Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II:EE] Problemy techniczne
Autor Wiadomość
Caramba 

Wysłany: 2017-06-16, 00:05   [BG II:EE] Problemy techniczne

Ostatnio zaczynam swoją przygodę z wersją EE i choć przyznam, że jest w niej kilka rzeczy, do których mogę podejść z sympatią, to niestety nie należą do nich "nowe" sylwetki postaci na ekranie ekwipunku. Styl niczym z BG1 niestety mi nie podchodzi, więc bardzo bym chciał powrotu oryginalnych grafik.

Zgodnie z radami na forum promienistych przekopiowałem odpowiednie pliki z folderu "override" pochodzącego z BG2 do takiego samego folderu w BG2:EE. Efekt jest zadowalający tylko w połowie, bo choć graficznie rysunki bohaterów wyglądają tak jak w oryginalnej wersji, to niestety w tle mam brzydki zielony kwadrat.

Początkowo pomyślałem, że to moja wina i coś źle skopiowałem. Niestety po powtórzeniu całej operacji z już przygotowanym katalogiem "override", który znalazłem na forum Beamdoga, efekt jest ten sam.

Screen za tysiąc słów, który wszystko wyjaśni:

Panie i Panowie, czy ktoś powie mi jak rozwiązać mój problem?

PS. Chyba trafiłem z pytaniem do właściwego działu, prawda?
Podziękuj autorowi tego posta

Meisarcha

Podziękowania: 73/114
Wysłany: 2017-06-29, 19:20   

Najwyraźniej wersja EE ma inny kolor podkładu (ten trawiasty jest charakterystyczny dla wersji klasycznej). Możesz albo poczekać na komentarz kogoś innego, kto zna wersję EE i napisze, jaki jest kolor w EE, ale spróbować samemu - zacząłbym od ustawienia koloru tła na przezroczysty, a jeśli to nie zadziała - zmienić na czarny (gdy wyciągałem ikonki do opracowania BG EE, ich tło było czarne).

Ajas 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-01-06, 00:00   

Hej!

Mam pytanie nieco wielowątkowe, więc mam nadzieję, że umieszczenie go tu będzie w miarę ok :)
1) Czy da się w BG II EE zaimportować postać z Siege of Dragonspear razem z ekwipunkiem? Próbowałem zanim wczyta się pogadanka z Irenicusem w lochach przejść do plecaka skrótem klawiszowym, ale nie dało się :(
2) Podczas próby implementacji polonizacji do BG II EE wyskakuje mi taki komunikat:
https://images84.fotosik.pl/955/babcff876ada08edgen.png
W kwestiach implementacji modów/łatek jestem gorzej niż zielony, więc nie wiem co mogę z tym faktem zrobić. Przerzucenie treści zgodnie z instrukcjami zawartymi tutaj: http://www.shsforums.net/...tion-for-bg2ee/ do wersji niemieckiej (folderu pl_PL gra nie widziała) zakończyło się zacnym mixem: menu po niemiecku, teksty po polsku 99%/niemiecku 1%, a ścieżka dźwiękowa po angielsku... Operuję wersją gry z GOG :) proszę o pomoc! :D

Pozdrawiam, Ajas :D
Ostatnio zmieniony przez Ajas 2018-01-06, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 104/131

Wysłany: 2018-01-06, 00:46   

1. Beamdog usunął zdaje się możliwość zapauzowania gry na samym początku po to, by zrzucić na ziemię cały ekwipunek z BG1. Obawiam się, że pozostaje Ci tylko konsola, lub EEKeeper, żeby się doekwipować. Wydaje mi się jednak, że nie warto; lochy Irenicusa to chyba najlepiej zbalansowana część BG2 i najprzyjemniej się je przechodzi z ekwipunkiem przewidzianym przez twórców gry.
2. Niestety nie mogę otworzyć Twojego linku... Odinstaluj łatkę polonizującą i zainstaluj ją jeszcze raz. Jeśli instalator zapyta o środowisko w jakim grasz (czy coś takiego), to wybierz angielski. Potem po prostu wybierz instalację moda ( [I] ), musi zadziałać. Jeśli dalej będziesz tam mieć niemiecki, to zainstaluj od nowa i grę i łatkę polonizującą.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 200/66
Wysłany: 2018-01-06, 10:17   

BG2EE nie posiada wielu przedmiotów z SoD, więc nie przejdą z Tobą do drugiej części gry.

Odpowiedz do tematu