Poprzedni temat «» Następny temat
Soundset
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 22/67
Wysłany: 2017-09-29, 14:03   Soundset

Do zakończenia prac nad modem jeszcze trochę czasu, ale już teraz chciałbym zorientować się, czy znajdą się tu chętni do nagrania soundsetu dla moich NPC. Na dobrą sprawę potrzebny jest tylko mikrofon, obróbką audio zajmę się już sam i postaram się zrobić wszystko, aby nagrany głos brzmiał jak najlepiej.

Ja sam planuję dać głos 2 swoim NPC, a zatem jest jeszcze 8 nieobsadzonych ról :)

Jeśli ktoś jest zainteresowany, bardzo proszę o napisanie posta poniżej.

Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/221
Wysłany: 2017-09-29, 14:18   

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 115/143
Wysłany: 2017-09-29, 14:27   

To chyba i ja mógłbym spróbować. Tylko wolałbym faceta jeśli Ci to nie przeszkadza :grin:

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2017-09-29, 16:29   

Hehehe, Nobanion - czy mam rozumieć, że jesteś zainteresowany czy to tylko żarcik?

Memory, nie ma problemu. Krótka charakterystyka ról męskich:
- Rimardo - neutralny dobry kapłan, który przeżył traumę; spokojny, ale i nieco depresyjny
- Namiir - przebiegły, szyderczy, zły złodziej, dla którego liczą się pieniądze; lubi uwodzić kobiety
- Nathan - chaotyczny neutralny czarownik, który cierpi na coś w rodzaju choroby dwubiegunowej, a więc miewa zmienne nastroje, euforia przechodzi w złość lub smutek; postać najtrudniejsza do zagrania
- Theodor - chaotyczny dobry łucznik, który uwielbia przygody i który może irytować swą pewnością siebie.

Masambe już znacie, ale chyba zostawię go dla siebie, bo syntezator mowy oddaje charakter tej postaci. Muszę tylko poprawić jakość.

Co do ról kobiecych (w te role też mogą wcielić się faceci, pod warunkiem, że syntezator zmiany głosu da wynik w postaci naturalnego dźwięku):
- Miranda - dobra, bardzo wrażliwa, obrażalska, emocjonalna łowczyni
- Alethra - zła bardka, która kocha aktorstwo, uważa się za prawdziwą damę i która jest teatralna we wszystkim, co robi
- Talindra - skromna, zakompleksiona, praworządna dobra paladynka, typ cichej myszki
- Ariadne - chaotyczna dobra, mag, który uwielbia się wymądrzać i która jest bardzo ambitna
- Kasandra - chaotyczna zła zabójczyni magów, postać zdecydowana, konkretna, pewna siebie.

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2017-09-29, 17:17   

Mnie zawsze w telefonie mylą ze starą babą więc nadałbym się na któryś głos kobiety :p Jeżeli jest jakaś stara zapijaczona raszpla to ja.

Tylko że mikrofonu chyba nie mam... Jak jakiś znajdę, to się odezwę.

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/221
Wysłany: 2017-09-29, 18:11   

nowus777 napisał/a:
Hehehe, Nobanion - czy mam rozumieć, że jesteś zainteresowany czy to tylko żarcik?

Żarcik taki , ale zainteresowany jestem :)
Cytat:

- Nathan - chaotyczny neutralny czarownik, który cierpi na coś w rodzaju choroby dwubiegunowej, a więc miewa zmienne nastroje, euforia przechodzi w złość lub smutek; postać najtrudniejsza do zagrania

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2017-09-30, 10:10   

Cytat:
[Wczoraj 17:43] memory: Nobanionie, Ty słyszałeś już mój głos i znasz trochę mój charakter; którego NPC z listy nowusa byś mi polecił?
[Wczoraj 19:12] Nobanion: @Mister Memory- proszę "- Theodor - chaotyczny dobry łucznik, który uwielbia przygody i który może irytować swą pewnością siebie. "
[Wczoraj 19:34] nowus777: Hehehe ;)
[Wczoraj 22:23] nowus777: Memory, to jak? piszesz się na tego Theodora czy jednak wolisz kogoś innego? ;)

W tej kwestii zaufam ocenie Nobaniona; biorę Theodora. Nie mogę oczywiście obiecać, że starczy mi umiejętności aktorskich...

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2017-09-30, 11:37   

Super, a zatem póki co obsadzeni są:
- Theodor - Memory,
- Nathan - Nobanion.

Kliwer, nie wiem, jaki masz głos, ale jeśli tylko znajdziesz mikrofon, to na pewno dopasujemy go wspólnie do którejś z postaci ;)

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2017-09-30, 12:48   

nowus777 napisał/a:
Kliwer, nie wiem, jaki masz głos, ale jeśli tylko znajdziesz mikrofon, to na pewno dopasujemy go wspólnie do którejś z postaci ;)

Kliwer napisał/a:
Mnie zawsze w telefonie mylą ze starą babą więc nadałbym się na któryś głos kobiety :p Jeżeli jest jakaś stara zapijaczona raszpla to ja.

Przy takim obrazowym opisie, to chyba nawet warto dopasować któregoś NPCa do warunków Kliwera :wink:

greegarak 

Podziękowania: 34/49
Wysłany: 2018-01-21, 09:19   

Jak jeszcze aktualne, to jeśli są przygotowane odzywki, to bym spróbował nadać  życia głosem Namiirowi.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-01-21, 21:57   

Jasne, że aktualne :) Postać Namiira nie jest jeszcze gotowa, ale wkrótce planuję się za nią zabrać. Zaglądaj na forum - jak będę miał gotową postać, odezwę się na priv :)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-03-04, 23:15   

Zgodnie z nowymi założeniami do moda, w pierwszeństwie będę poszukiwał chętnych do wcielenia się w następujące postaci:
- Miranda - dobra, bardzo wrażliwa, obrażalska, emocjonalna łowczyni,
- Alethra - zła bardka, która kocha aktorstwo, uważa się za prawdziwą damę i która jest teatralna we wszystkim, co robi,
- Talindra - skromna, zakompleksiona, praworządna dobra paladynka, typ cichej myszki,
- Rimardo - neutralny dobry kapłan, który przeżył traumę; spokojny, ale i nieco depresyjny.

Jeśli ktoś jest chętny, proszę o zgłoszenia poniżej.

greegarak 

Podziękowania: 34/49
Wysłany: 2018-04-16, 05:21   

Fajne dopasowane głosy ma 3 npc Miranda Masambe i Aletra. Talindry nie chce się słuhac. Męski głos ją podkłda? Rimardo niewiarygodny- trauma, depresja - zupełny jemj brak. Zamiast tego głos jak u miliona nastolatków. A facet chyba jest już mocno dojrzały?

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-04-16, 07:17   

greegarak napisał/a:
Fajne dopasowane głosy ma 3 npc Miranda Masambe i Aletra.

Dzięki! :)

greegarak napisał/a:
Talindry nie chce się słuhac. Męski głos ją podkłda?

Nie, nie. nic z tych rzeczy. Dysponowałem czwórką aktorów, a zatem jedna kobieta zagrała dwie role i aby odróżnić głosy, spróbowałem niewielkiej konwersji głosu w odpowiednim programie. Efekt końcowy mnie nie zadowala i prawdopodobnie Talindra zostanie nagrana ponownie, z zupełnie innym głosem. W premierowej wersji pozostanie jednak obecny głos.

greegarak napisał/a:
Rimardo niewiarygodny- trauma, depresja - zupełny jemj brak. Zamiast tego głos jak u miliona nastolatków. A facet chyba jest już mocno dojrzały?

Z głosu Rimardo jestem natomiast bardzo zadowolony. Wymienione wcześniej przeze mnie hasła "depresja, trauma" nie do końca opisują Rimardo. Postać kapłana jest znacznie bardziej złożona. Depresję ma już za sobą, teraz na nowo szuka swego miejsca na świecie. Jak na kapłana Lathandera przystało, jest w tym wszystkim uduchowiony. Wierzę, że jeśli zdecydujesz się zagrać z kapłanem, zmienisz zdanie w kwestii tego soundsetu :)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-05-30, 11:11   

Przymierzam się do nagrania nowego soundsetu. Moi aktorzy dubbingowi dostaną garść porad (głos Talindry zostanie nagrany zupełnie od nowa, przez zupełnie inną osobę), dzięki którym nagrania powinny wypaść lepiej. Pozostaje jedynie kwestia edycji. Jak pokazała historia, nie dysponuję odpowiednimi umiejętnościami edytorskimi w zakresie poprawy jakości nagrań (wyciszenie szumów itd.). Czy ktoś chciałby udzielić mi pomocy w tym zakresie?

Jedno nagranie będzie zawierać zestaw wszystkich dźwięków dla 1 NPC, a zatem chodzi o pomoc w zakresie poprawy jakości 5 plików dźwiękowych. Jeśli ktoś chciałby pomóc, niech zgłosi sie do mnie na priv. Będę badzo wdzięczny za pomoc.

Odpowiedz do tematu