Poprzedni temat «» Następny temat
BGEE 10 NPC PROJECT - opinie, uwagi
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 14/56
Wysłany: 2018-05-31, 00:47   

Pustak Stropowy napisał/a:
Alethra zrobiła ciekawe wrażenie (niestety ją w drużynie miałem krótko), tylko, kurka... jakbym gdzieś już widział podobną postać...
To nie zarzut! Boże, broń! Dziś ciężko wymyślić cokolwiek oryginalnego i warto czerpać z dobrych wzorców, tylko, no nie wiem, ale....

O, to jest ciekawe. Śmiało napisz, o jaką postać chodzi, bo przysięgam, że na nikim się nie wzorowałem. Jedyne podobieństwo (jakie mi przychodzi na myśl), to fakt, że określa ona wszystkich nazwami kwiatów analogicznie do tego, w jaki sposób Haer'dalis określał wszystkich nazwami ptaków.

Miranda z początku wydawała się stereotypową słitaśną, nudną miłośniczką natury. Później okazuje się, że jej historia i charakter mają ciekawe zakręty, chyba postawiłbym na nią.

Btw, trochę szkoda, że kluczowe postacie w jej queście łatwo "przegapić". Dziewczyna musi cały czas być w drużynie, inaczej zapewne gracz nie trafi na któreś ze spotkań w Pledvale czy Kniei Otulisko.

A zatem stawiasz na 1 NPC, jakiego stworzyłem. Jak widać, pierwsze pomysły okazują się być najlepsze. W zeszły weekend przemeblowałem quest Mirandy - będzie ona dopominać się udania się w pewne miejsca, co będzie owocowało spotkaniami, o których pisałeś. Mam nadzieję, że dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której gracz mógłby przegapić jakieś spotkanie.

Pustak Stropowy 

Podziękowania: 17/6
Wysłany: 2018-05-31, 01:23   

nowus777 napisał/a:

O, to jest ciekawe. Śmiało napisz, o jaką postać chodzi, bo przysięgam, że na nikim się nie wzorowałem. Jedyne podobieństwo (jakie mi przychodzi na myśl), to fakt, że określa ona wszystkich nazwami kwiatów analogicznie do tego, w jaki sposób Haer'dalis określał wszystkich nazwami ptaków.

Chodzi o postać z modyfikacji dodającej NCPów do drugiego IceWinda, nie chce mi się sprawdzać jak się nazywała. Jednak ten motyw jest na tyle oklepany, że ciężko go nie powtórzyć, nawet zupełnie nieświadomie.
Jak mówiłem, to nie zarzut, ale od razu jak przeczytałem pierwszy dialog z Alethrą przypomniałem sobie tamtego moda :smile:
Podziękuj autorowi tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 14/56
Wysłany: 2018-05-31, 01:25   

nowus777 napisał/a:

Chodzi o postać z modyfikacji dodającej NCPów do drugiego IceWinda, nie chce mi się sprawdzać jak się nazywała. Jednak ten motyw jest na tyle oklepany, że ciężko go nie powtórzyć, nawet zupełnie nieświadomie.
Jak mówiłem, to nie zarzut, ale od razu jak przeczytałem pierwszy dialog z Alethrą przypomniałem sobie tamtego moda :smile:

To tak dla jasności - nigdy nie grałem w Icewind Dale'a, ani w 1, ani w 2 część ;)

Odpowiedz do tematu