Poprzedni temat «» Następny temat
Frostpunk
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 100/223
Wysłany: 2018-05-16, 12:48   Frostpunk

Jedna z niewielu gier, gdzie siedziałem przed kompem i wpatrywałem w GoGa czy już można instalować czy nie?
Jak się tylko dowiedziałem że taka gra będzie w klimacie steampunkowym, i że robi ją 11 bit studio, to obejrzałem i poczytałem co się dało na jej temat i kupiłem wcześniej.
To co opisałem w temacie gry na jakie czekacie,

Skopowiane z tamtego posta, ale jak wspomniałem cześniej, można to teraz spokojnie poczytać, bo tak faktycznie jest:
Frostpunk

Źródło: steam
http://store.steampowered...3190/Frostpunk/

Czekam na to, ostatnio trafiają się mi gry, co zaspokoją moje sentymenty i nowe podejście, j.w. :)

Moim zdaniem, wg tego co widziałem a obejrzałem wiele, to może być bardzo dobra gra, a przy tym, jakby twórcy, bo to nasza - polska gra - wzorem Redsów zaspamowali media reklamą, to kto wie?

Podałem wszystko, łącznie ze sprzętowymi wymaganiami, ale ja gram na starym Intelu z odblokowanym prockiem i uważam, że nie ma co tak wierzyć, bo często karta jest ważniejsza, co sam na swoim kompie spraktykowałem., choć tutaj szału nie ma moim zdaniem, bardzo przeciętne wymagania w dobie "maszyn" rodem z NASA :P..

Recenzenci wersji początkowej tak opowiadają o grze, a że troszkę poznałem ich inne produkcje, to mam duże zaufanie do tego, co poniżej:

„(…) to gra, która opowiada o znajdowaniu powodów do przetrwania zamiast sposobów na przeżycie”.
- Adam Smith, Rock, Paper, Shotgun

„Jedyne, co w erze lodu i pary może być okrutniejsze od przejmującego zimna, to decyzje, które trzeba podjąć, żeby zapewnić ludziom przetrwanie”.
- Stephanie Chan, VentureBeat

„(…) decyzje poddają moralność gracza poważnej próbie w zamian za zwiększenie wydajności – być może dzięki temu wraz z tegoroczną premierą zyskamy wciągającą i zarazem wycieńczającą przygodę”.
- Suriel Vazquez, Game Informer

Mieszkańcy skutego lodem świata opracowują technologię parową, która ma pozwolić im przetrwać na obezwładniającym mrozie. Zadaniem zarządcy miasta jest dbanie zarówno o ludzi, jak i całą miejską infrastrukturę. Jego umiejętności taktyczne i moralność są niejednokrotnie wystawiane na próbę, a to, co uchodzi za podwaliny zorganizowanego społeczeństwa, nieraz staje pod znakiem zapytania. Optymalizacja i zarządzanie zasobami często ścierają się tu z empatią i podejmowaniem przemyślanych decyzji. Choć zarządzanie miastem i społeczeństwem zajmuje graczowi większość czasu, w pewnym momencie konieczne stanie się odkrywanie świata zewnętrznego, co pozwoli poznać jego historię i zrozumieć obecną sytuację.
Jakie decyzje podejmiesz, żeby rozwinąć społeczeństwo? Co zrobisz, kiedy będziesz na skraju wytrzymałości? I…

…kim się wówczas staniesz?

MIASTO MUSI PRZETRWAĆ
Frostpunk to gra survivalowa, w której ciepło oznacza dla miasta przetrwanie, a każda decyzja ma swoją cenę.
NIE POZWÓL NADZIEI ZGASNĄĆ
Przetrwanie jest w dużej mierze zależne od nadziei i woli życia. Zdolność rozniecania ich w sercach ludzi przesądzi o twoim sukcesie.
USTANAWIAJ PRAWA
Społeczeństwo to grupa ludzi postępujących zgodnie z tymi samymi regułami i wyznających podobne poglądy. Ustanawianie praw i zwyczajów będzie kluczowe dla ukształtowania społeczeństwa.
ROZWAŻAJ WSZYSTKIE ZA I PRZECIW
Czy zezwolisz na zatrudnianie nieletnich? Jak będziesz traktować chorych i rannych? Frostpunk sprawdza taktyczne umiejętności gracza, wystawiając na próbę jego moralność.
ODKRYWAJ ŚWIAT
Świat skrywa nie tylko fragmenty przeszłości, lecz również potencjalne sposoby na zapewnienie ludziom przyszłości.

Wymagania systemowe
Minimalne:
Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
Procesor: 3.2 GHz Dual Core Processor
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 660, Radeon RX 460 or equivalent with 2 GB of video RAM
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 8 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowa: DirectX compatible
Zalecane:
Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
Procesor: 3.2 GHz Quad Core Processor
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: GeForce 970, Radeon RX 580 or equivalent with 4GB of video RAM
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 8 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowa: DirectX compatible
© 2017 11 bit studios S.A. Frostpunk™, 11 bit studios™ and respective logos are trademarks of 11 bit studios S.A. All rights reserved.
wszystko się zgadza, co jest swoistym ewenementem, nic nie okłamali producenci gry, a hejt np. że to nie RTS mija się z celem, nigdzie o tym nie wspominano...
Zrobiłem około 200 screenów i jakiś filmik, ale że można tego znaleźc zatrzęsienie w necie, to dam dwa jako dowód na to, że moim zdaniem warto się z nią zapoznać, baaa...toż od czasów Arcanum, co ma w sobie klimat steampunkowy wymieszany z magią, ile jest gier tego typu, by się nachylić? Wbrew pozorom dużo z tych tytułów jest słaba wg mnie, oczywiście...
Tutaj coś na zanętę :peace: ?

Schowek1.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 1,79 MB

hhhh.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 66,31 KB

Nobanion 

Wysłany: 2018-05-24, 12:52   

Info dla tych, co by chcieli kupić grę. Po paczu wymagania u mnie sprzętowe - słychać ^^... Mam mocny w miarę sprzęt i teraz jak w opisie do gry, trzeba się tego trzymać, dziwne to trochę, poza jakimiś tam drobnymi bugami w wersji steamowskiej, tutaj w GOGu dziwnie jest...Graficznie teraz jest ciut inaczej, skoro "lud tak chciał?" to tak zrobili...Jednak i tak bije na głowę inne produkcje, bo patch nie powoduje poza wspomnianym jakiś innych błędów, choć patrząc na teksty steamowców szczególnie, to tam jest wesoło ^^...

Nobanion 

Wysłany: 2018-05-27, 15:30   

Ukończone 100% osiągnięć, wiem że późno ale czas nie z gumy, choć wersja GOGowska inaczej zlicza osiągnięcia i jakaś niedorobiona jest od strony aktualizacji, 5 dni poślizgu, pomocy technicznej, jedynie na steamie twórcy gry się udzielają a po za tym mają w nosie pozakładane przez siebie fanpage czy firmy growej czy samej gry...

Mimo takiego postępowania czekam na zapowiedziane dodatki i sięgnę sobie w wolnym czasie po ich poprzednią grę, już teraz po-aktualizowaną w całości i dopieszczoną :). W podobnych trochę klimatach.

Odpowiedz do tematu