Poprzedni temat «» Następny temat
Rocznica Zmiany!

Czy jesteś zadowolony/-a ze Zmiany?
Tak
42%
 42%  [ 9 ]
Raczej tak
38%
 38%  [ 8 ]
Trudno powiedzieć
0%
 0%  [ 0 ]
Raczej nie
4%
 4%  [ 1 ]
Nie!
4%
 4%  [ 1 ]
Nie mam zdania
9%
 9%  [ 2 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
Meisarcha

Podziękowania: 77/117
Wysłany: 2018-06-01, 10:16   Rocznica Zmiany!

Witajcie!

Minął rok odkąd mamy zaszczyt jako Rada Sześciorga zarządzać Athkatlą. Był to czas wielkiej pracy i wymagał znacznej ilości naszych sił i czasu.

Pozwolimy sobie pokrótce zrekapitulować najważniejsze:
- Dziesięciodzień Mystry, rzecz bezprecedensowa
- Dokończenie procesu spolszczania WoBG
- Odnowa Strony i wzbogacenie jej zasobów (proces wciąż trwa)
- Przebudowa Forum (póki co w zakresie merytorycznym)

Nie udało się nam zrealizować wszystkich celów, które sobie przed rokiem założyliśmy, ale też okazało się, że CoB ma mniejszy potencjał, niż sądziliśmy - dość stwierdzić, że w pracach w ciągu tego roku uczestniczyło kilkanaście osób!

Nie uważamy, że możemy spocząć na laurach, mamy dalsze plany, wciąż bowiem jest mnóstwo rzeczy do zrobienia/dopracowania, jednak chcemy wiedzieć, czy nasza misja ma sens. Dlatego też pytamy Was o ocenę naszej działalności - ankieta skończy się w następną sobotę kwadrans po północy. Mile widziane także uzasadnienia/rozwinięcia w komentarzach. Oraz oczywiście ewentualna pomoc w przyszłości;)

Ad Maiorem CoB Gratiam, anno nostris secundo (1 Kythorn 2018)

EDIT: Nie jest możliwym zagłosować dwa razy. - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2018-06-11, 17:31, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 109/132
Wysłany: 2018-06-01, 10:32   

Raczej tak, bo też wierzyłem, że więcej osób spróbuje coś zrobić. Prawdę powiedziawszy jednak, to sam nie potrafię jakoś w tym roku wykrzesać z siebie tyle samo energii, co w zeszłym. Szczególnie w końcowym okresie tuż przed XM. I w jego trakcie w sumie też. Aż się na mnie żona wtedy pogniewała za to, że tyle czasu tłumaczeniom poświęcam :wink:
Jeszcze raz powtórzę, że nie brakuje mi tych tematów, które wylądowały w zamkniętych komnatach; nie śledziłem tych tematów nawet w czasach, gdy były jeszcze ogólnodostępne. Starcza mi tych ocierających się o kłótnie rozmów podczas spotkań ze znajomymi. Na wszelki wypadek nawet nie wziąłem dostępu do tych komnat, żeby mnie nie kusiło. Z moimi konserwatywnymi poglądami i nieustępliwością zaraz bym wszystkich poobrażał, hehe.
Na pewno brakuje na Forum Leafa, ale w sumie brakowało go już przed Zmianą. Leafa i Kirary ofc.
Poza tym, cóż, chyba mamy wszystko, co się dało mieć czerpiąc z tak skromnych zasobów.

Edit.
Nie wiem, czy przypadkiem nie zagłosowałem dwa razy :hmm:

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Meisarcha
Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 88/193
Wysłany: 2018-06-01, 12:42   

Jestem zadowolony ze zmiany, nie mam teraz pretekstu by walnąć super focha na rok, bo forumodzierżcy uczynili wiele bym nie miał sposobności. Bardzo dobrze, że są komnaty do pewnych tematów zamknięte, genialne posunięcie jak dla mnie, nie kusi do wytaczania batalii i nie trzeba się denerwować :)
----
Wersja EE tchnęła życie w serię Baldurów i nie tylko i wracająca moda na izometryczne cRPGi też robi swoje, dlatego zmiana została dokonana w ostatnim momencie by nie zaprzepaścić dokonania innych, co budowali filary tego forum/portalu- sam jestem na nim dopiero od 2009 roku a od 2012 zacząłem cokolwiek się udzielać. Stąd ten wtręt.
---
Mam ogromnego lenia, zawsze można więcej zrobić - jednak trzeba być realistą, stąd zaznaczyłem *Tak.
*
Reasumując, tak trzymać, jeszcze zmiana oprogramowania wyglądu strony i forum i można spokojnie czekać na BG 3: Powrót Magii :peace:

Więcej szczegółów
Meisarcha
Aristo 
Legenda

Podziękowania: 159/127
Wysłany: 2018-06-01, 17:07   

W mojej opinii zmiana wyszła temu miejscu na dobre. Przez ostatnich kilkanaście miesięcy przed zmianą sprawiało ono często wrażenie opuszczonego przez opiekunów i w zasadzie tylko dryfowało bez celu. U obecnych władz da się zauważyć jakieś dążenia i wolę działania: uporządkowano Forum, zreorganizowano grupy, konsekwentnie odnawiana jest Strona. A czy można było zrobić przez ten rok więcej? Myślę, że nie; to, czego udało się dokonać, moje oczekiwania akurat przerosło i nie sądzę, żeby kolejny rok był lepszy. Osób grających w BG raczej ubywa niż przybywa, a z nich może jednej na dwadzieścia chce się zrobić coś dla innych. I lepiej już pod tym względem nie będzie. Widać to zresztą po kondycji poszczególnych grup:

