Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I: EE] Modyfikacje dostępne na platformie Github - lista
Autor Wiadomość
Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 131/32
Wysłany: 2018-01-01, 14:52   [BG I: EE] Modyfikacje dostępne na platformie Github - lista

Z racji tego, że co kilka miesięcy serwery popularnych serwisów Spellhold Studios (SHS) i Gibberlings3 (G3) ulegają awarii, uniemożliwiając możliwość pobierania wielu popularnych modyfikacji, postanowiłem podzielić się listą stron różnych modderów na platformie Github, z której można ściągnąć wiele (nie wszystkie niestety) modyfikacji dostępnych na SHS i G3. Część z tych modyfikacji jest dostępna tylko na tych githubach lub na forum Beamdoga.

A oto githuby następujących użytkowników wraz z modyfikacjami, które się na ich stronach znajdują:
Abdel Adrian - zawiera modyfikację Eldritch Magic.
AngelGryph - zawiera następujące modyfikacje: Made in Heaven, Unfinished Business, D0Tweak
Aquadrizzt - zawiera następujące modyfikacje: Tome & Blood, Power of Belief, Monastic Orders of Faerun, Low Magic, Undivided, 5th Edition Overhaul, Mind and Soul
AncientCowboy - zawiera modyfikację EEUITweaks
Argent77 - zawiera następujące modyfikacje: Golem Construction for Spellcasters, Near Infinity (program do edycji plików), Afaaq - the Djinni Companion, Improved Archer Kit, Reveal Hidden Gameplay Options, "Level Up" Icon Tweaks, Bags of Torment, Freely resizeable combat log for PST:EE, Banter Accelerator for Enhanced Edition games, Recolored Buttons, Disable Enhanced Edition NPCs, Improved Shamanic Dance, Shader Pack: Lighting adjustments for the Enhanced Edition, Skip Chateau Irenicus, DLC Builder, High Quality soundclips for BG2EE extended content
ArtemiusI - zawiera następujące modyfikacje: Convenient Dialogue Tweaks, Sirene NPC, Sirene NPC for BG2EE, Pai'na NPC for BG2EE, Drake NPC, Way of the Assassin, Bardic Wonders, Shadow Magic, Arcane Archer, Mystic Fire, Shadow Monk, Useful Plot Items for BG2EE
AstroBryGuy - zawiera następujące modyfikacje: Jaheira Recast, BG1 Unfinished Business, NWN2 Soundsets, Neera Banters, Chatty Imoen, SoD Dialog Banters, BGEE Spawn
aVENGER - zawiera następujące modyfikacje: Wizard Slayer Rebalancing. Pozostałe modyfikacje mają nowsze wersje na innych githubach.
Beleg33 - zawiera modyfikację the Vault
BGforgeNet - zawiera następujące modyfikacje: BG2 Tweaks and Tricks, Wild Mage Additions, Unique Artifacts
Big World Project - - zawiera następujące modyfikacje: Ascension, Big World Fixpack, The Darkest Day (wersja kompatybilna z BG2EE), Longer Road (wersja kompatybilna z BG2EE), Fishing for Trouble (wersja kompatybilna z BG2EE), Tower of Deception (wersja kompatybilna z BG2EE), Virtue, Revised Battles
cmorganbg - zawiera następujące modyfikacje: Crossmod Banter Pack for BG2, Aran Whitehand NPC
CrevsDaak - zawiera następujące modyfikacje: Multiclassed Multikit Builder, Thalantyr Item Upgrade, Keeping Yoshimo, Galileo NPC, urstuff2Athkatla, 7C-Tweaks
Eltamin - zawiera następujące modyfikacje: Etamin Soundets, Dodatkowe polskie dźwięki postaci, Artaport
Erg - zawiera następujące modyfikacje: Silver Staff of Aule, Nerfed Ankheg Armor, Indira NPC
FredrikLindgren (a.k.a Wisp) - zawiera następujące modyfikacje: aTweaks, Item Randomiser, Rogue Rebalancing
Gibberlings 3 Github - zawiera następujące modyfikacje: BG1 NPC Project, Tweaks Anthology, Item Revisions, BG2 Fixpack, SP_Collection, Weimar's Item Upgrade, Song and Silence, Improved Horns of Valhalla, Totemic Cernd, BG1 NPC Music, Spell Revisions, NPC Tweak, Coran BG Friend, Wheels of Prophecy, Widescreen, IWD2 Tweaks
GrimJim - zawiera modyfikację Jim Fix
Holic75 - zawiera modyfikację Baldur's Gate D&D 3.5
Ineth2 - awiera następujące modyfikacje: IWD Portrait Variations
Isaya - większość istniejących tam repozytoriów to forki do innych modyfikacji, ale jest tam jeden ciekawy program o nazwie Translation Receiver, przydatny dla osób tłumaczących modyfikacje.
Jastey - zawiera następujące modyfikacje: Northern Tales of the Sword Coast (wersja kompatybilna z BGT/BGEE/EET), Ascalon's Braegar, Ascalon's Questpack
K4thos - zawiera następujące modyfikacje: Enhanced Edition trilogy (EET), EET Tweaks, Dark Side of the Sword Coast (DSotSC), The Grey Clan: Episode One. Wersje DSotSC i TGC1 działające pod EE i EET.
Olvyn Churu - zawiera następujące modyfikacje: High Power Baldur's Gate
Omni-axa - zawiera następujące modyfikacje: Lolfixer, RezMod
Renaud Durlin (a.k.a Lefreut) - zawiera następujące modyfikacje: LeUI, LeUI for BGEE
Renegade0 (a.k.a Pecca) - zawiera następujące modyfikacje: More Style for Mages
RoxanneSHS - na tym githubie znajdują się wersje następujących modów działających stricte z modyfikacją EET (nie wiadomo do końca, jak działają na czystych BGEE i BG2EE): Trylogia Sandrah NPC for EET, Xulaye EET, Ninde EET, Nephele EET, Iylos EET, Dace EET, Chloe EET, Arath EET, Amber EET, Adrian EET, SoD Banter EET, Northern Tales of the Sword Coast EET (NTotSC) - Interim version (wersja wymagana do działania moda Sandrah), Region of Terror EET, Deep Gnomes EET, Vault EET (interim version) - wersja wymagana przez mod Sandrah, Expanded Thief Stronghold EET
Sampsca - zawiera następujące modyfikacje: BGEE Classic Movies, Thrown Hammers, BAM Batcher (narzędzie), BAM Resizer (narzędzie)
Shadowhawk703 - zawiera następujące modyfikacje: Critter Parts
Smeagolheart - zawiera następujące modyfikacje: Portraits Portraits Everywhere (PPE), House Rules for IWDEE. Pozostałe mody z serii Minor Portraits są zawarte w modyfikacji PPE.
Ulb - zawiera następujące modyfikacje: Spiritwalker, Infernal Melodist Kit, The Butcher animation, Druid Grove Makeover, Spiritwalker Shaman Kit
Unearthed Arcana - zawiera następujące modyfikacje: Might and Guile, Faiths and Powers, Refinements, Scales of Balance, Spell Weapons, Low Magic, B_Spells, NPC_EE
Weigo - zawiera modyfikację Shadows over Soubar
Zed Nocear - zawiera następujące modyfikacje: BG Travel Mod for BG1/BGEE/BGT/Tutu/EET
Into the middle I was led
Ostatnio zmieniony przez Cahir 2018-04-02, 11:07, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
morgan
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 206/68
Wysłany: 2018-01-01, 21:30   

