Poprzedni temat «» Następny temat
W co teraz gracie?
Autor Wiadomość
Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 241/53
Wysłany: 2018-04-29, 16:25   

Cahir napisał/a:
Czy grało ktoś z was w Kingdom Come: Deliverance? Bardzo mnie kusi, żeby zakupić sobie wersję na PS4, ale czytałem, że gra w dniu premiery była strasznie zabugowana, dodatkowo system zapisu gry ponoć woła o pomstę do nieba. Z tego co wiem, wyszły już jakieś patche poprawiające wydajność gry, ale czy ktoś ogrywał już może tę grę z najnowszymi patchami?

Ja próbowałem, ale nie z najnowszymi patchami. Generalnie bałbym się to wziąć na PS4 ze względu nie tylko na bugi, ale prawdopodobnie lagi, na moim PC czasami przycinało.

Cahir napisał/a:
Zaciekawiła mnie też Persona 5, ale nie przepadam za japońskimi klimatami. Chyba, że ktoś mnie jakoś szczególnie zachęci. Anyone?

Ja też nie przepadam za japońskimi klimatami, a dokładnie za anime, ale zaryzykowałem z Personą i to była cholernie dobra decyzja. Skończyło się na tym, że przeszedłem potem część czwartą i trzecią. Że RPG lubisz to wiadomo, ale jak lubisz jeszcze rozwijanie relacji z drużyną, poznawanie ich historii, mody NPC itd. to moim zdaniem to też będzie dla Ciebie sztos :P Persona trochę wolno się rozkręca, ale potem jest sama przyjemność. Fajna turowa walka z system person, które przypominają pokemony. Bez DLC jest ich ponad 190! DLC to same stroje albo dodatkowe persony, które są bardziej ukłonem w stronę fanów poprzednich części, niż czymś co musisz mieć (po zagraniu w 3 i 4 kupiłem Thanatosa i Iznagiego, nie mogłem się powstrzymać :P), więc to plus, bo kupując płytę masz pełną grę (u mnie ponad 100 godzin na pierwsze przejście) i nie musisz wydawać potem pieniędzy na dodatki.

Przyzwoita fabuła, moim zdaniem świetna muzyka i styl graficzny, szczególnie interfejs, to nie jest zwykłe menu gdzie sprawdzasz sobie opcje, ekwipunek i stan drużyny. Z tymi grafikami i animacjami to jest coś innego, niespotykanego. Nawet głupi title screen jest dobry jak cała gra :P U mnie Persona jako seria wskoczyła na pewno w top 5 gier w jakie grałem. To jest jedyna gra w jakiej wbiłem platynę na PS4. Oceny na metacritic mówią same za siebie. Te mniej zadowolone to pewnie niektórzy niezadowoleni fani części czwartej i trzeciej, albo ludzie którzy nie przepadają za animie i RPG, ale postanowili kupić personę :P No, ewentualnie hejterzy Morgany :D

Podziękuj autorowi tego posta

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/46
Wysłany: 2018-06-04, 17:44   

Chyba wzięło mnie ostatnio na sentymenty starego grzyba. Ostatni tydzień ciąłem najpierw w Ishar 2 a potem Ishar 3. Gdyby ktoś, kto nigdy nie grał w Ishary, chciał zagrać pewnie nie dał by rady dłużej niż parę(naście) minut. Ale jako że był to mój pierwszy crpg, do dzisiaj lubię sobie co jakiś (dłuższy) czas trochę pograć w tego zacnego acz niemiłosiernie łatwego, rpega. O dziwo jednak tym razem przeszedłem ciągiem obydwie części i jeszcze się zastanawiałem czy nie pójść za ciosem i nie przejść też Ishar 1 ;)
Ostatecznie wybrałem inną perełkę z lamusa - Redneck Rampage. I też mi się całkiem przyjemnie gra ;) Zauważyłem, że aktualnie - można powiedzieć poza klasykiem - są chyba dwie działające wersje: GOG oraz coś takiego jak erampage32. GOGowska wiadomo jak działa, ta druga zaś prezentuje się dużo lepiej graficznie, ale jakoś tak zbugowana i nieco zmieniona (np. piwo teraz działa jak hologram a krowi placek jak jetpack - analogia do Duka?). W każdym razie polecam jednak wersję z GOGa, bo bez bugów. Klimat RR nie do podrobienia!
Następny w kolejności będzie chyba Magic Carpet 2.... :)

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2018-06-15, 06:06   

Pillars of Eternity. Gra mi się fajnie i jedynym "minusem" jest to że ciągle łapię się na wciskaniu Q by zapisać grę. :razz: Ta gra pod względem grafiki i rozgrywki jest ukłonem autorów w stronę naszych ulubionych gier opartych na Infinity. Szczególnie serii Icewind Dale.

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 88/193
Wysłany: 2018-06-15, 11:43   

Warhammer 40,000 Inquisitor - Martyr - dzieje się :P

Mój ulubiony Yutuber kapitalnie jak zawsze pokazuje grę, mam podobne jak on gusta, więc często posiłkuje się filmikami z jego udziałem.

DIABLO + WARHAMMER 40K? Przed Wami Inquisitor Martyr

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2018-06-17, 19:16   

Sunless Sea

Świetne połączenie paragrafówki z RPG. Całość bardzo lovecraftowska choć pod względem tempa mozolna. Ale ten klimat i mechanika nie wybaczająca błędów - cudo.

Odpowiedz do tematu