•Klanowicze - w zamyśle jądro tej społeczności, najlepsi z najlepszych, którzy znają Sagę na wylot i rozwijają zasoby Strony; wydaje się jednak, że dziś ta grupa istnieje już w zasadzie pro forma i faktycznie może jedna czy dwie osoby mają wkład w jej działalność; ocena perspektyw rozwoju: negatywna;

•Kapłani Oghmy - grupa nieliczna i o najbardziej chyba rozmytym polu działania; w dodatku w ostatnim czasie niezbyt aktywna, bo to, co w minionym roku trafiło do Skarbca, wydaje się być w głównej mierze dokonaniami z wcześniejszego okresu; ocena perspektyw rozwoju: negatywna;

•Gwiazdy Mystry - najliczniejsza i poniekąd przez to najbardziej płodna grupa w ostatnich latach; mimo to może się okazać, że apogeum swojej działalności ma już za sobą, tym bardziej, że megamodyfikacje zostały już przetłumaczone (pozostałoby chyba tylko dokończyć CA i uaktualnić NeJ); ocena perspektyw rozwoju: neutralna;

•Czciciele Azutha - malutka i dyskretnie działająca grupa; obszar jej działalności jest niezwykle istotny, ale w obecnej formie i przy obecnej liczebności istnieje już chyba głównie po to, żeby liczba radnych się zgadzała, bo faktycznie to korektorzy-tłumacze mogliby poprawiać tłumaczenia w ramach SoM, a nietłumaczący poprawiać zasoby Strony należąc do Klanu czy KO; ocena perspektyw rozwoju: negatywna;

•Uczniowie Gonda - od zawsze była to chyba najbardziej elitarna frakcja; gdyby ktoś mnie dwa lata temu zapytał o modorobów, to powiedziałbym, że ta grupa generalnie nie ma przyszłości i po wydaniu Dni V przez L'fa i Kirarę już niczym szczególnym się nie odznaczy; a tu proszę: Dni V dalej nie ma, ale Lava tworzy w najlepsze, Zed nadal pracuje nad TWM, a nawet - co najbardziej zbiło mnie z tropu - paru nowym osobom udało się wykonać zgrabne mody; ocena perspektyw rozwoju: neutralna;

•Jeźdźcy Shaundakula - najmłodsza grupa, która stoi chyba przed najcięższym zadaniem, choćby z tego powodu, że WoBG to coś więcej niż suma gier i modyfikacji, które się na niego składają; jak to wszystko opisać, biorąc pod uwagę te tysiące dokonanych przez dradiela mniejszych i większych zmian w mechanice i w zawartości, które pewnie nawet nie są udokumentowane? - na chwilę obecną brakuje nawet sensownej listy postaci przyłączalnych, brakuje spisu zaklęć, brakuje niemal wszystkiego; a biorąc pod uwagę to, że opisanie jednego "czystego" megamodu trwa latami, analiza całej zawartości WoBG jest raczej niewykonalna; ocena perspektyw rozwoju: neutralna/negatywna.

Podsumowując zatem, wziąwszy pod uwagę i czas wcześniejszy, i coraz gorsze perspektywy na przyszłość, oceniam ostatnie 12 miesięcy w jednoznacznie pozytywny sposób. Przy czym Zmiana i działalność Rady to jedno, ale bez takich osób jak np. Cahir, dradiel, Lava, morgan czy Nobanion, którzy tak wiele czasu i energii poświęcają temu miejscu i jego bywalcom, sukces nie byłby możliwy.

Więcej szczegółów
Meisarcha
Meisarcha

Wysłany: 2018-06-11, 17:33   

Z uwagi na przerwę przedłużylismy ankietę, będzie ważna jeszcze przez ok. 4 dni i 6,7 h
Zapraszamy do głosowania i wypowiedzi.

Meisarcha

Wysłany: 2018-06-19, 06:21   

Dziękujemy wszystkim tym, którzy zagłosowali, a jeszcze bardziej tym, którzy podzielili się z nami swoją opinią. Nie jesteśmy niestety w stanie odnieść się do głosów krytycznych bowiem osoby owe - poza zamanifestowaniem swojego sprzeciwu - odrzuciły udział w dyskusji. A po to m.in. założony został ten temat.
Dziękujemy tej zdecydowanej większości, która doceniła i poparła nasze roczne starania o przywrócenie CoBowi dawnego blasku i prymatu (jeśli chodzi o kwestie merytoryczne) wśród baldurowych społeczności. Dużo jeszcze pracy nas czeka, znacznie więcej, niż to w minionym roku zostało wykonane, ale wierzymy, że z Waszą pomocą i wsparciem sukcesywnie będziemy rozwijać i gromadzić coraz to nowe opracowania, listy, tłumaczenia, korekty i - last, but not least - mody. Że kiedyś w końcu uda się nam stworzyć pełne kompendium wiedzy o Baldur's Gate.

picollo 

Podziękowania: 63/97
Wysłany: 2018-07-03, 14:04   

[`]
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Odpowiedz do tematu