Poprzedni temat «» Następny temat
Film godny polecenia
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/218
Wysłany: 2018-05-19, 10:07   

Deadpool 2

Polecam, podobnie jak pierwsza część, film oglądają ci, co mają gdzieś świat komiksu i także sympatycy jego, każdy coś znajdzie dla siebie. Aktorsko majstersztyk, i warto zerknąć kto tam gra.
Dawno nie byłem tak szybko w kinie jak film się pokazał w Polsce, ale nie żałuję...
Spoilerowałbym, ale nie będę taki ;)
http://www.gram.pl/artyku...eadpool-2.shtml
edit!!!
Dubbing filmu jest bardzo zły i tłumaczenie, nie jest to film dla dzieci, ale ocenzurowano dubbingowe tłumaczenie...

Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/218
Wysłany: 2018-06-01, 08:27   

Nadrabiam ostatnio wszelkie zaległości i na pierwszy ogień poszła twórczość duńskiej kinematografii, o ile seriale miażdżą często konkurencję, lubię te określenia przyszłości narodu, tak na marginesie, to filmy telewizyjne pełnometrażowe czy kinowe, moim zdaniem są niedaleko od tego, by miażdżyć ^^ swoim klimatem, fabułą i grą aktorską.

Tradycyjnie najlepszymi scenarzystami są często pisarze i na podstawie powieści znanego na Zachodzie pisarza, takowe filmy są zrobione.
Kapitalna recenzja, takich więcej:
Słyszeliście o detektywie Carlu Mørcku i jego Departamencie Q? Seria duńskich kryminałów autorstwa Jussiego Adlera-Olsena nie może równać się popularnością choćby ze słynnym "Millenium", ale z każdym rokiem fanów tych książek przybywa. Zwłaszcza że powstają też bardzo udane ekranizacje. Po "Kobiecie w klatce" oraz "Zabójcach bażantów" przyszła pora na "Wybawienie" – od 28 kwietnia w polskich kinach.
https://kultura.onet.pl/film/wywiady-i-artykuly/departament-q-specjalisci-od-spraw-beznadziejnych/jjrg1wj

torian 

Podziękowania: 20/8
Wysłany: 2018-06-29, 21:47   

Ostatnio coraz bardziej rośnie moje uznanie dla zdolności aktorskich Jamesa McAvoya, chciałbym zatem polecić wam dwa filmy z jego udziałem.

Split, 2016.

Tu dostał prawdziwe pole do popisu i wykorzystał je. Gra on gościa o mnogiej osobowości. Ile tych osobowości posiada, chciałoby się zapytać? Dwie, trzy? Nie, przeszło dwadzieścia. Film jest fabularnie powiązany z Niezniszczalnym (Unbreakable) z 2000 roku.

Filth (Brud), 2013.

Tu z kolei jest policjantem, idącym po trupach do awansu. Dużo seksu i wulgaryzmów, ale ich obecność jest jak najbardziej uzasadniona (filmy które epatują "adult contentem" bez żadnego sensownego powodu działają mi na nerwy). Trochę przypominał mi "Wilka z Wall Street", tylko zamiast wydania amerykańskiego mamy angielskie.

I coś z innej beczki.

Ex Machina, 2015.

Coś o sztucznej inteligencji. Warto iść w tym kierunku czy może jednak nie bo to nazbyt niebezpieczne? W tym filmie przedstawiono jedno ze spojrzeń na ten problem.

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2018-06-30, 08:40   

torian napisał/a:
Tu z kolei jest policjantem, idącym po trupach do awansu. Dużo seksu i wulgaryzmów, ale ich obecność jest jak najbardziej uzasadniona (filmy które epatują "adult contentem" bez żadnego sensownego powodu działają mi na nerwy). Trochę przypominał mi "Wilka z Wall Street", tylko zamiast wydania amerykańskiego mamy angielskie.

Akurat bliższe jest to "Trainspoting" bo to napisał ten sam gość, Irvine Welsh. Zresztą o ile kojarzę nawet są tam nawiązania do tego uniwersum.

Ja obejrzałem ostatnio "Atomic Blonde" i jestem zawiedziony. Wspaniały klimat, ładna buzia to za mało by pokryć dziury w scenariuszu. A szkoda bo wykonanie mnie kupiło.

torian 

Wysłany: 2018-06-30, 10:22   

Prawdopodobnie masz rację (nie oglądałem Trainspottingu) ale mi chodziło o podobny klimat obu filmów, no dobra w "Brudzie" jest trochę więcej mroku a mniej komedii.

Christoff 
Czciciel Azutha

Podziękowania: 42/8
Wysłany: 2018-09-06, 19:30   

W swojej wycieczce po historii kina minąłem już rok 1928. Zapraszam do mojego podsumowania, w którym jak zwykle można odnaleźć linki do recenzji najciekawszych filmów: https://chronofilmoteka.blogspot.com/2018/09/chronometry-nagrody-blogowe-rok-1928.html

torian 

Wysłany: 2018-09-16, 17:57   

Po obejrzeniu rewelacyjnego Contratiempo postanowiłem pójść za ciosem i postawiłem na filmy hiszpańskojęzyczne. Niestety żaden nie dorównał wspomnianemu powyżej ale dwa zasługują na polecenie.

El secreto de sus ojos (Sekret jej oczu), 2009.

Przyznam bez bicia. Oglądałem z umiarkowanym zainteresowaniem nawet momentami się nudziłem. W takim stanie dobrnąłem do finału który również uznałem za średni, tylko że wtedy nastąpił finał właściwy który sprawił że gwałtownie się obudziłem jakbym dostał z liścia w twarz. Tak prostego a jednocześnie genialnego zakończenia chyba nie widziałem nigdy wcześniej.

Que Dios nos perdone (Niech Bóg nam wybaczy), 2016.

W tym przypadku sam nie jestem pewien co mnie zaintrygowało w tym filmie ale wracałem do niego myślami jeszcze parę dni po seansie. To chyba filmowy czarny charakter był najbardziej intrygujący (a przy okazji dość mocno skrzywiony).

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 114/141
Wysłany: 2018-09-17, 02:48   

Cytat:
El secreto de sus ojos

To mi przypomniało taki krótki filmik, który kiedyś cieszył się ogromną popularnością. I chyba zasłużenie :grin:
El Secledo De La Tlopeta
Mam nadzieję, że humor tego rodzaju nie obruszy żadnego z naszych cobowych kinomaniaków.

Odpowiedz do tematu