Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarskie MŚ 2018 roku w Rosji. Faza pucharowa.
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 88/193
Wysłany: 2018-06-29, 08:20   Piłkarskie MŚ 2018 roku w Rosji. Faza pucharowa.

Jak sugerował kolega greegarak zakładam nowy temat, bo jest o czym i o kim. Dalsze mistrzostwa zapowiadają się jak dawno nie było emocjonująco, są arcyciekawe spotkania i powiem szczerze, że poza spotkaniem Chorwacja - Dania gdzie stawiam na tych pierwszych że zwyciężą, to przy kolejnych nie jestem pewien swojej znajomości tematu. :lol:

Co mnie w sumie cieszy, bo nie zakładałbym się nawet teraz, kto zostanie mistrzem świata, stanie na podium?

Ogromnie mi szkoda drużyn afrykańskich, szczególnie Maroka, bo prezentowali zaskakująco wysoki poziom i żeby nie sędzia, to kto wie?

Ale było i minęło i co najważniejsze - Polska reprezentacja nie musi się męczyć i drżeć o wynik meczu. :cwan: Tak trzymać! Najważniejsza jest logistyka! :razz:

Poniżej drabinka i jutro najbliższe mecze, bym zapomniał. Jak nigdy w życiu będę kibicował reprezentacji Francji :)

Podziękuj autorowi tego posta

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/45
Wysłany: 2018-06-29, 09:33   

Kurcze Nobanionie, coś się z Tobą wyjątkowo rozmijam w sympatiach :( Jak dla mnie każdy byle nie Francja, której nigdy nie kibicowałem i nigdy nie będę. Co do wyników to ja bym jako pewniak do następnej rundy obstawiał Belgów choć oni potrafią czasem niemiło zaskoczyć. No, ale z Japończykami chyba dadzą radę bez problemów....

EDIT: Poprawiliśmy, bo sprawiało dziwne wrażenie, w każdym razie czegoś brakowało. - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2018-07-01, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  

greegarak 

Podziękowania: 32/46
Wysłany: 2018-06-29, 12:08   

Szkoda że Belgia nie zremisowała z Anglią. Tak by zagrała w finale z Brazylią. Chociaż może i tak dojdzie do finału. NIe żałowałbym Belgii, gdyby Wielkie łosie wyszły z grupy na pierwszym miejscu i miałyby szanse powalczyć o finał. A tak Wielkie Łosie zostaną w rezerwacie piłki nienożnej (nie mylić z siatko-nogą, bo kontuzjogenna, a w rezerwacie nie ma kontuzji bo nikt nie gra o wysoką stawkę).
W świecie piłki nożnej nic nowego, te zespoły które zawsze się liczą to sie liczą. Natomiast zawsze do tego grona będą dochodzić zespoły złożone z piłkarzy grających w rozgrywkach europejskich(i trenerów z tych rozgrywek). Dlatego Kolumbia od wielu lat idzie podobną drogą co Belgia. Najbardziej widziałby mi się właśnie taki finał. Fajnie że w tym rozdaniu jest gra o 3-cie miejsce, czyli coś dla Chorwatów na pocieszenie.

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2018-06-29, 16:27   

Wierząc mojemu nadwornemu astrologowi (FM 2016) kibicuje całym serduszkiem Urugwajowi. Najciekawsza ekipa, praktycznie bez wad i mająca Oscara Tabareza na ławce. Najbardziej europejski zespół pośród tych południowoamerykańskich.

Ciepło też myślę o Szwedach którzy kupili mnie solidnością, dyscypliną taktyczną i utarciem nosa Zlatanowi.

W przypadku Belgów (uwielbiam Lukaku - top napastnik obecnie dla mnie) i Chorwatów (Mandzukic - takiego zakapiora nam trzeba) boję się że będzie jak zwykle - wypierdzielą się na najłatwiejszych przeszkodach. Bo Dania i Japonia to żart a nie przeciwnicy. A obie drużyny mają tendencje do durnych wpadek.

Byle nie wygrała Francja, Brazylia i Argentyna. Wszystkie drużyny niemiłosiernie mnie wnerwiają tym że mając potencjał niewyczerpany grają nie przymierzając jak średniaki.

Anglia i tak nie wygra bo tradycji musi się stać zadość :grin:

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-07-02, 23:41   

Ale mecze, tylko tyle powiem, i dalej nie typuję finalistów, szacunek dla Japończyków i Rosjan, Chorwaci tradycyjnie po meczach grupowych zagrać musieli najsłabsze spotkanie w turnieju, ale udało im się...
Jutro myślę Szwajcaria i Kolumbia, no chyba że okaże Anglicy się puścili Belgów na Japonię, to już inna bajka^^...
Wynik meczu Belgia - Brazylia? Mimo mojej sympatii do Brazylii, to przez aktora Neymara mogą grać w 10tkę, bo w końcu jakiś sędzia nie wytrzyma i dołoży mu z 2 żółte i będzie po meczu.
Rosja - Chorwacja, cóż tylko Czerczesow wie :razz:

sajok 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2018-07-03, 00:57   

Katorg napisał/a:
W przypadku Belgów (uwielbiam Lukaku - top napastnik obecnie dla mnie) i Chorwatów (Mandzukic - takiego zakapiora nam trzeba) boję się że będzie jak zwykle - wypierdzielą się na najłatwiejszych przeszkodach. Bo Dania i Japonia to żart a nie przeciwnicy. A obie drużyny mają tendencje do durnych wpadek.

No to w przypadku obydwu drużyn można już odfajkować tradycyjne już beznadziejne mecze ze słabym przeciwnikiem. Tym razem odwrócili zły los i mogą się już spokojnie spotkać w zasłużonym finale :) O ile tak drabinka jest ułożona ;)
Z tymi Chorwatami i Belgami jajca jak szlag. Jedni przechodzą w karnych w których powinni byli się załamać po takim meczu, niestrezlonym karniaku i przerżnąć jak zwykle. Modrić to największy farciarz tej rundy - ależ on beznadziejnie tego karniaka strzelił w konkursie rzutów karnych ;) Drudzy przegrywają 2:0 z outsiderami (jak mają to w zwyczaju na ważnych turniejach) na 20 minut przed końcem i piętnaście sekund przed dogrywką strzelają na 3:2 po fantastycznym podaniu niewidocznego De Bruyne'a, którego zresztą nie wiem po jakie licho trener ustawia tak defensywnie. Istny horror :)
Może to nic odkrywczego, ale te mistrzostwa pokazują wyższość kolektywu nad indywidualnościami. Dlatego niech Lewy nie chrzani o tym, że nam brakuje umiejętności - no chyba, że chodzi o mentalne.

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-07-04, 00:06   

Fajne pary i dalej nie typuję, trochę mi się przypominają MŚ z 1994 roku w USA :P

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-07-07, 10:47   

Pamiętacie reakcję, co niektórych ja napisałem kogo widziałbym w parach końcowych rozgrywek? Jak reakcja była hehe? Po części trafiłem, choć czy mnie to cieszy? Nie sądzę :curious:

Ale trzeba przyznać, że to Turniej tych, co dzięki VARowi nie muszą tarzać się po murawie po każdym kontakcie z przeciwnikiem i mimo pewnych kontrowersji, bo są i będą póki nie wprowadzi FIFA zasad z hokeja, oczywiście mam na myśli pewne zasady sędziowania, to będzie jak czasem bywało z naszym niestety sędzią Marciniakiem.

Belgia z Francją, będzie się działo, bo jedni i drudzy mają drużynę marzeń.

Dzisiejsze spotkania, będzie ciekawie i o ile wynik pierwszego uważam, że jest otwarty^^, to w drugim Anglia wygra.

