Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I] Problemy techniczne
Autor Wiadomość
nowyU

Podziękowania: 19/154
Wysłany: 2018-02-07, 23:46   

jak mogę coś podpowiedzieć odpalaj z BGMain.exe,
a błąd mi wygląda na brak jednego z filmików, ale bez tego powinno i tak zakończyć instalacje
w razie W, na weekendzie, mogę udostępnić instalkę BG1, do zmiany będą tylko ścieżki w pliku baldur.ini (mam instalkę na 6 cd), bez instalacji możliwość urochomienia tylko poprzez plik BGMain.exe.
Podziękuj autorowi tego posta

Hathor 
Sirielle Ontalómë

Podziękowania: 1/9
Wysłany: 2018-02-08, 00:22   

To musi być inna przyczyna, inaczej odinstalowanie TWM by nie dawało tego błędu i nie szwankowały obie wersje IwD. Próbowałam i starych instalacji (z Win7), i nowej z płyt. To raczej coś w Win10 albo grafice.
Podziękuj autorce tego posta

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 232/41
Wysłany: 2018-02-08, 23:12   

Hathor napisał/a:
No Valid video modes supported.
Przyczyną komunikatu może być nie tylko rozdzielczość, ale także niewspierana liczba kolorów. Ustaw je w grze/Baldur.ini na 32-bitowy kolor. W Win10 usunęli z DirectDraw funkcję obracania tekstury w pionie i poziomie, stąd artefakty w mgle wojny. DDraw wrapper to naprawia ale kosztem szybkości działania gry. Ja obecnie instaluję klasyczne BG1 maksymalnie w rozdzielczości 800x600, nie udało mi się zmusić komputera do rozdzielczości panoramicznej 1024x600 a w wyższej nie da się grać.

Albatros
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2018-02-20, 21:54   

Zed Nocear napisał/a:
Ja obecnie instaluję klasyczne BG1 maksymalnie w rozdzielczości 800x600, nie udało mi się zmusić komputera do rozdzielczości panoramicznej 1024x600 a w wyższej nie da się grać.

Miałem podobny problem. Po użyciu DDRaw Fix z forum SHS gra zwolniła przy wyższej rozdzielczości. Z ciekawości zainstalowałem właśnie oryginalne wydanie BG 5+1 CD na Netbook z APU Atom E450 + Radeon HD 6250 z najnowszą, świeżą instalką Windowsa 10 Home 1709 16299.248. Po wrzuceniu tego pliku ddraw.dll (przeznaczonego do Arcanum) do głównego katalogu BG = zero problemów na rozdzielczości 1280x768 z nakładką GUI TWM.

ddraw.rar
Pobierz Plik ściągnięto 2 raz(y) 179,42 KB

Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Zed Nocear
Odpowiedz do tematu