Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Narodów w piłce nożnej. 2018 rok.
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/219
Wysłany: 2018-09-03, 10:37   Liga Narodów w piłce nożnej. 2018 rok.

Ja po meczu z Japonią, za ostatni kwadrans stałem się przysłowiowym januszem, jestem wstanie wybaczyć wszystko, ale nie to, co pokazali wtedy.
W moim świecie - z niewolnika nie ma pracownika, porządne wietrzenie kadry, nawet kosztem eliminacji; bo pewnie znowu usłyszymy od Lewego, że oni są nie od dryblingu^^ - poważnie tak gadał po meczu, i inne ciekawe rzeczy, można poszukać :P , że nie miał z kim grać itd...

Włochy – Polska, Liga Narodów, 7 września 2018, 20:45

Polska – Irlandia, mecz towarzyski, 11 września 2018, 20:45

Polska – Portugalia, Liga Narodów, 11 października 2018, 20:45

Polska – Włochy, Liga Narodów, 14 października 2018, 20:45

Polska – Czechy, mecz towarzyski, 15 listopada 2018, 20:45

Portugalia – Polska, Liga Narodów, 20 listopada 2018, 20:45

Oczywiście, że obejrzę a po raz pierwszy kibicować będę ...lepszym :cwan:

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 30/52
Wysłany: 2018-09-03, 18:32   

Nobanionie, tu już wietrzenie kadry nic nie da, trzy razy nie dało - teraz tym bardziej nie. Problem jest dużo, dużo głębszy niż się chyba nam wydawało. My po prostu mamy problemy z głową a tego nie da się tak prosto załatwić. Trzeba by już od dziecka "wyhodować" nowe pokolenie piłkarzy z mentalnością zwycięzców i sercem do walki. Dla mnie to już nawet nie to co pokazali na mistrzostwach jest podłamujące, ale to jak się zachowywali już potem.
Fascynuje mnie jedna rzecz, swoisty paradoks - jak to jest, że wszyscy są ponoć dobrymi zawodnikami, ale po prostu nie mieli z kim grać ;)
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 

Wysłany: 2018-09-10, 10:48   

Cieszę się, że nasi - mnie ogromnie zaskoczyli na plus :smile:
Wiadomo, Włosi są w przebudowie itd...ale to zawsze mocna liga i zawodnicy.
Jeszcze żeby Brzęczek poszedł za ciosem, bo jak widać zawodnicy pokroju Kurzawa i inni dają radę. Mnie Kurzawa zaskoczył ponownie tymi podaniami itd..., on i Zieliński powoli mi przypominają z innej epoki zawodników, takie delikatne przebłyski.

Nie wystawienie Milika na murawie, to coś czym mnie ujął Brzeczek i jeszcze jak powołałby Wilczka, to już całkiem.
Oczywiście mankamenty są, to co Sajok wspominał swego czasu i inni, do pewnego momentu grają, a potem przestają, mam nadzieję że Kuba Od Biletów już nie zagra w kadrze, ale podejrzewam, że to płonne marzenia :)

Z innych, to żal mi Holandii, bo udowadniają że potrafią grać, ale brakuje im, co było widać z reprezentacją...ehkm...Francji, że taki van Basten, Kluivert, czy Makay itp...by się przydał z przodu...Brakuje mi Holandii w turniejach i ich gry sławetnej....
Dużo wielokropków, wiem wiem :razz:

Nobanion 

Wysłany: 2018-09-11, 21:30   

Mecz z Irlandią Kadrą B i Polska wróciła do dawnej gry, rodem z ostatniego Mundialu.

Jak zerknąłem na mecz Hiszpanii, to inna dyscyplina sportowa :razz: , a Chorwaci bezradni, no i Hiszpanie dali sobie spokój z tiki taką^^...

Nobanion 

Wysłany: 2018-10-14, 18:22   

Jestem januszem kopanej reprezentacyjnej od meczu Polski z Japonią na MŚ...czyli wychwalam pod niebiosa jak dobrze grają^^, albo nawrzucam im co się da, jak przegrywają...
Ogląda ktoś jeszcze popisy naszych de...beściaków piłkarskich? Na odtrutkę wczoraj obejrzałem mecz Holandia - Niemcy, fajnie patrzeć na grę Holendrów, szczególnie te kontry mniam mniam...

Dziś zerknę bo zmuszony kumpel Bońka, Koseckiego i Koźmińskiego Jr do zmian w składzie drużyny. W końcu znajdą się ci, co już za pana Nawałki powinni grać.
Obecność Milika i Lewandowskiego przy jego braku formy, o ile faktycznie wybiegnie na boisko, dla mnie to ogromne nieporozumienie.
Wiadomo, kto rządzi w polskiej piłce nożnej? Środowisko agentów piłkarskich itp...a Milik to ...Milik...Lewy..... 8-)

greegarak 

Podziękowania: 35/48
Wysłany: 2018-10-15, 18:33   

No i kolejne lata kolesiostwa i samozadowolenia. Coś mi nie gra, i to w grze Lewandowskiego. Jeżeli na nim buduje się zespół to jego należy najbardziej obciążać tym co się dzieje. Brzęczka nie popieram (jako piłkarz nic nie osiągnął na poziomie międzynarodowym), mało w tym co zrobił świeżości. Jedynie wprowadzenie Klicha ożywiło trochę środek pola, ale nie wiem nawet gdzie on obecnie gra. Ogólnie jestem zdania że zespół powinny tworzyć najwyżej opłacani piłkarze, a podstawą powinno być że najlepiej opłacanym zawodnikiem musi być trener. Tak było z Nawałką, póki go sowieci gorzałką nie upili.
Co do ligi europejskich narodów to włosi przepełzli dzięki lobby władz FIFA, bo w pierwszym meczu nie było faulu Błaszczykowskiego w polu karnym, a wtedy wiadomo 1:0 i skulone łby Włochów(teraz ich media bębnią że grają lepiej - chyba bajkopisarza szukają wśród swoich). Grają byle jak i jak mówi powiedzenie "tylko .... strzela w słupek". Gdyby nie nasze problemy natury mentalno - osobowej chyba (tylko spekuluje bo nie mam sił przeglądać info. na temat piłkarzy i trenera, a nawet i Bońka, o którym myślałem że kwestie osobowe rozwiąże w mig, ale jednak wolał kolesiować patrząc po raporcie nawałki ).
Podsumowując to Włosi zasłużyli by spaść a nie my Polacy, mimo że w naszej kadrze jest regres(we włoskiej jeszcze większy). Grupę mieliśmy łatwą. Szczególnie dlatego że Ronaldo nie grał. Słabe perspektywy na Polską piłkę, dlatego się tak szuka nadzieji w nowych talentach jak Piątek. Do widzenia Lewandowski, nie będzie finału Ligi mistrzów z Bayernem i nie będzie Mistrzostwa z reprezentacją Polski - za bardzo rozdmuchane ego.
Nobanion napisał/a:

Dużo spokoju życzę i braku negatywnych uczuć co do kadry naszej. Bo to jest deja vu, czyli mecz o nic, czy jakto tam kwieciście nazywali.

Nobanion 

Wysłany: 2018-10-16, 09:26   

greegarak napisał/a:
No i kolejne lata kolesiostwa i samozadowolenia.
Nobanion napisał/a:

Dużo spokoju życzę i braku negatywnych uczuć co do kadry naszej. Bo to jest deja vu, czyli mecz o nic, czy jakto tam kwieciście nazywali.

W najgorszym marzeniach^^ nie myślałem, że tak będzie.
Mecz sobie teraz oczywiście daruję, a co grają powoli inni, jak piłka ewoluuje, Anglicy pokazali, że można grać jeszcze inaczej.
Tam młodych dał selekcjoner, podziękował Błaszczykowskim, Lewym itp i miło było patrzeć na aktorów tiki taki, jak schodzą po 1 połowie^^

picollo 

Podziękowania: 63/98
Wysłany: 2018-10-16, 16:21   

Co poradzić, Polska ewidentnie trafiła do wyższej grupy w Lidze Narodów (dywizji, czy jakkolwiek się toto nazywa) i teraz zasłużenie spada. Za Nawałki byliśmy sklasyfikowani wyżej niż możliwości pozwalały i teraz się to mści.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Nobanion 

Wysłany: 2018-10-17, 09:02   

picollo napisał/a:
Co poradzić, Polska ewidentnie trafiła do wyższej grupy w Lidze Narodów (dywizji, czy jakkolwiek się toto nazywa) i teraz zasłużenie spada. Za Nawałki byliśmy sklasyfikowani wyżej niż możliwości pozwalały i teraz się to mści.

Niemcom bidokom nie idzie, bo ileż można jechać na farcie^^ i zwiększają pulę LN^^, jaja w tej kopanej powoli jak w wrestingu...

Od ustawianych meczy po zmiany organizacyjne, by bogatym było jeszcze lepiej.

Już piłkarze z najlepszych lig jadą na witaminach^^, a jak zwiększają liczbę gier, to będzie zamordowanie dyscypliny sportowej.

Wczoraj Francja udowodniła, podobnie jak wcześniej Anglia, że kończą się powoli czasy "tiki taki" i statystyki posiadania piłki...
Czy tak ma wyglądać piłka nożna? Mam mieszane odczucia, a statystyki mówią, że młodsi oglądacze nie mają specjalnie entuzjazmu do tak rozbuchanych wszelkich form rozgrywek od ligowych poprzez europejskie itd...

Moim zdaniem wbrew medialnym zachwytom, poziom kopanej stanął w miejscu, uśrednił się; z racji na ogromną liczbę meczy zawodnicy grają inaczej niż jeszcze 10 lat temu...

Aktorstwo, choćby we wspominanym meczy Francji z Niemcami na poziomie Oskara, od razu bym brał francuskich niektórych graczy do filmów, powoli wygląda to tak, a treningi sfilmowane i puszczane w necie pokazują, że aktorskie pady itp są na równi ćwiczone jak każde elementy tej dyscypliny...

Ad rem
Jednak wbrew sobie powiem, jakby przecząc wszystkiemu co wcześniej napisałem, jak PZPN itp nie zerwą z kolesiostwem i wzorem Francji, Anglii, Belgi i Chorwacji :P nie wywalą zawodników bez formy, co powoływani są za zasługi, ja takich naliczyłem z 8 co jest pod formą, a jest w kadrze, to wpadniemy w większy dołek niż przed Nawałką.

greegarak 

Podziękowania: 35/48
Wysłany: 2018-10-17, 21:06   

Nobanion napisał/a:
jak PZPN itp nie zerwą z kolesiostwem i wzorem Francji, Anglii, Belgi i Chorwacji :P nie wywalą zawodników bez formy, co powoływani są za zasługi,

Kompromitacja (kolejna) Pzpn już blisko. Liga słabnie, Polacy oczekują awansu do conajmniej finału mistrzostw Europy i co najmniej wyjścia z grupy w mundialu (chociaż ten Katar to będzie kompromitacja FIFa). Wszystko poniżej to będzie wyśmiewane przez Polaków. I nie istotne jak by ci pseudodziennikarze (sportowi z TVP od piłki nożnej, do byłych piłkarzy nic nie mam i tak większość swojego życia poświęcali tej dyscyplinie) słodzili.Dziennikarze TvP też się skompromitowali do pary z PZPN-em.

Co ważniejsze martwi brak nazwisk(polskich) wśród trenerów z jakimiś międzynarodowymi osiągnięciami. Ostatnio komentowany jest szacunek piłkarzy do trenera. Nie wiem skąd(za co) Brzęczek ma czerpać poważanie i posłuch wśród graczy, jak i Nawałka (trener który jako piłkarz osiągnął trzecie miejsce w mundialu) je stracił dość szybko. Jeszcze jeżeli prawdą jest rozdmuchane ego Lewandowskiego to będzie posucha, bo trzeba współpracy trenera i piłkarzy. Czyli najlepiej sprawdzą się w tym młodzi piłkarze na początku kariery i trener, który ma 10-siątki lat doświadczeń w trenerstwie.

Nobanion 

Wysłany: 2018-10-20, 09:20   

greegarak napisał/a:
Nobanion napisał/a:
jak PZPN itp nie zerwą z kolesiostwem i wzorem Francji, Anglii, Belgi i Chorwacji :P nie wywalą zawodników bez formy, co powoływani są za zasługi,

Czyli najlepiej sprawdzą się w tym młodzi piłkarze na początku kariery i trener, który ma 10-siątki lat doświadczeń w trenerstwie.

