Poprzedni temat «» Następny temat
Vampire - The Masquerade: Bloodlines
Autor Wiadomość
Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2017-03-28, 12:00   

Kończę akurat grę i tak na gorąco mogę powiedzieć że to wybitny tytuł, który nawet przy 9 wersji pacza potrafi wykrzaczyć do pulpitu xD

Gdy już się wgryziesz (hehe) w klimat i świat gry to uświadamiasz sobie jak bardzo dzisiejsze tytuły są tego pozbawione. Można sarkać na kijowy system walki, durne AI, małą ilość broni, blokowanie się NPC, bugi, ale to wszystko wynagradza sama rozgrywka, questy, dialogi, cała otoczka. Do tego ta totalna swoboda w tworzeniu postaci (granie Tremerem całkowicie olewając Traumaturgie xD).

Solidne 8+/10

Podziękuj autorowi tego posta

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 30/52
Wysłany: 2017-10-28, 11:08   

Odkopię temat, bo właśnie jest promocja na steamie ;) Nie chce mi się już grzebać po całym necie, więc zapytam tu - może są jacyś eksperci :) Jak polecacie instalować, bo widzę, że jest chyba kilka opcji. Patcha spolszczonego 8.6, angielski patch 9.8, a jeśli tak to które podopcje warto wybrać (jakaś wersja patcha plus też jest)? Preferuje polskie wersje, ale jeżeli miałbym tracić dużo contentu i poprawić wiele bugów to może być angielska...

page 

Wysłany: 2018-11-21, 10:45   

Trochę nekromancji w temacie o Wampirze nie zaszkodzi.

Kolega pewnie zdążył już zapomnieć o Bloodlines, ale tak, UP robiony przez Wespa miał wersję Basic (fixuje grę) i Plus (coś jak Unfinished Business, ale z rozwagą). Moim zdaniem wersja Plus może być odpalana nawet przy pierwszym przejściu, nie ma dużego wpływu na fabułę, ale porządkuje trochę umiejscowienie artów / książek, dodaje nieco opcji dialogowych i odnawia parę obszarów. Poza tym jest cały czas przez Wespa dopieszczana.

Widzę, że dobrych parę lat temu nieco pojechałem grze w tym właśnie temacie. Powiem, że z upływem czasu wady stają się coraz mniejsze (także dzięki modom i patchowaniu), a inne już mnie nie tak drażnią.

Natomiast walory, które wymieniałem wówczas, są wiecznie żywe (no pun). Ogromną zaletą jest możliwość skompletowania wszystkich questów i przejścia gry w jeden intensywny weekend. Poza tym jest bardzo prosta, jeśli nie gra się w Extreme Mod lub Antitribu.

Dla osób wracających po latach polecam zainstalowanie Clan Quest Mod lub bardziej "niszowych" modyfikacji (The Final Nights, Camarille Edition). Każda ma swoje flavory, w tym nawet nowe klany i dyscypliny.
Na piersi Marsa bogini westchnęła.

Odpowiedz do tematu