Poprzedni temat «» Następny temat
Prace nad modyfikacją
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 10/61
Wysłany: 2018-10-25, 15:52   

W dniu dzisiejszym umieściłem na forum najnowszą wersję modyfikacji. Nie ze wszystkim zdążyłem i mod oczywiście nadal będzie aktualizowany, ale nie chcę wstrzymywać tych, którzy czekają na najnowszą wersję.

Co zostało zmienione/poprawione?
- dodano komentarze NPC do wątku głównego gry oraz do questów pobocznych,
- poprawiono dziennik (w końcu działa w 100% dobrze),
- wprowadzono akcelerator banterów - bantery pomiędzy NPC pojawiają się częściej,
- wprowadzono korektę tekstów (Aristo - bardzo dziękuję za pomoc!),
- pojawiły się komentarze mieszkańców Beregostu w odniesieniu do questu Talindry,
- wprowadzono możliwość chwilowego odłączenia NPC i skierowania go w "cywilizowane miejsca", gdzie ma czekać na gracza,
- poprawiono proporcje i jakość portretów,
- zmieniono styl walk pomiędzy NPC,
- poprawiono niektóre dialogi dla zachowania zgodności z LORE,
- naprawiono drobne bugi,
- wprowadzono poprawki w klasie Mirandy, w tym dodano jej nową umiejętność.

Wersja 2.0 jest pozbawiona polskiego dubbingu. Mam nagrany dubbing dla postaci Talindry (Calitha - dziękuję!), natomiast muszę poprawić dubbing dla czterech pozostałych postaci. W listopadzie na pewno zostanie dodany dubbing.

Nadal nie ma kompatybilności z EET. W tej kwestii czekam na pomoc K4thosa, który obiecał w wolnej chwili pomóc.

Czekam również na pojawienie się najnowszej wersji BG1 NPC PROJECT, aby sprawdzić kompatybilność. Obecna wersja jest kompatybilna z najnowszą wersją BG1 NPC PROJECT.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-10-25, 19:18   

W dniu dzisiejszym rozpoczęto pierwsze prace nad postacią Theodora. Stworzono plik .cre, umiejscowiono postać na mapie, napisano dialog przyłączenia, zaplanowano quest.

2018/10/25 do zrobienia pozostało:
- zakodować quest,
- napisać wpisy do dziennika,
- napisać przyjaźń,
- napisać pre-romans,
- rozpisać sounset,
- nagrać dubbing,
- napisać dialogi uwarunkowane reputacją,
- napisać bantery z NPC,
- napisać konflikty pre-romansowe,
- napisać komentarze do świata gry,
- stworzyć specjalny przedmiot do questu.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-11-06, 15:28   

Z kronikarskiego obowiązku muszę wspomnieć, iż:
- trwają intensywne prace nad wcieleniem do modyfikacji pozostałych 5 postaci tzn. Theodore'a, Ariadne, Nathana, Kasandry i Namiira,
- dla każdej z tych postaci zaplanowałem oraz zakodowałem już questy (pod względem obszerności, questy są porównywalne do tych, które zostały stworzone dla Mirandy, Masambe, Alethry, Rimardo oraz Talindry - oznacza to, że questy są rozciągnięte na różne rozdziały, wiążą się z odwiedzeniem kilku lokacji i nie można ich rozwiązać w 5 minut; nie są to też proste questy typu przynieś/zabij, w każdym z questów gracz musi podjąć decyzję, questy mają rózne zakończenia),
- po zliczeniu wszystkich postaci, które dodaje mod wyszła mi imponująca liczba 93 - oczywiście nieznacznie może się ona zmienić; myślę, że liczba ta jasno dowodzi, iż mamy do czynienia z modyfikacją o dużej skali,
- prawie każda z postaci posiada unikalny przedmiot/unikalną umiejętność,
- trwają też poprawki questów i tekstów postaci już gotowych tzn. Mirandy, Masambe, Alethry, Rimardo oraz Talindry. Zmian nie będzie dużo, ale niektóre z nich będa znaczne, np. znacznie poprawi się przydatnośc bojowa Rimardo.

