Poprzedni temat «» Następny temat
Bugi w WoBG, Część II
Autor Wiadomość
dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 718/107
Wysłany: 2018-03-08, 16:47   

Mnie to wygląda na tryb okna w natywnej rozdzielczości monitora. Przełącz na tryb pełnoekranowy.
Podziękuj autorowi tego posta

thikim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2018-03-15, 20:49   

Może to komuś pomoże. Co pewien czas zdarza mi się błąd przy uruchamianiu WoBG z błędem wolnego miejsca na dysku.
Dotyczy to dużej >7 TB partycji.
Błąd ten wyskakuje tylko jeśli coś dodam na partycję albo coś odejmę.
W takiej sytuacji nie jest konieczne przeinstalowywanie gry na inny dysk. Wystarczy tylko dodać jeszcze więcej GB (powiedzmy kilkadziesiąt) danych albo uwolnić te kilkadziesiąt GB danych.
Moim zdaniem gra niepoprawnie odczytuje wolne miejsce na dużych partycjach i dla pewnych wartości widzi że miejsce jeszcze jest a dla innych że nie ma.

thikim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2018-03-16, 22:47   

Update:
Dziś znowu wyskoczyło więc pośledziłem i się okazuje że BGMain.exe wywołuje i to 4 razy przed tabliczką:
QuerySizeInformationVolume na D:\
wynik zwracany to:
Cytat:
TotalAllocationUnits: 1 953 381 375
AvailableAllocationUnits: 872 248 826
SectorsPerAllocationUnit: 8
BytesPerSector: 512

Jedyne co tu się może zmieniać to: AvailableAllocationUnits
Przetestuje przy innych wartościach.

EDIT:
Przy:
AvailableAllocationUnits: 873 059 229
AvailableAllocationUnits: 873 512 255
nie zadziałało.
Ale przy:
AvailableAllocationUnits: 873 691 442
gra się uruchomiła.
Stąd jeśli napotkacie taki błąd wystarczy nawet nie tak dużo ale skopiować kilkaset MB albo usunąć i powinna gra zadziałać.
Najlepiej byłoby patcha zrobić i w ogóle tę funkcję wywalić albo zablokować ale jak to robić to już nie pamiętam :)

EDIT: Scalono posty. Nie wiemy wprawdzie, po co komu te dane, ale widać po coś być muszą;) - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2018-03-16, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2018-03-17, 05:28   

Może komuś się przyda wiedza, że w przypadku bardzo dużych partycji jest problem i w jaki sposób go obejść.
W każdym razie dopóki nie będę posiadał tak dużego dysku to nic z tym nie zrobię, bo zwyczajnie nie mam na czym przeprowadzić testu ewentualnych korekt.

thikim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2018-03-18, 14:54   

Dane podałem żeby nie zginęły. Jest podana nazwa funkcji (metody) która prawdopodobnie powoduje błędy. Może komuś kiedyś się zechce zrobić patcha do wywołania tej funkcji. I to by było najprostsze rozwiązanie. Inne to po prostu trochę dokopiować albo przenieść z dysku i też powinno zadziałać.
Wielkości pokazują że być może gdzieś się licznik wolnego miejsca przekręca. Jakby się udało ustalić co ile to by dało pewność ile tych danych trzeba usuwać/dokopiowywać, inaczej trzeba metodą prób i błędów.

Pioter 

Podziękowania: 5/59
Wysłany: 2018-03-26, 09:03   

W części IWD1:

w dolinie cienii można spotkać i porozmawiać z Lysan przed rozmową z Kreslickiem - jest opcja dialogowa kończąca dialog walką - wpis po niej w dzienniku informuję o jej zabiciu na zlecenie Kreslicka mimo braku rozmowy nim :) Może to babol z samego IWD a nie z WOBG.

Garret

Wysłany: 2018-03-27, 21:53   

Mam problem z rozmową z Faere. Wyświetla mi się tylko jedna odpowiedź "No valid replies or links", która kończy rozmowę. Wspomnę że wcześniej tak miałem podczas rozmowy z Garrenem po ubiciu paladynów na Wzgórzach Wichrowych Włóczni, przez co nie mogłem zrobić jego questa. Jest jakieś rozwiązanie?
Z góry dziękuje za odpowiedź :mrgreen:

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2018-03-28, 05:09   

Prześlij raport błędów i sejwa tuż przed rozmową.

xlevel

Wysłany: 2018-04-22, 12:45   

Witam i przechodzę do sedna!

Chciałem spróbować to cudeńko jakim niewątpliwie jest WoBG, niestety póki co, jakieś nieznane, acz zapewne ciemne moce mi to uniemożliwiają ;D.