Mają to, czego nie mieli ich poprzednicy - ambicję, młodość i radość z gry, i najważniejsze, nie grają takiej prostej piłki jak chociażby Szwedzi, co kultywują dawne anglosaskie granie i to jak widać z niezłym skutkiem.

greegarak 

Wysłany: 2018-07-07, 13:54   

Nobanion napisał/a:
bo są i będą póki nie wprowadzi FIFA zasad z hokeja, oczywiście mam na myśli pewne zasady sędziowania

Czyli jakie (bo się mało znam)? Z hokeja to powinni wprowadzić zatrzymanie czasu po każdym faulu w polu szesnastki i przy zmianie każdego z trzech rezerwowych.

Ogólnie jest nieciekawie, bo się zrobiło mistrzostwo europy. A liczyłem na Kolumbię i Brazylię. Może i dobrze że za cztery i pół roku będzie Katar(szejki katarskie zbuduję jakiś dream team?). Wtedy Afrykanie będą mieć większe szanse, bo Ameryki to się wypaliły. Jeszcze Azjaci pokazuję nowy hart ducha do walki, ale jeszcze dekada zanim coś zdziałają.
Belgia ogra Francję, bo Beldzy są przygotowani nawet na przegrywanie dwoma bramkami, co udowodnili.
I Chorwacja będzie w finale z Belgami.
Anglicy wcale nie muszą wygrać. Widać że mają problem z utrzymaniem wyniku do końca i się wypalają po 90 minutach.
No ale i tak trzecie miejsce dla Francji.

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-07-08, 10:37   

greegarak napisał/a:
Nobanion napisał/a:
bo są i będą póki nie wprowadzi FIFA zasad z hokeja, oczywiście mam na myśli pewne zasady sędziowania

Czyli jakie (bo się mało znam)? Z hokeja to powinni wprowadzić zatrzymanie czasu po każdym faulu w polu szesnastki i przy zmianie każdego z trzech rezerwowych.

Ja też mało się znam, ale z tego co pamiętam z czasów gdy hokeiści grali na poziomie najwyższym i potykali się np. z Kanadą a nie Kazachstanem, nigdy nie było problemów z interpretacją tego kto winien, zdobył bramkę itd...
Ale to jak wyżej napisałeś, by wystarczyło moim zdaniem i wymóg spokojnego zerknięcia na zamieszanie na polu karnym...
Mecze wczorajsze a szczególnie ten drugi, to przejdzie do annałów historii tej dyscypliny. Dla mnie będzie też egzaminem dla władz FIFA i UEFA gdy przyjdzie wybierać Złotą Piłkę i inne. Dla mnie Modric jest nawet i teraz jedynym kandydatem, bo to co on wyczynia szczególnie w dogrywkach gdy trzeba poderwać zespół, jego podania itd...ehhh...prawie jak nasi w 1982 roku ^^
(chodzi mi o wolę walki, ambicję i oczywiście umiejętności, bo dogrywek nie graliśmy wtedy :razz: )

sajok 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2018-07-08, 11:12   

Żeby to wszystko było jak w hokeju musiałby być stopowany czas. Niech was też nie zmyli fakt, że "zebry" nie popełniają pomyłek - w hokeju też są takie rzeczy na porządku dziennym. Zauważcie też, że mecze hokejowe niby 3x20 minut tak naprawdę trwają ponad dwie godziny. Przychodzi mi jeszcze jedna poważna - tak mi się wydaje - przeszkoda: odległości w hokeju są "nieco" mniejsze a sędziowie "poruszają się" szybciej niż piłkarscy. Wydaje mi się, że z tego powodu nie jest możliwe przekalkowanie rozwiązań hokejowych, bo w piłce zaczęły by się robić nadmierne dłużyzny a mecze bardzo się przeciągały. Reasumując wydaje mi się, że VAR jest świetnym rozwiązaniem wymagającym może jakiś niewielkich poprawek (zresztą w hokeju NHL też jest takie centrum analiz, bodajże w jednym miejscu zawsze w Toronto).

