Poprzedni temat «» Następny temat
Film NIEGODNY polecenia
Autor Wiadomość
Bartek 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/9
Wysłany: 2015-12-11, 00:08   

Marsjanin R. Scott'a. Nie będę recenzował czy wypowiadał się na temat tej "znakomitości", bo musiałbym używać wielu niecenzuralnych słów, a degradacji, tudzież bana'na nie chcę.

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2015-12-11, 03:24   

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Spodziewałem się twardego filmu w rodzaju "przeżyj na bezludnej wyspie". Wiecie, masa dramatów, ciekawych sztuczek i makgajweryzmu. Dostałem pean na temat nauk ścisłych opakowany w nieprawdopodobną otoczkę socjologiczno-polityczną (kumpelskie stosunki w NASA, Chiny galopujące na pomoc amerykańskiemu astronaucie, narody świata solidaryzujące się z kłopotami jakiegoś jankeskiego kosmonauty).

Do tego film kompletnie nie trzyma w napięciu, epatuje nas atmosferą całkowicie piknikową. Od razu wiadomo, że wszystko się dobrze skończy, problemy się od razu rozwiązują. Atmosferę zagubienia na obcej planecie całkowicie niszczy trójtorowa narracja (na Marsie, na statku kosmicznym, na ziemi)- szczerze mówiąc więcej akcji oglądamy w gabinetach i pracowniach agencji kosmicznych niż na odległym globie. Ma się wrażenie, że to nie na żadnym Marsie ale w lesie pod Radomiem.

Krótko mówiąc- dno.
Podziękuj autorowi tego posta

Semaj 

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2015-12-14, 00:14   

Również byłem rozczarowany Marsjaninem. A najgorsze, że przed nim obejrzałem Interstellar. W takim porównaniu to już w ogóle nie miał szans. W zasadzie to nawet trochę przysypiałem w kinie, a to mi się raczej nie zdarza.

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2015-12-14, 02:12   

Cytat:
A najgorsze, że przed nim obejrzałem Interstellar.

Też obejrzę. Lubię filmy science-fiction od jakiegoś czasu, choć niewiele mi się naprawdę podoba. Na filwebie jest niezła gównoburza wokół tego filmu. Większość pieje jakie to mądre i genialne. Wąska grupka dowodzi, że to pseudointelektualny bzdet a reszta ją za to napada, każe im dorosnąć albo iść oglądać żółwie ninja :razz: No to zobaczymy co w tym tkwi.

Swoją drogą na filmwebie strasznie mnie denerwuje jak ludzie piszą, że film słaby i porażka po czym wystawiają ocenę 6. Albo oburzają się jak ten czy ów użytkownik ma średnią ocen koło 4-5--- że niby krytykant taki. Naprawdę nikt nie bierze serio tej skali? Sam większość filmów, które mi się po prostu podobały oceniam na 6. A i 5 to żadna zniewaga, po prostu przeciętny, mający swoje dobre i złe strony. Naprawdę wystawianie ocen między 8 a 10 powinno być rzadkie. A nie hurtowe. Dlatego też te szumne średnie wszelkich takich portali o kant kuli można rozbić.

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 91/198
Wysłany: 2015-12-14, 10:57   

Cytat:
A najgorsze, że przed nim obejrzałem Interstellar.
Podpisuję się pod tym, że film jest mocno przereklamowany, wizja świata nie jest taka nierealna, tego co dzieje się na samej Ziemi, ale rozwiązania fabularne są dla mnie z deka dziwne. Lubię bardzo fantastykę w każdej postaci, ale do tego filmu miałem kilka podejść nim go oglądnąłem. Zachwyty nad nim mogą brać się stąd, że bazuje na pewnych obecnie lansowanych hipotezach i stąd medialne, i widzów zainteresowanie. Do miana kultowego na miarę Łowcy androidów , czy Odysei, to brakuje mu wg moich subiektywnych ocen, cały Wszechświat ^^. Ale czy film niegodny oglądnięcia? Myślę, że dla sympatyków "nolanizmu", tzw. snujów filmów, to gratka nie lada. :cwan:

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2017-03-25, 14:18   

Doktor Strange - formuła wyczerpuje się. Wszystko już było, sama postać nieciekawa i irytująca.

Karry
Bibliotekarz

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2017-03-25, 19:03   

Dr Strange - zgadzam się. Spałem w połowie (dosłownie). Za dużo tandetnej akcji za mało pogłębionej fabuły.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 139/34
Wysłany: 2017-03-25, 19:25   

Muszę przyznać wam rację, byłem na nim w kinie z żoną i czuliśmy niedosyt. Za to świetnie bawiliśmy się np. przy Strażnikach Galaktyki i czekamy na drugą część! :smile:
Into the middle I was led

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2017-03-25, 20:19   

Ja z kolei nie zgadzam się. Mi Dr Strange podszedł znacznie bardziej niż kapitanowie America czy Thory. Główny bohater znacznie mniej wyidealizowany niż inni bohaterowie filmów Marvela. Humor znacznie niżej od Obrońców Galaktyki czy Deadpool'a ale tych ciężko przebić. Mimo tego miał kilka scen wartych memów. "Dormamu, I've come to bargain!" A pod względem efektów specjalnych to chyba lepszego nie ma. Wizualizacje zmieniającego się świata, przemieszczające i mnożące się okna i gzymsy wyglądały znacznie lepiej niż proste kaleidoskopowe filtry które można by zastosować, a do tego ulice zmieniające osie, wirujące budynki etc. Choć fabuła i formuła niezbyt oryginalne, przypominające mocno Green Lantern z 2011, to efekty ciągną film wysoko w górę. Ja polecam film obejrzeć, choćby dla samych efektów. Scenerie takie jak ta ta są tego warte.

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 91/198
Wysłany: 2018-06-01, 09:34   

Życzenie śmierci - Death Wish (2018)
Nie polecam, o ile wszystkie filmy z tego cyklu z Charles Bronsonem mimo upływu czasu bronią się walorami typowo filmowymi i samą grą głównego bohatera, to odsłona z lubianym przeze mnie Brucem Willisem spowodowała, że przecierałem oczy ze zdumienia, że tak źle to wszystko wyszło.

Szkoda czasu, lepiej obejrzeć sobie którąś z dawnych części, ta powinna być zakazana ze względów na dobre imię oryginalnej serii filmów :curious:

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2018-06-02, 19:41   

Deadpool 2. Serio, mam dość filmu który tak często się spuszczana samym sobą "oh ja jestem filmie, o mówię do was widzowie". Do tego ta niby obrazoburczość, niby jedziemy bez trzymanki ale tak by przypadkiem nikomu nie podpaść.

Odpowiedz do tematu