Poprzedni temat «» Następny temat
Zgodność z lore
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 11/63
Wysłany: 2018-03-12, 22:16   Zgodność z lore

Zdaje się, że nie ma jeszcze takiego tematu, a myślę, że może się przydać osobom bawiących się w modding.

Zacznę od pytania, które może zdawać się trywialne. Chodzi mi o paladyna, a właściwie o wstąpienie w szeregi zakonu paladynów. Jak to wygląda w świecie gry? Czy każdy paladyn może zostać członkiem zakonu po przejściu Próby? Pogrzebałem trochę w plikach gry, w tym w dialogach Keldorna i Anomena, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2018-03-13, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2018-03-13, 19:01   

Zarówno paladyni i szlachetnie urodzeni (wojownicy jak Anomen) dołączają do zakonu i zaczynają karierę w randze giermka. By dołączyć do zakonu, potencjalny giermek musi mieć protektora, czyli członka zakonu w randze co najmniej rycerza zakonnego. Protektor m.in. finansuje trening i wyposażenie giermka. W Baldur's Gate taki Ajantis jest giermkiem, którego protektorem jest Keldorn. Ajantis musi dokonać niezwykłego czynu by awansować w zakonie. Od potencjalnego rycerza zakonnego wymaga się także moralnego postępowania, bycia chodzącym przykładem cnót.

Odpowiedz do tematu