Poprzedni temat «» Następny temat
Southern Edge
Autor Wiadomość
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 205/68
Wysłany: 2017-06-21, 17:00   Southern Edge

Witajcie. Jak pewnie część z Was wie, jakiś czas temu wydałem dodatek Southern Edge na BG2EE. Po prośbach o graczy, postanowiłem zrobić taki trochę wyjątek i zrobić wsteczną kompatybilność... Okazało się to katorgą, przez którą nie wiem, czy chcę ponownie przechodzić, ale skoro już zacząłem, to nie porzucę tego zamiaru. Pomogło mi parę osób no i tak zbliżam się do końca prac.

Teraz pytanie - czy jest tu ktoś, kto chciałby przejść dodatek na starej wersji gry? Chciałbym wiedzieć, czy nic się nie popsuło, czy wszystko działa etc. Należy zaznaczyć, że dodatek jest w języku angielskim. Nowa wersja będzie jednak posiadać także traifikację, także projekt będzie gotowy do tłumaczenia.

Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy dokładnie projekt będzie do testowania. Może jutro, może w sobotę, może po weekendzie. Zależy to także od osób, które postanowiły mi pomóc w zrobieniu tej wstecznej kompatybilności.

W każdym razie, po prostu dajcie mi znać.
Podziękuj autorowi tego posta

Pustak Stropowy 

Podziękowania: 17/6
Wysłany: 2017-06-21, 21:22   

Dla mnie to jest żaden problem, w razie czego, strzelaj.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-21, 21:25   

Ok, dzięki. Dam znać jak będę miał wersję gotową do testów.

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 87/193
Wysłany: 2017-06-22, 00:57   

Ja też chcę, bo mnie z nowymi lokacjami interesują. :smile:

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-22, 09:33   

Dzięki. Ale jeszcze moment zanim całość będzie gotowa do zainstalowania.

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 13/4
Wysłany: 2017-06-22, 11:25   

Dodatkowe obszary zawsze na propsie.

Gdy doczołgam się do BG2 z chęcią po to sięgnę, tak jak pozostałe.

neuromancer 

Podziękował 21 razy
Wysłany: 2017-06-22, 13:22   

Jeśli tylko zrobisz dodatek do po podstawowej wersji gry to z pewnością go sprawdzę.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-23, 11:53   

Dzięki. Odezwę się jak będzie już ta wersja... Jeszcze rzeczy są poprawiane przeze mnie i K4thosa. Chcemy by wszystko ostatecznie ładnie wyglądało, działało na EET i nie zaburzało klimatu i estetyki gry.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-26, 14:43   

Wersja testowa gotowa. Wszyscy, którzy się zgłosili powinni w dokach zobaczyć nową komnatę testową (Chamber of Firehair).
Z góry dziękuję za pomoc.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-30, 00:55   

Dzielnica Southern Edge w ostateczne wersji (jeśli chodzi o zawartość) została właśnie opublikowana. Wersja 1.0 działa zarówno na BG2EE jak i starym BG2. Mod jest też gotowy do tłumaczenia (został straifikowany). Zapraszam do tematu listy moich modów - tam znajdziecie link do pobrania paczki.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Aristo
Pustak Stropowy 

Podziękowania: 17/6
Wysłany: 2017-06-30, 14:41   

Dodam, że to bardzo przyjemny dodatek, więc zachęcam do ściągnięcia i pogrania.

Więcej szczegółów
Lava Del'Vortel
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-12-27, 13:22   

Mam zaszczyt ogłosić, że mod został przetłumaczony na język polski - wielkie dzięki Gwiazdom Mystry, a w szczególności Cahirowi i memoremu!
Aby było jeszcze lepiej, dograłem polskie audio, które zainstaluje się automatycznie jeśli wybierzecie polskie tłumaczenie. Poza tym wyłapanych zostało kilka błędów w wersji angielskiej.
Zapraszam do pobierania! Mod dostępny na SHS, a zaraz także na serwerze CoB!

Więcej szczegółów
morgan, Namarcha
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-12-30, 20:26   

Merzbau dostrzegł jeszcze 2 bardzo małe błędy. Już zostały poprawione i wydane w wersji 1.26, ale jeśli używacie już wersji 1.25 to się nie przejmujcie. Zmiany są naprawdę małe. Nowa wersja jest już na 1.26, a zaraz też pewnie na CoB :)

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 158/127
Wysłany: 2018-02-08, 17:38   

Rozegrałem sobie Południowy Skraj, skoro już znalazł się w WoBG. Autor pisze w Readme, że to niby takie małe cuś, a jednak mieści się tam około dziesięciu zadań, w tym jedno wieloetapowe. Przejście zawartości z początku gry (coś jeszcze dochodzi chyba później po zrobieniu Targowa) zajęło mi ok. 1,5h. Do zarobienia za wykonanie zadań i ze sprzedaży niepotrzebnych fantów jest z 10 tys. sztuk złota, przy czym kwota, jaką Ribald oferuje za dostarczenie worka, ma chyba o jedno zero za dużo (szczególnie, że sklepikarz dodaje też magiczny przedmiot) - w końcu stolarz bierze tylko 50gp za skrzynię, przy której robi cały dzień.
Treść modyfikacji i wykonanie dzielnicy są tak wtopione w świat gry, że trudno je oddzielić od oryginalnej zawartości (tym bardziej, że niektóre zdania odsyłają nas do innych dzielnic). Ogólnie jest to bardzo przyjemna modyfikacja i kolejny mod ze stajni Lavy, który ląduje u mnie w kategorii "must have".

To mnie na przykład rozbawiło.
Lol, jaki to ten Lava teraz krwiożerczy: mag chciał coś poczarować, a tu od razu wybuchło i po magu. I kocina sam został na świecie.

Tu natomiast natknąłem się na problem z widokiem na buteleczkę z lekarstwem dla krowy. Widać ją (czy raczej tylko dolną część butelki) w prawym dolnym rogu plecaka, tak jakby ikona nie była wycentrowana na slocie, ale przesunięta z bardzo do góry i w lewo.

Mam jeszcze trochę uwag do polskiego przekładu, ale to napiszę już bezpośrednio Gwiazdom w ich komnacie.

Więcej szczegółów
Lava Del'Vortel
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2018-02-08, 19:25   

Dzięki! Jeśli chodzi o butelkę: problem polega na tym, że bamy do starego BG2 mają inne ustawienia, niż te do BG2EE. Sam BG2 już nie mam, więc ktoś kto ma możliwość przesunięcia ikony np. w DLTCEP i sprawdzenie, w grze czy już wygląda ok musiałby mi podesłać plik. Wtedy mógłbym wrzucić go do paczki.

W każdym razie - dzięki wielkie! Dobrze wiedzieć, że dodatek się podoba!

Odpowiedz do tematu