Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I] Forumowy quiz wiedzy
Autor Wiadomość
morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Podziękowania: 355/232
Wysłany: 2017-10-29, 16:14   

Korax Ghul, Ulcaster, Strach (w Wieży Durlaga), Kirinhale

Tak czy owak, juz dawno minął termin, więc także i ja odnowię:

Wymień dwa zadania związane z czaszką

EDIT: Zgadza się, zadajesz

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2017-10-29, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 104/80
Wysłany: 2017-10-29, 17:20   

1. Zadanie z odczarowaniem Melicampa.
2. Zadanie ze zdjęciem klątwy z Ghoraka (Wrota Baldura, AR1200).

-----------------------

Jaki magiczny przedmiot można dostać za pomoc Brunowi?
(nie chodzi oczywiście o nic znalezionego w norze ankhegów)

-----------------------

Tak jest. Człek nazywa się Wilton (kolejna świetna rola Jana Piechocińskiego) i daje Płaszcz ochrony +1.
Ostatnio zmieniony przez Aristo 2017-10-29, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  

Kliwer 

Podziękowania: 141/202
Wysłany: 2017-10-29, 17:47   

W innej chacie na lokacji jest chłop. Jeżeli odwiedzimy go po wykonaniu zadania dla Bruna to się zawstydzi, że sam nie pomógł i da nam coś, tylko co...? Chyba Płaszcza +1?

Wymień przynajmniej dwa zadania, które zmieniają coś w późniejszym etapie gry (innymi słowy- mają wybór&konsekwencje)

EDIT: Dobrze. Zadanie w Candlekeep z Firebeardem nie wiedziałem, że ma konsekwencje. Inaczej na nas reaguje? Te w gildii złodziei- dobrze. Należy dodać, że od sposobu kradzieży (zabicie czy nie strażniczek) zależy reakcja Shandalara w Brodzie Ulgota.

Oprócz tego jest jeszcze zadanie z rybakami i kapłanką Suczej Bogini. Jeżeli poprzemy kapłankę to mamy potem łatwiej w Świątyni Umberlee we wrotach (nie pamiętam dokładnie, ale chyba oddają nam ciało dziecka za darmo, w ogóle są życzliwsi).

Zadawaj.
Ostatnio zmieniony przez Kliwer 2017-10-29, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 61/91
Wysłany: 2017-10-29, 19:16   

Zadanie z Aldethem Sashenstarem (decyduje, czy spotkamy kiedykolwiek jego brata, hehe).
Drugie nie będzie łatwe. Zadanie z Firebeadem w Candlekeep?
Zadania dla złodziei we Wrotach Baldura? (Po ich wykonaniu złodziej, który je zlecał stanie po naszej stronie w walce z Halruańczykiem.)

Edit: Chętnie oddam pytanie; brak mi pomysłów :sad:

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Wysłany: 2017-11-30, 19:10   

Możliwe, że już było, ale co tam.

Wymień 4 lokacje, na których spotkamy bazyliszki.

EDIT: Doskonale, Twoja kolej

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2017-11-30, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  

Kliwer 

Wysłany: 2017-11-30, 20:21   

1. Lokacja z Mutaminem (szalonym gnomem) i Shar-tell, ta z wielkimi szkieletami po środku.

2. Ostatnia część podziemi Candlekeep, tuż przed wyjściem

3. Taras na szczycie Wieży Durlaga

4. Magazyn w dokach Wrót Baldura

EDIT: Też się obawiam, by się nie zacząć powtarzać :smile:

W grze są dwa miejsca, gdzie możemy zdobyć czyjś kosmyk włosów. Wskaż: gdzie, czyje to włosy i do czego można ich użyć

I bardzo dobrze, oczywiście, pytasz.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2017-12-06, 11:19, w całości zmieniany 2 razy  

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Wysłany: 2017-12-06, 09:35   

Stoi, więc odpowiem.
1. Ostatni poziom Wieży Durlaga, Kosmyk Kirinhalle, można go dać Riggilo i uwolnić wspomnianą liszycę (o ile nie uczyniliśmy tego wcześniej;P).
2. Dom Ragefasta w Zachodniej części Wrót Baldura, Pukiel włosów nimfy Abeli, można go dać lub sprzedać Halbazzerowi Drinowi, służy do wyrobu Płaszcza nimfy.

