Poprzedni temat «» Następny temat
[Komentarze do] Seriale warte polecenia
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 100/223
Wysłany: 2018-05-26, 13:22   [Komentarze do] Seriale warte polecenia

http://athkatla.cob-bg.pl...p=128572#128572

Cahir napisał/a:
Aaaaaa! :master: :master:

Long live Jeff Bezos!

Dla mnie The Expanse to najlepszy serial sci-fi od czasów Battlestar Galactica. Dodatkowo w 3. sezonie oprócz jego dotychczasowych zalet, czyli klimatu przez duże K, jest jeszcze napakowany akcją. Co prawda w 7. odcinku nastąpiło nieco zwolnienie akcji, ale wieszczę tu ciszę przed burzą.

Naprawdę gorąco z całego serca polecam ten serial wszelkim miłośnikom sci-fi, ceniącym sobie przede wszystkim klimat. Aż chyba sobie sięgnę po książkę.

[Dzisiaj 13:55] michau: "najlepszy serial sci-fi od czasów Battlestar Galactica" uuu
x [Dzisiaj 13:56] michau: To wielkie słowa! Zostaniesz z nich rozliczon jak już się zbiorę i obejrzę ;).
x [Dzisiaj 14:10] Nobanion: @michau, tutaj bym polemizował z Cahirem bo mi BG tak średnio podeszło, wolałem SGty, ale jeżeli chodzi o fabułę nie ma dziur, bo na podstawie cyklu powieściowego zacnego, i podobnie jak Zmodyfikowany węgiel, też polecam , to nie teen drama pisana na kolanie, nie ujmując nic teen drame, bo Roswell: W kręgu tajemnic był fajny :)czy Smallville, choć może tutaj na wyrost te określenie

Ja bym rzekł, że The Expanse, to s-f - gdzie jest science i fiction w dawnym słowa znaczeniu, bez bajek typu magia, czary, duchy i bogowie itd.

Plus bardzo dobra gra aktorów, casting nieziemski^^ lepiej sam bym nie dobrał, jedyny mankament, że nie wydają na raz sezonu i trzeba czekać. I ważne, tylko z napisami, bo zapewne będzie wersja z lektorem, słabo znam angielski, ale dla takich seriali warto cokolwiek znać :cwan:

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 144/36
Wysłany: 2018-05-26, 15:09   Re: Seriale warte polecenia

Nobanion napisał/a:
http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?p=128572#128572

Cahir napisał/a:
Aaaaaa! :master: :master:

Long live Jeff Bezos!

Dla mnie The Expanse to najlepszy serial sci-fi od czasów Battlestar Galactica. Dodatkowo w 3. sezonie oprócz jego dotychczasowych zalet, czyli klimatu przez duże K, jest jeszcze napakowany akcją. Co prawda w 7. odcinku nastąpiło nieco zwolnienie akcji, ale wieszczę tu ciszę przed burzą.

Naprawdę gorąco z całego serca polecam ten serial wszelkim miłośnikom sci-fi, ceniącym sobie przede wszystkim klimat. Aż chyba sobie sięgnę po książkę.

[Dzisiaj 13:55] michau: "najlepszy serial sci-fi od czasów Battlestar Galactica" uuu
x [Dzisiaj 13:56] michau: To wielkie słowa! Zostaniesz z nich rozliczon jak już się zbiorę i obejrzę ;).
x [Dzisiaj 14:10] Nobanion: @michau, tutaj bym polemizował z Cahirem bo mi BG tak średnio podeszło, wolałem SGty, ale jeżeli chodzi o fabułę nie ma dziur, bo na podstawie cyklu powieściowego zacnego, i podobnie jak Zmodyfikowany węgiel, też polecam , to nie teen drama pisana na kolanie, nie ujmując nic teen drame, bo Roswell: W kręgu tajemnic był fajny :)czy Smallville, choć może tutaj na wyrost te określenie

Ja bym rzekł, że The Expanse, to s-f - gdzie jest science i fiction w dawnym słowa znaczeniu, bez bajek typu magia, czary, duchy i bogowie itd.

Plus bardzo dobra gra aktorów, casting nieziemski^^ lepiej sam bym nie dobrał, jedyny mankament, że nie wydają na raz sezonu i trzeba czekać. I ważne, tylko z napisami, bo zapewne będzie wersja z lektorem, słabo znam angielski, ale dla takich seriali warto cokolwiek znać :cwan:

Dla mnie oglądanie The Expanse z lektorem to byłaby profanacja. Słuchanie Pasiarzy w oryginale to muzyka dla uszu. W ogóle ja tam nie widzę słabszych punktów jeśli chodzi o obsadę.
Into the middle I was led
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 

Wysłany: 2018-05-26, 18:39   

Cytat:
Dla mnie oglądanie The Expanse z lektorem to byłaby profanacja.
Głos Shohreh Aghdashloo i jak klnie ^^ - majstersztyk :)

edit:

Cytat:
W ogóle ja tam nie widzę słabszych punktów jeśli chodzi o obsadę
.