Obecnie trwa nabór aktorów do dubbingu - zgłosiło się sporo chętnych, więc jest w czym wybierać i myślę, że dubbing będzie na naprawdę wysokim poziomie :)

W najbliższym czasie skupię się na rozpisaniu przyjaźni, pre-romansów oraz banterów. Ten etap prac ostatnio okazał się najbardziej pracochłonny.

Planuję również, że ostateczna wersja modyfikacji:
- doda polski dubbing dla Neery, Rasaada oraz Dorna,
- doda małe questy dla wszystkich oryginalnych bioware NPC z 1 części BG (poza tymi NPC, którzy mają już questy w BG1 NPC PROJECT).

Po wydaniu pełnej wersji i zebraniu pierwszych opinii, bardzo chcę przekonwertować modyfikację na wersję pod klasycznego BG, co umozliwi jej wcielenie do WOBGa. Wiem, że Dradiel jest wstępnie zainteresowany. To póki co jeszcze plany i daleka przyszłość, ale jak wiecie, ja się łatwo nie poddaję. Nieliczni wierzyli w to, że uda mi się wydać tę modyfikację. Ja jednak nie rzucam słów na wiatr :)

Nie wiem, czy i kto będzie zainteresowany zagraniem z pełną wersją modyfikacji, ale wiem, że w końcu udało mi sie osiągnąć taki poziom, w którym modding naprawdę sprawia mi mnóstwo frajdy. I na samą myśl o wydaniu pełnej wersji jaram się jak pochodnia! :)

A jeśli i Ty, Drogi Czytelniku forum, też choć trochę sie jarasz, podziękuj za ten post i 3maj kciuki za powodzenia projektu! :) Ja wierze, że wyjdzie sztos!

Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 114/141
Wysłany: 2018-11-06, 20:54   

26 kwietnia 2016 memory napisał/a:
No i świetnie. Podoba mi się sposób w jaki dzielisz się wynikami swojej pracy. Jeżeli do samego moda podchodzisz równie rzetelnie, to wierzę w jego sukces.
Powodzenia!

Czasami mam wrażenie, że uwierzyłem w Ciebie o wiele wcześniej niż Ty sam 8-)

greegarak 

Podziękowania: 35/48
Wysłany: 2018-11-07, 08:43   

nowus777 napisał/a:
Obecnie trwa nabór aktorów do dubbingu - zgłosiło się sporo chętnych, więc jest w czym wybierać i myślę, że dubbing będzie na naprawdę wysokim poziomie :)

Tzn. że już nie chcesz (nie potrzebujesz) pomocy amatorów?. Jeśli tak, to dla mnie szkoda bom myślał że charakterologicznie (odnośnie Namir) mój głos by pasował.
Edit:
Teraz widzę że dostałem wiadomość w tej sprawie. Dzięki.
Ostatnio zmieniony przez greegarak 2018-11-16, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/219

Wysłany: 2018-11-07, 10:12   

Szlachetny
Cytat:
greegarak
Też dostałem; :razz: , ja tam nagram, Ty też spróbuj, bo to fajna sprawa, jak siebie słyszysz, kiedyś zamieniłem do "charname" swoje, ale tam umiałem edytować, mistrz Kinski doradził, by głos miał czystość i moc, a tutaj pliki są w EE; zawsze ktoś jak ma wybór , tak jak w tym przypadku nasz nowus będzie spokojniejszy. :razz:

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 16/42
Wysłany: 2018-11-07, 10:26   

Szkoda, że sam mam głos jaki mam, bo tez bym coś nagrał^^. Modzik jak widzę kwitnie, swoją drogą "modzik" to niewłaściwe słowo^^ Modzisko raczej:D (A potem będziemy nowusa męczyć o content na SoD i SoA+ToB:))

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-11-07, 10:32   

Dokładnie tak. W mailu jasno zaznaczam każdemu, że nie mogę obiecać, iż jego głos zostanie wykorzystany (chętnych jest więcej niż ról, a ja chcę wybrać głosy najlepsze jakościowo), ale polecam spróbować się zmierzyć z zadaniem. Zapewniam, że to może być naprawde fajna zabawa :)

