Poprzedni temat «» Następny temat
Toril - opowieść jest najważniejsza!
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 91/199
Wysłany: 2018-04-05, 08:46   Toril - opowieść jest najważniejsza!

Znam ludzi z realnego i wirtualnego świata, co takie rzeczy zawsze cieszyły i wypełniały wolny i "niewolny" czas.
Tutaj jak widać żywotność Wieloświatu daje znać o sobie, a wiem że nie każdy ma czas, by szukać i próbować dlatego uznałem, że warto zapoznać Nas z takimi fanami świata, który i nam jest bliski.

Jak to mówią kotołaki - Toril to nie świat, to stan umysłu :)
Kontakt:

https://www.facebook.com/torilrpg/
http://toril.pl/
http://forum.toril.pl/

Od Autorów słów kilka wstępu

Toril jest prawdopodobnie pierwszą tekstową grą fabularną, której zasady umożliwiają graczom niemal całkowicie swobodną kreację fabuły. Odrzuć swoje przyzwyczajenia, zapomnij o zakazach i nakazach znanych Ci z innych gier tego gatunku, przygotuj się na całkowicie nowe możliwości.
Konkrety?
- Nie ma Mistrzów Gry - ale tylko z rangi. Każdy gracz na Torilu ma prawo prowadzić sesje, wydarzenia w karczmach i miejscach spotkań (pokoje do sesji w trybie czasu rzeczywistego), tworzyć postacie NPC, miejsca i zdarzenia. Ogrom świata czeka na Wasze pomysły!
- Każda sesja ma znaczenie! Nie tylko ta publiczna, prowadzona przez przedstawiciela wąskiego grona administracji. Każda, nawet prywatna sesja z innym graczem. Jedyne co musisz zrobić, to skontaktować się z Obserwatorami lub użyć panelu do zarządzania Kartą Postaci. My zrobimy wszystko, by podjęte przez Ciebie działania nie przeszły bez echa.
- Rozwój postaci jest w Twoich rękach.
Podczas sesji Twoja postać zainteresowała się czymś zupełnie nowym i podjęła studia lub trening? W oparciu o założenie (może nim być aspekt mówiący o wyjątkowym zainteresowaniu jakąś dziedziną) dochodzisz do wniosku, że najwyższa pora, by Twój bohater opanował nową umiejętność? Minęło dość czasu, by codzienna lektura zaowocowała poznaniem obcego języka? Świetnie, bo to oznacza, że prawdopodobnie czas zgłosić do Karty Postaci nowy aspekt. - Zasady oparte na prawdopodobieństwie. Raczej nie spotkasz smoka na środku drogi i nie zabijesz go włócznią. Jeśli jednak posiadasz zdolność weryfikowania pomysłów i dopasowywania ich do okoliczności oraz możliwości postaci - nic więcej Cię nie ograniczy.
- Każdy element kodu służy fabule.
Różnorodne rozwiązania mają na celu umożliwienie Wam zamierzonego efektu. Pogłoski docierające z różnych stron świata, ogłoszenia miejskiego herolda, tablice ogłoszeń widoczne dla gości karczm, różne tryby rozgrywki, a w przyszłości również system sakiewki, sklepów i wytwarzania przedmiotów. Wszystko to ma służyć wspieraniu fabularnych działań. Odpowiada Ci taka forma gry i zgadzasz się, że najważniejsza jest opowieść? Rozumiesz, że zalety, moc i sukcesy powinny być równoważone przez wady, słabości i porażki? Zgadzasz się, że droga do osiągnięcia celu powinna być równie przyjemna, co samo osiągnięcie zamierzeń?
Witamy na Torilu

Avallac'h 
Kapłan Oghmy

Podziękowano 13 razy
Wysłany: 2018-04-19, 16:02   

Sprawdziłem, stworzyłem postać już jakiś czas temu... i dalej czeka ona na akceptację, mimo tego, że trochę się do niej przyłożyłem, rozpisując historię i wszystko. Także tak... ;)
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu