Poprzedni temat «» Następny temat
Imoen Romance Mod - opinie, uwagi
Autor Wiadomość
Mariuss
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 2/4
Wysłany: 2018-04-06, 23:45   

Hej. Ostatnio zagrałem w niego, jak miałem czas ( no dobra, rok temu, jeszcze przed narodzinami pierworodnej).

No i stwierdzam, że albo naprawdę z moją dorosłością jest coś nie tak, albo uważam zupełnie na opak w stosunku do większości, że część modu SoA jest zdecydowanie lepsza niż ToB.

Dlaczego?

Moim zdaniem autor pracujący nad SoA dopasował się do stanu emocjonalnego Imoen zaprezentowanego przez Vanillę. Imoen tam, to pogrożąna w smutku, zagubieniu dziewczyna, która wcześniej była wesołą dziewczyną, pełną uroku, figlarną i żartobliwą. Wydarzenia w SoA ją wstrząsneły, ale dalej chce być soba i to miotanie się jest dobrze pokazane. A zarzut o infantylności - no cóż, to cała Imoen przecież. "Wieczne dziecko".

ToB moim zdaniem jest trochę sknocony. Nie do końca mi się spodobało zamknięcie fabularne w kwestii wyborów (rozmowy o małżeństwie, ciąży, przekonań), z***any motyw pochodzenia Imoen, kompletnie mnie nie przekonał(może za dużo liczyłem - aż tak się zdenerowwałem na to, że zmodyfikowałem sobie dialog.tlk i wpisałem swoje teksty, jak to zobaczyłem.

Ogółem pomysł modu bardzo fajny, bardzo ciekawy, zupełnie inny. Przyciagnął mnie bo wszyscy na niego tylko psioczyli, że incest i w ogóle. Ja osobiście widziałem w tym pewien romantyzm, często ukazywany motyw w wielu legendach z naszego świata - zakazanej miłości. Pytanie tutaj też o zakazanie, bo IMHO - bycie potomkiem Bogia nie rzutuje w 100% na to że jest sie rodzeństwem. Boskim tak, ale nie śmiertelnym i tyle w temacie.

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2018-04-07, 12:48   

Trudno jest nazwać potomstwo Bhaala rodzeństwem biologicznym. No bo jak taki Abazigal może być chociażby i w połowie biologicznym bratem Imoen? Pan Mordu musiał przyjmować fizyczną formę istoty tego samego gatunku co nieszczęsna matka. To oznaczało zmianę w stworzenie o innej fizjologii i kodzie genetycznym za każdym razem kiedy dochodziło do kopulacji. Pomioty Bhaala to naczynia dla jego esencji i tylko to czyniło je rodzeństwem.

Mariuss
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 2/4
Wysłany: 2018-04-07, 21:04   

@Dark,

Zgadzam się z tobą, ale ze względu na wiele argumentów (m.in. Tuldora88) który wyraził na ten temat moje zdanie, nie chcę mi się ich powtarzać.

Fakt, że sie ktoś z kimś wychował "jak brat z siostrą" jest dla mnie rozbrajającym argumentem. Moim zdaniem to czysta hipokryzja taka ocena, chyba że rzeczywiście ktoś ma bardzo mocne, wręcz hardokorowe konserwatywne poglądy.

A co do krytyków:
Oceniać warto sam kontent moda, a nie pobudek jego stworzenia.

Podziękuj autorowi tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2018-04-08, 12:49   

Imoen i CHARNAME w jedynce byli zdecydowanie przyjaciółmi. Wychowywali ich ojcowie zastępczy co mogło ich do siebie bardzo zbliżyć ale raczej nie do stopnia w którym traktowali się jak rodzeństwo. Byli dla siebie bardziej jak dobrzy przyjaciele, towarzysze zabaw i psot.
Mojego pierwszego chłopaka znałam w zasadzie od piaskownicy i nigdy nie było dla mnie problemem że z czasem poczułam do niego coś więcej.

Odpowiedz do tematu