Poprzedni temat «» Następny temat
Xan NPC - pytania i porady
Autor Wiadomość
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2016-08-02, 23:28   

Ja to korzystałem z tej opcji, przywrócenie głosu z BG1 + wyciszenie reszty kwestii. Co prawda wówczas poza standardowymi odzywkami Xan milczał jak pień, np. przy swoich banterach - ale aż tak to milczenie mi nie przeszkadzało, przecież i tak rozmówcy swoich kwestii nie mieli ugłosowionych, więc w sumie to się jakoś składało.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...
Podziękuj autorowi tego posta

Kliwer 

Podziękowania: 139/201
Wysłany: 2016-08-03, 06:50   

Z tego co pamiętam, to cześć NPC-ów w rozmowach z Xanem miała angielski głos (np. Korgan).

A jak wyciszyłeś resztę kwestii? Nie pamiętam takiej opcji przy instalacji sub-moda.

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 15/6
Wysłany: 2016-08-03, 08:24   

Usunąć z folderu pliki dźwiękowe, w których nie ma oryginalnego aktora.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kliwer
Kliwer 

Wysłany: 2016-08-03, 08:30   

Przed instalacją czy po?

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 15/6
Wysłany: 2016-08-03, 08:38   

Chyba jest to bez znaczenia. Może tak dla bezpieczeństwa usuń po instalacji z folderu z grą. Będą to wszystkie pliki poczynając od pierwszego, który jest usłyszysz że jest nieoryginalny. Te pliki najdalej zlokalizowane zawierają z kolei teksty innych NPCów na potrzeby tego moda.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kliwer
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2016-08-03, 11:57   

Już teraz nie pamiętam, ale mi się wydawało, że właśnie była taka opcja przy instalacji (wybór: czy chcę mieć pl głos Lavy, miks pl Piechociński + nowe angielskie, albo tylko pl Piechociński i reszta usunięta) - ale to już było z rok temu, jak to instalowałem, więc mogło mi się teraz coś pokręcić.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Cecylio 

Podziękowania: 7/35
Wysłany: 2016-08-16, 11:28   

Czy po użyciu komponentu zmieniającego klasę Xana na Wojownika/Maga, zmianie ulega również jego odpowiednik w pierwszej części? Oczywiście mówimy tu o BGT. I czy przenosi nam Xana ze wszystkimi zaklęciami/statami/zdolnościami między grami, tak jak Imoen czy Jaheirę? W domyśle nie, bo to zupełnie osobny mod. Ale może?

Niespecjalnie mi się chce rushować do kopalni i tego sprawdzać :P

Kliwer 

Wysłany: 2016-08-16, 11:31   

Xan z BG1 to zupełnie osobna postać niż ten z BG2, nie przechodzą ani zaklęcia, ani grimuary ani klasa.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-08-16, 15:21   

Niestety, a zmiana na wojownika/maga jak najbardziej polecana przez tuldorzastego - jego mieczysko wreszcie ma jakikolwiek sens :smile:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 26/80
Wysłany: 2016-09-18, 20:27   

A od czego jest "Przemiana Tensera"?

Grałem trochę, dialogi ok. Tylko w efekcie grzebania w modach soundset z jedynki mi znikał. Po pewnej machinacji zniknął na amen, nic nie dało reinstall.

Pewnie ominie mnie dużo frajdy, ale wywołałem Xana z samouczka i przyłączyłem. Ten zawsze po polsku gada, choć nie jest tak dobrze udźwiękowiony. Sprawdzę jeszcze Tron Bhaala. Może tam odzyskam Xana z moda.

Rutger

Podziękował 32 razy
Wysłany: 2018-11-01, 17:08   

Jak się sprawuje ten NPC fabularnie? Ciekawa postać? Dobre bantery i questy? Warto brać?

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 16/42
Wysłany: 2018-11-01, 17:11   

Bardzo warto, Kulyook potrafi pisać.. Ma dużo dialogów ale są one napisane dobrze i klimatycznie:) Przede wszystkim nie psują charakteru Xana:)

Rutger

Podziękował 32 razy
Wysłany: 2018-11-01, 17:15   

Qrde szkoda mam dylemat on albo Valygar i nie chodzi o firepower bo pod tym względem jestem imba z obojgiem.
Najgorsze jest to, że mam w drużynie Mazzy i wiem, że ma fajne bantery z Valygarem.

Odpowiedz do tematu