Taką mam wizję, może i nierealna, ale czy ktoś jeszcze pamięta, że polską reprezentację prowadził były trener Realu Madryt^^ i wszystko jest tak naprawdę kwestią - pieniędzy?

Może nie ma tam dziesiątków, ale jest bardzo dobrym trenerem(!) nie tylko kupującym zawodników i zna naszych psychikę^^, to Jurgen Klopp :peace:
Czytałem wywiad z naszym Bileterem i perfekcjonistą w wykonywaniu karnych i jakby nie patrzeć trójka Polaków grała i nauczyła się rzemiosła bardzo mocno. U niego :)
Jednak Brzęczek, co by nie mówić na szczeblu reprezentacyjnym na olimpiadzie coś osiągnął, a jak oni wtedy grali, to żeby nie korupcja w PZPN i hasło świętej pamięci Wójcika się ziściło, to pewnie inaczej by wyglądała nasza kopana.
Dałbym dużo, że nasza gwiazda Napoli^^ Zieliński, tak operował piłką jako pomocnik jak on, naprawdę :)
A Milik niczym Juskowiak^^ itd.... :hmm:

Nobanion 

Wysłany: 2018-11-05, 17:21   

:wink: :shock: :sad: 8-) :roll: :?:

Nobanion 

Wysłany: Wczoraj 10:00   

Nie dziwię się, że sympatycy piłki nożnej zamilkli na naszym forum, bo mnie autentycznie głowa rozbolała z wk....jak obejrzałem mecz polskiej reprezentacji.

Moje januszowanie na temat polskiej reprezentacji się potwierdziło, (mecz z Japonią za Nawałki :-x ) mają zawodnicy polscy w nosie reprezentację, zachowują się jak dzieci we mgle, ale za takie podejście w klubach, to by wylądowali na trybunach dla widzów, co poniekąd się dzieje, bo niektórzy w klubach nie grają...

Po wielu latach kibicowania naszym, daję sobie spokój, dlaczego?
Pooglądajcie i posłuchajcie wypowiedzi polskich piłkarzy, trenera, tzw. prezesa PZPNu pana Bońka :lol:
W Niemczech, Holandii itd, za takie wypowiedzi media by ich zniszczyły, nie za umiejętności czysto piłkarskie, ale za podejście do wykonywanego zawodu.
Oni są osobami publicznymi, zawsze zresztą tak było, że sportowcy na pewnym poziomie są...uffff....
Potem bredzenie selekcjonera Brzęczka i piłkarzy po meczu spowodowało, że rzuciłem się jako forma odtrutki na mecz Chorwacja - Hiszpania i mi przeszło :peace:

Wczoraj obejrzałem mecz Holendrów z Francją i od razu lepiej się człowiek czuje.
Piękne uczucie, gdy najlepszym zawodnikiem Francuzów jest bramkarz, mimo przegranego meczu. :razz:
Holandia gra swoim stylem, całkiem możliwe, że awansuje na ME kuchennymi drzwiami, ale jeszcze mecz z Niemcami(:P), no i musi utrzymać formę.
Nie boję się powiedzieć, to taka trochę reprezentacja z lat 90tych w pozytywnym słowa znaczeniu.

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 30/52
Wysłany: Wczoraj 18:15   

Nobanion napisał/a:
Po wielu latach kibicowania naszym, daję sobie spokój, dlaczego?
Pooglądajcie i posłuchajcie wypowiedzi polskich piłkarzy, trenera, tzw. prezesa PZPNu pana Bońka :lol:
W Niemczech, Holandii itd, za takie wypowiedzi media by ich zniszczyły, nie za umiejętności czysto piłkarskie, ale za podejście do wykonywanego zawodu.

W 100% procentach się z Tobą zgadzam Nobanionie. Ja nie mam chyba największych pretensji o to jak zagrali na mundialu (choć też oczywiście mam potworne), ale najbardziej o to jak się zachowali po tych kompromitujących porażkach. Za każdym razem jak sobie przypominam tego uśmiechniętego Grosika na zdjęciu jak pije wódę z Hajto i jakimiś laskami w pięknej słonecznej i wakacyjnej scenerii to mnie krew zalewa. I nie mam pretensji, że to robił (każdy ma prawo do urlopu), ale że się z tym tak perfidnie obnosił przed wkurzonymi i zawiedzionymi ponownie kibicami.

Odpowiedz do tematu