Posiadam Sage Baldur's, oraz IWD, Windows 7, poinstalowalem wszystko, WoBG rozpakowany, przeniosiony do BG2, odpalony, wszystko poszło, patch sie sciagnal i zainstalowal, LECZ po wszystkim, kiedy już powinno się ostatecznie włączyć, jak również przy uruchomieniu skrótem itd.: WoBG.exe przeslal dzialac, szczegoły:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: WoBG.exe
Wersja aplikacji: 0.0.0.0
Sygnatura czasowa aplikacji: 566c6a8e
Nazwa modułu z błędem: KERNELBASE.dll
... i inne różne ;).

UAC wylaczylem, antywirusa tez, podczas instalacji i pozniej. Nie mam pomysłu, może podesłanie World of Baldurs Gate.exe pomoże - chociaż wątpię.

?

EDIT:
Po zainstalowaniu Microsoft XNA Framework Redistributable 4.0 (https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20914)

Zaczęło trybić :D.

siber

Podziękował 10 razy
Wysłany: 2018-05-16, 12:37   

Witam mam pytanie odnosnie zadania z Amelia na Moscie Firewin...dostalem od niej ten kosz sluchych roz,poszedlem do swiatyni poranka ale tam nie moge nic zrobic....ktos pomoze?

Andy 
poszukiwacz przygód

Podziękowania: 5/15
Wysłany: 2018-05-16, 13:03   

siber napisał/a:
tutaj tez was zapytam...przy moscie firewin dostalem kosz roz ale w swiatyni poranka nic nie moge z tym zrobic..pomoze ktos?

To jest quest Corana z moda BG1 NPC Project. Po otrzymaniu Kosza zwiędłych róży powinieneś pogadać z Rashel, kręci się na zewnątrz Świątyni Pana Poranka w Beregost.

ciąg dalszy questa Rashel przywraca kwiaty i Coran ma teraz czerwone róże. Niech Rashel błogosławi Coranowi (lub nie - ta sprawa nie ma znaczenia). Wróć do Mostu Firewine, wejdź do Ruin Firewine. Znajdź Natana w pobliżu wejścia, a przemówi do Ciebie automatycznie. Da Wielobarwny Proszek i wyjdzie z ruin.
Teraz masz do wyboru trzy opcje:
1. Porozmawiaj z Amelią i daj jej proszek. Ona da ci prezent i znika. Natan i Coran pójdzie z nią.
2. Porozmawiaj z Amelią i daj jej proszek tylko żeby zwolniła swoich jeńców. Amelia daje prezent i znika. Porozmawiaj z Natanem i jeśli wybrałeś właściwe odpowiedzi daje ci mikstury. Potem znika.
3. Porozmawiaj z Amelią i powiedz, że musi umrzeć. Amelia atakuje cię. Natan i Coran atakują ciebie też. Po zabiciu Amelii, Natan i Coran wracają do normy. Po podniesieniu pierścienia od trupa Amelii, Natan mówi do ciebie automatycznie. Jeśli wybrałeś właściwe odpowiedzi, on da ci mikstury.

Jeśli nie pomożesz Amelii wejdź do Ruin Firewine . Znajdziesz Natana w pobliżu wejścia. Przemówi do Ciebie automatycznie.
Teraz masz do wyboru trzy opcje:
1. Pomoc Natanowi i opuścić Ruiny Firewine. Porozmawiaj z Amelia ponownie i ją zabij. Weź pierścień z jej zwłok i pomów z Natanem ponownie. Weźmie pierścionek od Ciebie. Jeśli wybrałeś właściwe odpowiedzi, on da ci mikstury.
2. Zabij Natan i weź Wielobarwny Proszek z jego zwłok. Wróć do Amelii i porozmawiaj z nią. Daj jej proszek. Ona daje ci prezent i znika. A może nie dać jej proszku i ją zabić.
3. Porozmawiaj z Amelia ponownie i zmień zdanie. Wróć do Natana i zabij. Możesz go zabić, tylko w przypadku korzystania z "przycisk-symbol-miecza". Zabij Natan i weź Wielobarwny Proszek z jego zwłok. Wróć do Amelii i porozmawiaj z nią. Daj jej proszek. Ona da ci prezent i znika. A może nie dać jej proszku i ją zabić.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
siber
siber

Podziękował 10 razy
Wysłany: 2018-05-17, 13:33   

To jeszcze w takim razie zapytam o o miecz Wampirza Zemsta...mam zbroje z ruin firewine i posazek a mimo to Ulcaster nie mowi nic innego niz "kiedys wszyscy bedziemy zyli..kiedys"?

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2018-05-17, 16:24   

A zabiłeś Siewcę Zagłady przy wykopaliskach z posążkiem? O ile pamiętam, to też jest warunek konieczny, by Ulcaster dał miecz.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

siber

Podziękował 10 razy
Wysłany: 2018-05-17, 20:32   

tak zabilem. chyba ze nalzey miec obydwie te zbroje...i z ruin mostu i z polnocnej cytadeli bo juz nie mam pomyslu

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2018-05-18, 04:55   

Podeślij sejwa.

Odpowiedz do tematu