Poprzedni temat «» Następny temat
[Komentarze do] Czego teraz słuchasz?
Autor Wiadomość
memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 113/139
Wysłany: 2018-07-03, 03:50   

torian napisał/a:
Coś z czasów gdy głos Dickinsona był w szczytowej formie (był w niej tak mniej więcej do połowy lat 90, później zaczęło się powolne obniżanie lotów) bo obecnie przykro go słuchać na żywo.

No nie stresuj mnie, bo się strasznie na ten koncert na koniec miesiąc najarałem :grin: . Zresztą, skoro nie słyszałem go wcześniej na żywo, to może nie będę mógł dostrzec, że mu się pogorszyło...

torian 

Podziękowania: 20/8
Wysłany: 2018-09-15, 15:26   

Cahir napisał/a:
Generalnie mam ogromny sentyment do "Brave New World", jako że od tej płyty zacząłem słuchać IM.

Pierwsze spotkanie z Maidenami, pamiętam jak dziś. To było krótko po premierze płyty "A Matter of Life and Death". Znajomy podrzucił mi dwie płyty. Najnowszą w tamtym czasie i "The Number of the Beast". Zacząłem od tej drugiej, konkretnie od "Prisonera", dalej poszło już samo.

Odnosząc się do "listy memorego", ja ułożyłbym to w taki sposób

16. Iron Maiden
15. Killers
14. The Final Frontier
13. Virtual XI
12. The X Factor
11. A Matter of Life and Death
10. The Number of the Beast
9. Powerslave
8. Seventh Son of a Seventh Son
7. Fear of the Dark
6. No Prayer for the Dying
5. Piece of Mind
4. Somewhere in Time
3. Brave New World
2. Dance of Death
1. The Book of Souls

Pierwsze dwie płyty podeszły mi najsłabiej co nie znaczy że uważam je za kiepskie. W dziesięciostopniowej skali dałbym im szóstkę. Generalnie mam wrażenie że po "Fear of the Dark" przestali robić muzykę dla fanów a zaczęli dla siebie i ten kierunek który obrali bardzo mi się podoba. Płyta "The Book of Souls" w mojej opinii byłaby doskonałym zwieńczeniem ich muzycznej działalność, niemniej jednak mam wciąż nadzieję na jeszcze jeden album.

Cahir napisał/a:
Ale generalnie jedno muszę przyznać, z płyty na płytę głos Dickinsona coraz bardziej mnie drażni. O ile na niższych rejestrach wciąż brzmi genialnie i ciary po plecach dalej przechodzą, to gdy wchodzi na wyższe tony, to momentami nie da się go słuchać.

Starość panie i lata intensywnej eksploatacji. Cóż poradzić. Na płycie po obróbce nadal brzmi to dobrze ale na żywo, no cóż...

Cahir napisał/a:
A przechodząc płynnie do wokalistów to, nie jestem w stanie zrozumieć, jakim cudem przeoczyłem takiego wielkiego wokalistę jakim był Ronnie James Dio.

Zazdroszczę, sam chętnie poznałby jego muzykę raz jeszcze. Nie ma to ja dołączyć do Black Sabbath i jednym utworem pozamiatać cały dorobek poprzedniego wokalisty.

Cahir napisał/a:
Dla mnie najlepsza piosenka z najnowszej płyty "Firepower". Kurde jaka ta płyta jest dobra.

Kurczę a mi jakoś zupełnie nie podeszła (za wyjątkiem "No Surrender"), już znacznie lepiej słuchało mi się poprzedniej "Redeemer of Souls".
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu