Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt EET - opinie i uwagi
Autor Wiadomość
neuromancer 

Podziękował 26 razy
Wysłany: 2018-03-02, 22:40   

Jestem jeszcze przed instalacją moda (leniwie się za to zbieram) natomiast ciekawi mnie jedna rzecz i nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Widzę, że jest opcja rozpoczęcia przygody od BG2 - co się dzieje wtedy z BG1? To znaczy mamy dostęp do wszystkich lokacji z BG1 + SoD? I co z questami? Wszystkie traktowane są jako skończone?
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/221
Wysłany: 2018-07-29, 10:31   

Bądź Pozdrowiony o Mistrzu K4thosie! :sweet:
Mnie pytają się Ludziny i Człeczyny o Icewind Dale EE w EET, na privie się pytają, co mam rzec o Czcigodny? :master:

K4thos 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 61/39
Wysłany: 2018-08-02, 16:16   

Cytat:
Widzę, że jest opcja rozpoczęcia przygody od BG2 - co się dzieje wtedy z BG1? To znaczy mamy dostęp do wszystkich lokacji z BG1 + SoD? I co z questami? Wszystkie traktowane są jako skończone?

Obszary odblokowywane są w miarę postępu przechodzenia gry, więc jak zaczniesz od BG2 to nie będziesz miał odblokowanych obszarów z BG1 i SoD. A skoro nie będzie do nich dostępu z mapy świata to i kwestia ukończenia zadań nie ma znaczenia. Jak chcesz mieć dostęp do wszystkich obszarów do zacznij od kampanii BG1.

Cytat:
Mnie pytają się Ludziny i Człeczyny o Icewind Dale EE w EET, na privie się pytają, co mam rzec o Czcigodny? :master:

Mod przez długi czas był w zawieszeniu ze względu na ograniczenia silnika (problemy z implementacją IWD2). Niedawno wydany patch 2.5 i ficzery implementowane przez Bubb'a (część usprawnień wymieniona w tym temacie: https://forums.beamdog.com/discussion/71798/whos-up-for-some-new-lua-functions ) sprawiły, że w końcu jest szansa dokończyć mod - prace zostały wznowione.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Nobanion, neuromancer
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 10/62
Wysłany: 2018-09-07, 21:13   

K4thosie, pisałem do Ciebie na priv już jakiś czas temu, ale nie uzyskałem odpowiedzi, więc spróbuję uderzyć tutaj :)

Wiem, że spora grupa osób bardzo chciałaby, aby moja modyfikacja była kompatybilna z EET. Mój mod to 5 nowych NPC, modyfikacja dodaje jedynie zawartość do BGEE (nie ma zawartości do SOD). Przeczytałem od deski do deski Twój poradnik odnośnie dostosowania modów NPC pod EET oraz przejrzałem skrypty modów NPC kompatybilnych z EET. Niestety, każda z prób dostosowania moda pod EET kończy się fiaskiem, tzn. instalacja wyrzuca błąd, który uniemożliwia nawet instalację moda na samym BGEE. Czy miałeś już sytuację, w której musiałeś poprowadzić kogoś bardziej "za rękę" w kwestii dostosowania moda NPC pod EET? Jeśli tak, może znajdziesz gdzieś w wiadomościach jakąś dokładniejszą instrukcję, która by mi pomogła. Wiem, że jesteś zapracowany i nie chcę, abyś wykonał tę robotę za mnie - po prostu strasznie zależy mi (oraz jeszcze kilku osobom), aby mój mod był kompatybilny z jakże zacnym EET.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 144/36
Wysłany: 2018-09-07, 23:47   

Nowusie najlepiej napisz K4thos owi PW na forum G3, będzie większa szansa, że przynajmniej odczyta.
Into the middle I was led

K4thos 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 61/39
Wysłany: 2018-09-10, 18:58   

nowus777, Twój kod nie jest zgodny z oficjalnym syntaxem weidu. Działa, ale nigdzie w dokumentacji weidu nie znajdziesz konstruktów w stylu COPY~a~~b~ itp. Tu masz plik z dodanymi spacjami.

https://www.dropbox.com/s...roject.tp2?dl=1

Prawdopodobnie na ich braku wyłożył się w którymś miejscu konwerter. Jeśli nadal będą problemy to w wolnej chwili postaram się dodać kompatybilność (przy okazji mod będzie działać też z BGT).

edit: jeszcze w kwestii tego kodu:
Kod:
COPY ~bgee10npcproject\MASAMBE\MASAudioUninstall.bat~ ~MASAudioUninstall.bat~
COPY ~bgee10npcproject\MASAMBE\MASAudioInstall.bat~ ~MASAudioInstall.bat~
AT_NOW ~bgee10npcproject\MASAMBE\MASAudioInstall.bat~
AT_UNINSTALL ~bgee10npcproject\MASAMBE\MASAudioUninstall.bat~

tak nie dodajemy dźwięków od dobrych kilku lat. Zerknij na opis funkcji HANDLE_AUDIO

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 10/62
Wysłany: 2018-09-11, 07:18   

K4thos napisał/a:
nowus777, Twój kod nie jest zgodny z oficjalnym syntaxem weidu. Działa, ale nigdzie w dokumentacji weidu nie znajdziesz konstruktów w stylu COPY~a~~b~ itp. Tu masz plik z dodanymi spacjami.

https://www.dropbox.com/s...roject.tp2?dl=1

Prawdopodobnie na ich braku wyłożył się w którymś miejscu konwerter. Jeśli nadal będą problemy to w wolnej chwili postaram się dodać kompatybilność (przy okazji mod będzie działać też z BGT).

edit: jeszcze w kwestii tego kodu:
Kod:
COPY ~bgee10npcproject\MASAMBE\MASAudioUninstall.bat~ ~MASAudioUninstall.bat~
COPY ~bgee10npcproject\MASAMBE\MASAudioInstall.bat~ ~MASAudioInstall.bat~
AT_NOW ~bgee10npcproject\MASAMBE\MASAudioInstall.bat~
AT_UNINSTALL ~bgee10npcproject\MASAMBE\MASAudioUninstall.bat~

tak nie dodajemy dźwięków od dobrych kilku lat. Zerknij na opis funkcji HANDLE_AUDIO

Dzięki K4thos. Mod jest obecnie aktualizowany, więc również plik .tp2 wygląda u mnie inaczej, natomiast wspomniane wyżej przez Ciebie błędy nadal w nim występują - poprawię je. Jeśli tylko będziesz mał chwilkę i będziesz mógł pomóc z kompatybilnością do EET, odezwij się proszę na priv. Dzięki :)

Odpowiedz do tematu