Jakie zwierzęta domowe (niekoniecznie w realiach domowych) można spotkać na szlaku? Podaj przynajmniej 3. (nie liczę inwentarza)

EDIT: Niezła wypiska. A zaliczyłbym po prostu Aniołka, Chochlika i Rufiego. Oczywiście zaliczam, Twoja kolej

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
nie.
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern

Jvegi napisał/a:
Ostatnio zmieniony przez morgan 2017-12-06, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  

Kliwer 

Wysłany: 2017-12-06, 13:46   

No cóż, skoro inwentarz się nie liczy (czyli konie, krowy i drób) to nie będzie prosto. Konie i krowy znajdują się na różnych cywilizowanych lokacjach generalnie, np. Candlekeep, wejście do kopalni w Kniei Otulistko, poza tym krowę niesie wywerna na filmiku. Koło kamiennego kręgu spotykamy zaczarowanego kurczaka, wściekłe kurczaki spotykamy też we Wrotach Baldura, ale to chyba też się nie liczy, więc łatwo nie będzie.

-jest trochę kotów. Zarówno wałęsających się bez celu, jak i zadaniowych (zdechły kot dla dziewczynki przy wodospadzie, Aniołek dla innej dziewczynki we Wrotach). Część z nich poluje na szczury, np. w nashkelskiej kopalni.

-Jest sporo psów, choć nie wiem jak to traktować. Dzikie psy raczej nie są domowe. Ale te, które towarzyszą bandyckim napadom już za oswojone można chyba uznać? Swego rodzaju domowym pieskiem jest wilczur Alberta w Chmurnych Szczytach.

-Trochę jest szczurów, od magazynu w Candlekeep poczynając, na kanałach kończąc. Czy jest to zwierzę domowe pozostaje kwestią otwartą.

-Leśnik w Kniei Otulisko próbuje udomowić wywerny, choć nie do końca z sukcesem.

-Ogrowi w kanałach udało się "udomowić" pełzacze-ścierwojady.

-Mag w lokacji z grobami z kolei udomowił galarety, ale to już jest mocno naciągane.

Wymień przynajmniej 3 osoby, z którymi rozmowa przebiega inaczej zależnie od naszego charakteru lub reputacji.

greegarak 

Podziękowania: 27/42
Wysłany: 2017-12-07, 20:43   

1.Minsc przy pierwszym spotaniu - mianowicie "Minsc nie poprosi Cię o pomoc jeśli Twoja reakcja jest niższa niż 8."
2.ŁowcaNagród np. w Nashkell - "Jeśli Twoja reakcja jest wyższa niż 14 będziesz mógł wykupić się od walki"
3.Ksiaze Eltan - "Jeśli Twoja reputacja jest niższa niż 6, możesz zwrócić się z prośbą o odwołanie atakujących patroli, niestety zostanie ona rozpatrzona negatywnie. Nie pozostaje Ci nic innego jak wyruszyć do dzielnicy południowej (mapa 1200) i zrobić porządek w tej organizacji."
Jakoś nie kojarze rozmowy zależnej od charakteru - była taka w pierwszej części?

Kliwer 

Wysłany: 2017-12-07, 22:15   

Zaliczam, można zadawać. Przypadków zależnych od reputacji jest więcej oczywiście (np. herold w Beregoście, Oficer Vai pod Wesołym Żonglerem etc.) Zależnych od charakteru jest niewiele. Jest taki paladyn w południowo-zachodnich Wrotach. Zaatakuje drużynę o niskiej reputacji, ale także taką, w której minimum jedna postać jest zła. Niziołem Pod Trzema Baryłkami także nas ostrzeże, jeżeli ktoś w drużynie jest zły. Ostatnio grając złą postacią odniosłem także wrażenie, że komentarze Elminstela są minimalnie inne, ale mogło to być też związane z niską reputacją.

Zadajesz oczywiście.

greegarak 

Podziękowania: 27/42
Wysłany: 2017-12-09, 15:14   

Wymienić 15 (niemalże wszystkich, bo naliczyłem conajmniej 17) imiennych sobowtórniaków?

Odpowiedz do tematu