Podstawa udanych seriali i jestem po 7 odcinku 3go sezonu i uważam, że The Expanse idzie w ciekawym kierunku, może i dobrze że nie znam całości cyklu powieściowego, ale ci co znają angielski pewnie już sięgnęli w Polsce :)

Nobanion 

Wysłany: 2018-06-22, 10:09   

@Cahirze i jak The Expanse? Jestem po 11 odcinku i powiem szczerze, że nie wierzę w to, co oglądam, :cwan: bo to prawdziwy serial S-F, gdzie wbrew temu co wypisują na niektórych portalach nie ma zżynania z innych produkcji, bo twórcy serialu trzymają się powieściowego cyklu wydanego już jakiś czas temu. Choć są głosy, tych co przeczytali całość że producenci dołożyli od siebie i wychodzi to różnie, ale nie likwiduje głównej wymowy tego co Autorzy- pisarze mieli na myśli.
Castingi są niewiarygodne ^^, siostra Julii, cóż majstersztyk doboru postaci. :smile:

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 144/36
Wysłany: 2018-06-22, 22:09   

Właśnie jestem po seansie 11 odcinka. Mon dieu, jakie to jest dobre. Tam praktycznie wszystkie postacie są świetnie dobrane (no może aktor grający Holdena jest odrobinę drewniany) i wszystko w tym serialu klei się idealnie:
- klimat - każda z frakcji jest zupełnie inna i ma swoje własne cele i zasady. Słuchanie i oglądanie Pasiarzy to coś wspaniałego.
- napięcie i akcja - 2 pierwsze sezony stawiały przede wszystkim na klimat, mnie na akcję, ale trzeci... jazda bez trzymanki.
- scenografia i efekty specjalne - wszystko jest tu dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, od czasu BSG nie widziałem tak widowiskowo nakręconego serialu sci-fi
- David Strathairn!!!!
Into the middle I was led

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 30/52
Wysłany: 2018-06-23, 12:06   

Żeby wrzucić łyżkę dziegciu do beczki miodu, którą bez wątpienia jest ten serial, to czy nie macie wrażenia, że z każdym kolejnym sezonem główne postacie są coraz bardziej "niezniszczalne" i wychodzą z coraz bardziej nieprawdopodobnych opresji? Na razie jest ok, ale mam nadzieję, że nie przesadzą w kolejnych sezonach z tą nieśmiertelnością bohaterów.

Nobanion 

Wysłany: 2018-06-29, 22:36   

Finał The Expanse za mną. 8-) Teraz czekać na 4 sezon i dziękować Sharess że Amazon go przejął :)

Nobanion 

Wysłany: 2018-07-13, 16:37   

Cytat:
Serial Wiedźmin z pierwszym wyciekiem - zobacz przesłuchania do roli Yennefer

https://www.gram.pl/news/...-yennefer.shtml

sajok 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2018-07-14, 00:13   

Bez sensu takie przesłuchania i kombinowanie kto pasuje, bo jedynym i słusznym wyborem do roli Yennefer jest Eva Green :)

Nobanion 

Wysłany: 2018-07-14, 08:16   

Absolutnie się zgadzam, choć i Kate Beckinsale w wersji brunet, prezentuje się zacnie. Mam zaufanie do pani, co robi ten serial, bo widziałem ostatnią jej produkcję i daje radę z castingami żeńskimi :mrgreen:

sajok 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2018-07-14, 08:39   

Ach.... Kate Beckinsale :))) Nie widzę jej w roli Yennefer tak dobrze jak E.G, ale na pewno coś by się dla niej znalazło... Hm, tak na szybko to widziałbym ją w roli Dzierzby, tyle że nie byłaby to raczej za długa rola...

torian 

Podziękowania: 20/8
Wysłany: 2018-07-14, 08:50   

Chyba kapkę za stara.

Nobanion 

Wysłany: 2018-07-14, 17:42   

torian napisał/a:
Chyba kapkę za stara.

Szczerze powiem, że nie wiem o jakim okresie z życia Wiedźmina będzie serial, niby coś tam wspominane było, ale poczekajmy.
Widziałem wspominaną turecką aktorkę w innych rolach, zerknąłem sobie na potrzeby chwili i ma to coś w sobie, z długimi włosami i jak się odezwie, to prawie^^ młoda Eva Green^^...

torian 

Podziękowania: 20/8
Wysłany: 2018-07-14, 17:52   

Miałem na myśli że Kate Beckinsale jest za stara na Renfri (Dzierzbę). Z tego co pamiętam to była młoda dziewczyna, chyba że coś pomieszałem.

sajok 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2018-07-14, 19:00   

Oczywiście masz rację torianie, ale po pierwsze Kate wygląda młodo a po drugie jest taka ładna... Zobaczymy co z tego wyjdzie. Osobiście jestem dość sceptyczny. Tyle, że ja ostatnio jestem "sceptyczny" co do każdego serialu. Najbardziej czego się lękam a propos Wiedźmina to poprawności politycznej i wszędobylskich scenarzystów-partaczy wciskających zawsze swoje dwa grosze od siebie. No, ale pożyjemy, zobaczymy...

Odpowiedz do tematu