Dwie kwestie - piersza, to błąd w nazwie tematu (Gitub => GitHub). Druga, to czemu skupiamy się tylko na alternatywnych wersjach na GitHub. Pozwolę wtrącić coś od siebie: wiem, że serwery padają, także kiedyś zrobiłem Dropboxa jedynie dla moich modów, gdzie co jakiś czas robię masowe aktualizacje. Gdyby pojawiły się jakieś problemy, oto awaryjny download moich modów. I teraz też nie wiem, gdzie taki link mam zostawić (temat dla modów BG1EE? Dla BG2EE?) W ogóle zrobić osobny temat?

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 131/32
Wysłany: 2018-01-06, 10:33   

Lavo,

Zdaję sobie sprawę, że github to nie jest jedyna alternatywa hostowania modów, ale ostatnio staje się coraz bardziej popularna. Nie wszyscy modderzy mają czas lub chęci nauki obsługi Githuba, ale jednak coraz więcej ich się na to decyduje.

Temat skopiowałem po prostu z forum Beamdoga, gdyż nie wszyscy CoBowicze są jego bywalcami.

Twoich modów nie uwzględniałem z tego względu, że masz już swoje poletko na CoBie, uznałem więc, że to wystarczy. Jeśli jednak sobie życzysz, możesz założyć tematy w działach BGEE i BG2EE z listą twoich modów, a ja je przypnę, żeby były stale widoczne na górze. Nie widzę w tym żadnego problemu :smile:
Into the middle I was led

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 206/68
Wysłany: 2018-01-06, 11:17   

Nie chodzi mi o widoczność, tylko o świadomość, że są różne miejsca, gdzie odbywają się alternatywne downloady. Celem tematu chyba jest przekazanie informacji, gdzie szukać downloadu, gdy padnie oficjalny hosting i taka lista powinna uwzględniać więcej, niż GitHuba. A tak się składa, że na CoB są tylko te z moich modów, które mają polskie tłumaczenie.
Nie potrzebuję osobnego tematu dla siebie, bo mam swoje subforum i tam dałem link w jednym z tematów. Chodzi mi o to, że temat skonstruowany jest w taki sposób, że brzmi "jak serwery SHS padną, to niektóre są na GitHub" - skoro mnie nie ma tutaj wymienionego, wygląda to jakby nie było kopii zapasowej, podczas gdy takowa się znajduje. Ktoś to nie jest obeznany ze sprawą może odnieść mylne wrażenie.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 431/314
Wysłany: 2018-01-08, 00:41   

Ja poprosiłem Cahira o wrzucenie tego u nas, bo uważam jest tyle tych kont, że wyszukiwanie itd. zaczyna się robić nużące. Nie rozumiem pretensji doń - post zawiera to, co w tytule. Zresztą, alternatywny download to tylko posiłkowe źródło pobrań, w przypadku GitHuba duża część kont to jedyne źródło. I, przynajmniej moim zdaniem, temat nie jest skonstruowany w sposób, jaki sugerujesz.

Aczkolwiek sama idea listy downloadów nie jest zła (bo tak chce rozumieć Twoje wpisy, Lavo), tylko nie na jednego człowieka, bo trochę modów (m.in. Oversight) zostało uniezależnionych.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Odpowiedz do tematu