Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowy quiz wiedzy o... forumowiczach ;)
Autor Wiadomość
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2018-01-25, 21:48   

Starszy stażem nie jestem (w stosunku do Ciebie, torianie), ale coś tam pamiętam, więc spróbuję odpowiedzieć. Zatem chronologicznie patrząc wstecz:

Obecnie nam panujący Meisarcha, przed nim L`f, a jeszcze przed nim Alvarez.

To niestety wszyscy, których osobiście pamiętam od czasu mojej rejestracji na Forum - z opowieści innych wiem, że wcześniej Wielkim Wodzem był morgan, a jeszcze przed nim Ascaephel, ale co do tego ostatniego to nie wiem, czy był bezpośrednio przed morganem, czy jeszcze był ktoś inny w międzyczasie. No i zupełnie nie wiem, czy Ascaephel był pierwszym WW - wiem tylko, że to on witał wszystkich na tym tu forum, a z postów zrozumiałem, że wcześniej funkcjonowały kolejno dwa poprzednie - zupełnie nie wiem, czy z tym samym przywódcą. Mogę tylko przypuszczać, że jeśli był jeszcze jakiś inny WW i ma tu aktywne konto, to najpewniej znajduje się w grupie zasłużonych.

Tak na marginesie - jakoś tak osobliwie się czyta posty z końca 2004 roku, w których już wtedy mówiono o "starej gwardii" ;)

A pytanie - którym, mam nadzieję, nie zabiję quizu - też zadam takie dotyczące trochę dawniejszych czasów na forum. Jeden z obecnie już nie bywających na forum użytkowników, Remik (dawniej Remiq), miał przez krótki czas zupełnie inny nick - jaki? (i bonusowo: dlaczego?)

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 433/317
Wysłany: 2018-01-25, 22:10   

Trochę to sie zaplątało, spróbuję to wyprostować. Część z wymienionych osób sprawowała władzę z innym tytułem niż WWK, w czasach Piątki postać głównodowodzącego nie posiadała późniejszej władzy.

Riklaunim, Soulafein, Ascaephel (z dużym wpływem Aiglon i Igora), Revan, Cruel, Asc (ponownie), Alvarez, L`f, Meisarcha.

Fajny - dał zlecenie i rzucił na Alvareza Swobode działania;)

Wymień przynajmniej 2 osoby, które miały niestandardowe nicki (w postaci graficznej) - rzecz działa sie w okolicach ostatniej zmiany domeny w 2010 r.

Chyba zabiłem quiz, więc inne pytanie (jeśli jednak ktoś zna/pamięta odpowiedź na wcześniejsze, też zaliczę) - jak już jesteśmy przy zmianach nicka.
Kto miał najkrócej (w aspekcie czasu) zmieniony nick?

EDIT: Niestety nie. Podpowiem, że można to znaleźć temacie ze zmiana pseudonimów

EDIT II: Zgadza sie, memory, zadajesz

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2018-02-05, 20:15, w całości zmieniany 2 razy  

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2018-02-04, 15:20   

Lava?

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 111/136
Wysłany: 2018-02-05, 19:47   

Aeraldo?

Edit. Odstępuje prawo do zadania pytania; brak mi pomysłów.

torian 

Podziękowania: 20/8
Wysłany: 2018-02-05, 20:57   

A ja akurat mam jeden.

Kto zaliczył najkrótszy epizod w szeregach Gwiazd Mystry?

Jednak coś wymyśliłeś? Odpowiedź prawidłowa.
Ostatnio zmieniony przez torian 2018-02-05, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 111/136
Wysłany: 2018-02-05, 21:07   

Damianus_NT?

Kto, podczas gdy całe Forum kipiało (niezasłużonym) gniewem na zmianę przeprowadzoną przez Radę Athkatli, bezstresowo opublikował kolejny post w Slumsach?

Odpowiedz do tematu