Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka jest najlepsza rozdzielczość do filmików?

Jaka najlepiej odpowiada Wam rozdzielczość na YT w filmach z World of Baldur's Gate?
1280x768
35%
 35%  [ 5 ]
1360x768
14%
 14%  [ 2 ]
1366x768
7%
 7%  [ 1 ]
1600x900
7%
 7%  [ 1 ]
1680x1050
0%
 0%  [ 0 ]
1920x1080
35%
 35%  [ 5 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 91/198
Wysłany: 2018-02-12, 12:08   Jaka jest najlepsza rozdzielczość do filmików?

Jaka Waszym zdaniem jest najlepsza rozdzielczość do filmików z World of Baldur's Gate?

LINK TUTAJ z próbami filmików
Ostatnio zmieniony przez Nobanion 2018-02-16, 00:49, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2018-02-13, 10:09   

Wybrałem 1366x768. Na głównym ekranie wszystko się ładnie mieści (nie ma pionowych czarnych pasków po bokach), a ekrany dodatkowe (ekwipunek, karta postaci itp) są na tyle duże, że też wszystko widać. Btw. nie widzę, czy jest jakaś różnica między tą rozdzielczością, a 1360x768 - moje oko tych sześciu pikseli mniej nie zauważa ;)

Dobrze, że w ankiecie w ogóle nie uwzględniłeś tej 2560x1440, bo w sumie nie wiem, jaki trzeba by mieć ekran, by w takiej rozdziałce coś sensownie widzieć ;) Ja na swoim nie za dużym lapku widzę tam bardzo niewiele (większości się domyślam ;)), a tekstu już w ogóle nie sposób przeczytać.

Aha, mam nadzieję, że tylko te filmiki, jako testowe, były na YT jedynie w 360p, ale kolejne będą dostępne w wyższej rozdzielczości (przynajmniej 480p, jeśli nie jeszcze wyższej)? Bo obecnie filmiki puszczone na pełnym ekranie (gdyby ktoś chciał np. dokładniej przeczytać jakiś opis czy dialog w grze) są trochę rozmazane.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-02-13, 10:15   

Toż masz o szlachetny porfirionie rozdzielczości zadane :)

Schowek01a.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 661,68 KB

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2018-02-13, 11:33   

Hmm... albo moja przeglądarka sobie robi żarty, albo YT (albo jedno i drugie razem) - bo ja mogę wybrać tylko i wyłącznie 360p :dontgetit: Powyżej tej opcji mam tylko napis "Brakujące opcje?", po którego kliknięciu odnosi mnie do tego: https://support.google.com/youtube/answer/7100769?visit_id=0-636541143733145367-319064894&rd=2 - czy to znaczy, że te filmiki mają taki format/parametry/cokolwiek, że na Firefoksie pod WinXP nie mogę ustawić wyższej rozdzielczości? Czy chodzi tu o coś jeszcze innego?

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-02-13, 11:38   

Ja mam Firefoksa i win 7, i to starą bardzo wersję przeglądarki, możliwe że masz coś brakującego w dodatkach, filmiki są jak widać nagrywane programem, którym się przerzuca i ładuje bezpośrednio do YT.
Podsumowując:
jestem kotołakiem i nie mogę Ci pomóc :peace:

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-02-14, 12:16   

Dodałem filmik próbny z rozdzielczością 1280 na 768 i troszkę pogmerałem przy ustawieniach, nie dawałem jej w ankiecie, bo swego czasu dziwnie mi konwertowało, a teraz jak widać bezstratnie ^^...

Proszę o opinię w tym względzie, oczywiście że ankieta też jest wiążąca, skoro coś robić, to tak "by miało to sens" :razz: https://www.youtube.com/watch?v=F25q3bZQT9s

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-02-18, 09:32   

Widzę, że ktoś ogląda filmiki, to fajnie ale trzeba też pamiętać, że jest grupa ludzi, która zagląda na nasze Forum i Portal ( tak to nazwijmy) pobiera modyfikacje i gra, a także wyraża akces by pooglądać filmy.

I tutaj zaczyna się to, czego ja np. uniknąłem - ludzie mają najprzeróżniejsze monitory i wielkości, co jest samo przez się zrozumiałe, ale wydaje mnie się, że mało osób korzysta z opcji, by zrobić z telewizora monitor( mam na myśli podłączenie go tak, by komp go widział jako monitor plus oczywiście tv ).
Mam tutaj na uwadze podłączenie kompa, stacjonarnego, czy laptopa.

Podsumowując, oglądając proszę głosować, nie mam zamiaru się chwalić wielkością mojego monitora, ( bo cześć moich znajomych mających swoje lata, a chcący poczuć potęgę obrazu ^^ , ma większe ) stąd zachęta do głosowania...

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-02-20, 16:26   

Wyniki ciekawe, a więc dogrywka 1280x768 kontra 1920x1080
:razz: Ale nim to nastąpi nagram coś innego, by były inne porównanie. Dziękuje za dotychczasowe głosy.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 433/317
Wysłany: 2018-02-20, 16:48   

Jaka dogrywka? Porozdzielałeś to w sposób, że tak to ujmę, dziwny, to i dziwne wyszły wyniki. Jeśli weźmiemy małe rozdzielczości kontra duże mamy 8 do 5.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2018-02-20, 17:04   

Zawsze można wziąć średnią ważoną i zaokrąglić do najbliższej w formacie 16:9. :D

1472x828

morgan napisał/a:
Jeśli weźmiemy małe rozdzielczości kontra duże mamy 8 do 5.

To zależy jak się widełki roztawi. Jakby tak przyjąć:
Kod:
0000-1299 = małe
1300-1599 = średnie
1600-1920 = duże

To by wyszło 5 do 6 dla dużych :)
Ostatnio zmieniony przez Scol 2018-02-20, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2018-02-20, 17:04   

Cytat:
Jaka dogrywka? Porozdzielałeś to w sposób, że tak to ujmę, dziwny, to i dziwne wyszły wyniki. Jeśli weźmiemy małe rozdzielczości kontra duże mamy 8 do 5.
Jak dziwnie? Dana rozdzielczość robi różnicę, ja chcę tylko żeby nie było jak mi napisano, że są problemy przy oglądaniu, sobie nie mam zamiaru nagrywać, mnie podoba się rozdzielczość 2560 na 1440, kapitalnie widać...
Czyli rozumiem nie robić dogrywki? Spoko :razz: Mówisz - masz :smile:

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 433/317
Wysłany: 2018-02-20, 17:23   

Mi to wszystko jedno, nie jestem, jak to się dziś ujmuje targetem tych filmików. Jak Ci zależy możesz i dogrywkę zrobić.

Scolu
Małe to małe - wszystko co jest poniżej 1440 px na szerokość, jeśli już chcesz się tego wymiaru trzymać. Ja miałem na myśli wysokość.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Odpowiedz do tematu