A co do Modrica to zgadzam się z Tobą Nobanionie. Dodałbym jeszcze, że jest chyba największym farciarzem na tych mistrzostwach. Mimo tego do karniaka bym go już nie wystawiał ;) Brakuje mi za to trochę aktywniejszej gry Rakitica. Jakiś taki niewidoczny trochę, choć dla odmiany karne bije rewelacyjnie.

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2018-07-08, 11:20   

A mnie zachwyca gra Mandzukicia. Jak dla mnie cichy bohater tych mistrzostw.

Szkoda Szwedów że odpadli bo pokazali że jednak samym wybieganiem i kolektywem da się daleko zajść. Choć może to dlatego że nie mieli Lewego i Ibry w kadrze. Ci pewnie od razu przypomnieli im tą prawdę :D

Urugwaj wiele stracił bez Cavaniego. Fajna, solidna drużyna, świetni kibice, emocje. Czego chcieć więcej. I Torreira.

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-07-14, 18:39   

Jakie wrażenia? Ja mam bardzo pozytywne, fakt że niektórzy tzw. komentatorzy narzekają na przesyt ilości meczy, meczów , to jednak poziom jest wysoki i wyrównany z oczywiście wyjątkami, ale ja nie o naszych chciałem. :cwan:

Jaki jutro wynik obstawiacie?
Ja cieszę się że w miarę dobrze prognozowałem, znaczy się moje chciejstwo w miarę trafione, ale chciałbym by złoto trafiło do Chorwacji.
Modrić złota piłka itd...

No, dziś powiem tak, że Belgia grała tak chwilami, szczególnie w drugiej połowie, jak bym chciał żeby Brazylia grała :razz: .
Ed Hazard wart każdych pieniędzy i pozostali Belgowie, a Anglicy?
Młodzi ludzie, co spokojnie będą na topie moim zdaniem przez najbliższe lata, brakuje im kreatorów gry takiego Beckhama chociażby z lat świetności:) Ale mają w zanadrzu takich ;)

sajok 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2018-07-14, 20:04   

Zgadzam się z Tobą Nobanionie chyba w zupełności. Trochę byłem zdziwiony, że Belgiowie po meczy jakoś specjalnie rozradowani nie byli. Rozumiem, że liczyli na więcej i w sumie słusznie, bo to drużyna co najmniej na finał , ale przecież osiągnęli największy sukces w historii belgijskiej piłki i to po dwóch schrzanionych turniejach. W zasadzie to powinni skakać z radości - w końcu medal przywiozą. Obstawiałem finał Belgia-Chorwacja, więc też się wiele nie pomyliłem ;)

greegarak 

Wysłany: 2018-07-15, 16:57   

Mecz Belgia-Frabcja nieuczciwie sędziowany.Przed golem dwie sytuacjie gdzia Hazard faulowany przed 16-stką a sędzia nic. I druga Hazard faulowany za swoją 16-stką w trakcie kontry. Faul owszem ale kartki już nie. Francuz zfaulowany minute później tylko ze po przeciwnej stronie boiska i karteczka dla Belga.
Cóż i tak Belgia nie strzeliła gola przez Hazarda, owszem wypracował jak to on akcje na polu szesnastki tylko samolubnie strzelił zamiast podać Lukaku. Mbappe idzie w ślady Neymara. Podobnną widzę karierę(aktorską). Szkoda Belgii. Ostatnia nadzieja w Chorwacji aby narodom na całym świecie chciało się oglą dać uczciwych piłkarzy w niepewnej przyszłości(Katar to wymysł szalenca)

Edit:
Po meczu. Mecz uczciwie sędziowany, poza doliczeniem 3 minut do I-szej połowy - powinno być 5, bo conajmniej 4 min. wzięło zawirowanie wokół karnego.
Też dziwny mecz dwa ładne gole Francuzów i ten Perisicza. A dziwny bo pierwsza połowa lepsza w wykonaniu Chorwacji i mogliby spokojnie wygrywać do drugiej 45 minut, ale widać że ich jakiś strach łapał na swojej szesnastce. Inaczej nie potrafię wyjaśnić głupich błędów Mandzukicza i Perisicza.

Odpowiedz do tematu