Pavlus napisał/a:
Szkoda, że sam mam głos jaki mam, bo tez bym coś nagrał^^. Modzik jak widzę kwitnie, swoją drogą "modzik" to niewłaściwe słowo^^ Modzisko raczej:D (A potem będziemy nowusa męczyć o content na SoD i SoA+ToB:))

O ile ktoś w to modzisko w ogóle zagra :lol:

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2018-11-07, 10:34   

To popatrz ile osób zalajkowało Twój post :beer:

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-11-07, 10:35   

Pavlus napisał/a:
To popatrz ile osób zalajkowało Twój post :beer:

:love: :love: :love:

Przyznam, że to ogromnie mnie motywuje. Dzięki! :)

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2018-11-07, 10:37   

A zagrać pewnie zagrają bo ile można grac z podstawowymi bądź anglojęzycznymi npc:P Tylko właśnie BG1 jest mniej chyba ogrywane niż BG2:) No ale ja czekam na nową wersję i odpalam EE:)

greegarak 

Podziękowania: 35/48
Wysłany: 2018-11-16, 09:13   

Kiedy obwieszczenie przydziału ról (sam na nic nie liczę)? Pozwolę sobie na komentarz ról kobiecych.
Ariadne trudna do zagrania (bardzo pogmatwany charakter i możliwie bardziej dwubiegunowa niż Nathan).
Kasandra za to jak się trafi na kogoś kto chętnie ją za gra to wyjdzie bardzo wyrazista postać.
Odnośnie facetów.
Theodor jest rewelacyjny i tyle(chodzi o teksty).
Namir nadal interesująco się zapowiada, ale potrzebne mistrzostwo aktorskie by nadać mu indywidualizm(i odróżnić go o takiego np.podrywacza Corana). W każdym razie nie dla mnie do zagrania, teksty mi nie leżą.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-11-16, 11:48   

greegarak napisał/a:
Kiedy obwieszczenie przydziału ról (sam na nic nie liczę)? Pozwolę sobie na komentarz ról kobiecych.
Ariadne trudna do zagrania (bardzo pogmatwany charakter i możliwie bardziej dwubiegunowa niż Nathan).
Kasandra za to jak się trafi na kogoś kto chętnie ją za gra to wyjdzie bardzo wyrazista postać.
Odnośnie facetów.
Theodor jest rewelacyjny i tyle(chodzi o teksty).
Namir nadal interesująco się zapowiada, ale potrzebne mistrzostwo aktorskie by nadać mu indywidualizm(i odróżnić go o takiego np.podrywacza Corana). W każdym razie nie dla mnie do zagrania, teksty mi nie leżą.

W ciągu 2 tygodni na pewno zostanie domknięta kwestia zespołu dubbingującego. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, że zgłosiło się do mnie kilku profesjonalnych aktorów, którzy na co dzień zajmują się właśnie dubbingiem. Na pewno mam już obsadzoną Neerę i Ariadne - obie aktorki są REWELACYJNE. Nadal nie mam nikogo do roli Kasandry, ale czekam jeszcze na próbki głosów od kilku kobiet.

Co do mężczyzn, to wybór mam całkiem duży - mam sporo próbek głosów i dostałem potwierdzenie, że w ciągu najbliższego tygodnia spłynie jeszcze kilka.

Cieszę się, że Theodor przypadł Ci do gustu :) Ta postać będzie miała też całkiem interesującego questa :)

Rozumiem, że kwestie Namiira mogły nie przypaść Ci do gustu. Zapewniam jednak, że to nie jest postać, którą można by było porównywać do Corana. Namiir kocha intrygi. I jeśli uwodzi kobiety, to tylko dla własnych korzyści :)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: Dzisiaj 15:48   

Będę wdzięczny za podesłanie linków do Waszych ulubionych, epickich utworów muzycznych :) Szukam naprawdę dobrych utworów, które nadawałyby się na tło muzyczne pod rozmowy questowe i romansowe dla moich NPC. Czy ktoś może coś polecić?

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 26/80

Wysłany: Dzisiaj 16:54   

Przesłuchaj Loreenę McKennitt between the shadows

Odpowiedz do tematu