załatwić tak by nie umarł żaden z towarzyszy

Być może właśnie z uwagi na trudność Irka wycięli bo im ludziki narzekały, że jest nie do przejścia? Acz to tylko gdybanie, tak czy owak powinno być w porządku jak już pisałem - i bez skryptów SCS stanowi jak widać wyzwanie.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
hokus
Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2015-07-25, 21:22   

Nie miałem wql drużyny pod taką walkę, gdybym od początku gry grał jak woj/zlo/mag mógłbym walkę zrobić bez większego problemu, ale zachciało mi się fabuły :/
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
hokus
hokus 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2015-07-26, 00:43   

Ok, dzieki za pomoc panowie :smile: Mam tylko nadzieje, ze ulepszeni straznicy furii i spaczone runy z Tactics nie beda sie klocic ze smart mages, vampires, beholders, etc z SCS.
Btw. Gaaxa ulepsza jakis komponent z SCS? Bo niby w readme jest napisane, zeby instalowac to albo z Tactics, albo SCS, tyle ze w SCS tego nie widze... Chyba, ze to ten komponent dotyczacy demiliszow ogolnie?

Co do ulepszonego Irka - ubilem go lacznie 3 razy, ale w Tactics, zas nie wiem jak bylo w SCS. Duzo trudniej? W Tactics takiz znowu przegiety nie byl, bardziej zabugowany. Pamietam, ze czasem po pierwszej fazie walki, nie pojawial sie i trzeba bylo wczytywac... CHyba nawet o tym pisalem tu na forum w dziale dotyczacym Tacticsa.

Kliwer 

Podziękowania: 139/201
Wysłany: 2015-10-02, 21:29   

Cholera, SCS przerobił Mae-Vara na złodzieja-maga. Wszystko pięknie tylko przy okazji zbroja cienia znikła z jego ekwipunku. Nie wie ktoś gdzie (czy?) się przeniosła?

Lightening

Podziękowania: 6/23
Wysłany: 2017-05-31, 15:20   

Grał ktoś może w SCS w połączeniu z nowym poziomem trudności - dziedzictwo bhaala? Odpaliłem sobie i moja drużyna jest po prostu roznoszona w pył przez oddziały krasnoludów u Irenicusa. Dał ktoś radę się przebić inaczej niż na niewidce :)?

Niby w formie galarety musztardowej można tankowac, ale ile taka walka zajmuje to łohohoho, 4 krasnali się tłucze kilka ładnych minut.

Melicamp 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2018-12-28, 21:54   Potrzebuję starszej wersji SCS

Ma ktoś może udostępnić starszą wersję SCS II (np. SCS II v.20) ?
Oficjalna strona G3 padła.

Mam BG2 ToB w wersji 2.5.26498.
Próbowałem zainstalować SCS v.30 (zdążyłem ściągnąć, zanim oficjalna strona padła), ale podczas instalacji wyrzuca błąd.

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 23/175
Wysłany: 2018-12-29, 06:58   

Pewnie masz zainstalowany zły komponent z Tactics albo General Creature Processing/Asscesion AI z Big Picture.
Jesli chcesz starsze wersje będziesz musiał zapytać o nie CamDawg_G3 na G3 discordzie albo napisać do autora DavidW tutaj.
https://www.gibberlings3.net/profile/1067-davidw/

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Melicamp 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2018-12-29, 10:43   

Mam czystą instalację BG2 ToB - bez żadnych modów.

Melicamp 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2018-12-29, 13:29   

Rozwiązanie problemu znalazłem w temacie: ToBEX - problemy z instalacją:
http://athkatla.cob-bg.pl...der=asc&start=0

Mam BG2 ToB v. 2.5.26498 (saga dvd) i przy próbie instalacji SCS-a wyrzucało mi błąd Failure("TobEx EXE patch: Target bytes don't match, aborting...").

Okazało się, że aby SCS zaczął się instalować, trzeba podmienić plik BGMain.exe z sagi dvd na BGMain.exe z instalacji 5 cd.

SCS się instaluje, ale co jakiś czas sypie błędy, więc nie wiem, czy coś z tego będzie...

Glabrezu 

Wysłany: 2019-04-23, 20:12   Problem z instalacją SCSII

Cześć, liczę, że ktoś jeszcze tutaj żyje, kto umiałby mi pomóc :sad: Napotykam się z problemem podczas instalacji modu SCSII: mod nie daje rady się zainstalować, jeśli nie zrobię uptade'a do wersji 26498. Po tym zabiegu SCS już się instaluje, ale pojawia się kolejny problem: nie da się otworzyć gry, ponieważ nagle dostaję komunikat, że nie ma płyty w napędzie...normalnie uruchamiam bez płyty i wszystko jest w porządku, w tym przypadku nawet z płytą po tym uptade nie widzi płyty (podejrzewam ingerencję w pliki BGmain.exe, ale aż tak dobrze się nie znam na modowaniu). Czy ktoś ma pomysły, jak z tego wybrnąć?

PS wersja mojej gry to ta zwykła (Soa+ToB), nie Enhanced Edition.

PPS Właśnie sobie zdałem sprawę, że temat jest w złym miejscu...można go przenieść?

EDIT: Zrobione. - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2019-04-25, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu