Poprzedni temat «» Następny temat
[Komentarze do] Czego teraz słuchasz?
Autor Wiadomość
memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 59/91
Wysłany: 2017-11-14, 23:42   [Komentarze do] Czego teraz słuchasz?

A propos tego
Brzmienie muzyki rzeczywiście o niebo lepsze, ale co się dziwić, parę ładnych lat już jednak minęło od premiery drugiego Keepera. Tylko ci wokaliści i wokalistki trochę tacy zbyt pretensjonalni jak dla mnie. Śpiewają z taką emfazą jakby od każdej jednej linijki tekstu zależało czy wyżywią całą głodującą Afrykę :wink: . Trochę lepiej wypadają, gdy się nie widzi tej całej dramaturgii, którą okrasili swoją pracę.
Czyżbyś wrócił do Helloweenu ze względu na pewne podobieństwa do ich muzyki, które można znaleźć w Theocracy, Cahirze?

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 107/27
Wysłany: 2017-11-15, 06:28   

Memory, a ja lubię oglądać ten teledysk właśnie dlatego że, się tak wczuwają :mrgreen: Nie, Theocracy odkryłem dopiero teraz, bo na tym teledysku covera We Got The Right spodobał mi się głos Matta Smitha i szukałem w jakim zespole on śpiewa. I tak trafiłem na Theocracy. Helloween to ja znam i od czasu do czasu słucham od dawna:)
Into the middle I was led

Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2017-11-15, 18:25   

Cytat:
I tak trafiłem na Theocracy. Helloween to ja znam i od czasu do czasu słucham od dawna:)

Czyli przechytrzyłem; myślałem, że zadziałało odwrotnie (średnik w zdaniu, bo bardzo je lubię, trochę tylko nadużywam; za to nie znoszę myślników, które pogardliwie nazywam minusami :wink: ).
I wracając do tego nowocześniejszego brzmienia. Takie perły jak pierwszy i drugi Keeper mogłyby zostać nagrane raz jeszcze, w odświeżonej wersji. Tylko pewnie tego składu już się nie da odtworzyć. Podobny zabieg zastosował Manowar ze swoim opus magnum, płytą "Kings of Metal" i wyszło im to całkiem nieźle.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 107/27
Wysłany: 2017-11-15, 19:44   

memory napisał/a:
Czyli przechytrzyłem; myślałem, że zadziałało odwrotnie (średnik w zdaniu, bo bardzo je lubię, trochę tylko nadużywam; za to nie znoszę myślników, które pogardliwie nazywam minusami ).
I wracając do tego nowocześniejszego brzmienia. Takie perły jak pierwszy i drugi Keeper mogłyby zostać nagrane raz jeszcze, w odświeżonej wersji. Tylko pewnie tego składu już się nie da odtworzyć. Podobny zabieg zastosował Manowar ze swoim opus magnum, płytą "Kings of Metal" i wyszło im to całkiem nieźle.

Ano, jednak Deris to mimo wszystko nie Kiske. Chociaż akurat ja bardziej sobie cenię kompozycje Helloween jak już w składzie był Deris (ale z tych wcześniejszych płyt), ale jednak śpiew Kiskego bardziej do mnie przemawia. Mniej więcej równolegle z Helloween zacząłem też słuchać Gamma Ray, bo Kai Hansen jak wiadomo wymiata :razz:

Natomiast co do Theocracy, przesłuchałem kilka piosenek i nie wszystkie mi jednak podpasowały, ale czasem mam tak, że muszę się nieco "dotrzeć" z jakąś kapelą.
Into the middle I was led

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2017-11-15, 21:38   

Cahir napisał/a:
Natomiast co do Theocracy, przesłuchałem kilka piosenek i nie wszystkie mi jednak podpasowały, ale czasem mam tak, że muszę się nieco "dotrzeć" z jakąś kapelą.

Ja "wypożyczyłem" w necie płytę "Ghost Ship" i powiem Ci, że słucham jej z przyjemnością. A muszę się szczerze przyznać, że impregnacja na nową muzykę jest u mnie znacznie mocniej zaawansowana, niż by to nawet moja metryka sugerowała. Rzadko się zdarza, żebym się dał przekonać do jakiejś nowszej muzyki hurtem; przeważnie wybieram pojedyncze utwory. (znowu średnik, hehe)
Gamma Ray jakoś mnie zawsze omijało, ale może najwyższy czas się z tym zmierzyć...

Forged napisał/a:
Ja myślałem, że z szarpidrutów się wyrasta...

Nie. Nie wyrasta się, a co gorsza, to się potrafi pogłębić :wink:
Cytat:
Gdzie jest Metal Heart, ja się zapytowywuję

Bije w naszych piersiach!!!

Edycja :wink:

Forged napisał/a:
to polecam Mistrza

Kiedyś nagrałem z radia (tak tak, była taka możliwość) jego Live in Leningrad. Skatowałem tę kasetę tak, że taśma była prawie przezroczysta, a moi przyjaciele, z którymi grywałem wtedy w Magię i Miecz nienawidzą Malmsteena pewnie do dziś...

Forged 

Podziękowano 9 razy
Wysłany: 2017-11-15, 22:27   

memory napisał/a:
Kiedyś nagrałem z radia (tak tak, była taka możliwość) [...] kasetę

Kasetę? Łeeee. Suabo :mrgreen:

Za dzieciaka (takiego starszego już trochę) nagrywałem na tym:

po nim przez kilka niedługich lat też mnie ogarnęła plebejska kasetowa moda, ale na początku lat 90'tych zdobyłem takie cudo:

Niestety nie umiałem uszanować i się dokumentnie popsuł na jakiejś plenerowej imprezie. :cry:

Od dłuższego czasu nosi mnie, żeby zdobyć coś takiego:

Albo takiego:

Tak, tak. To służyło do nagrywania i odtwarzania Muzyki. Były takie możliwości... :razz:

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2017-11-15, 22:39   

Ja to bym raczej w vinyle poszedł... jakby mnie było stać, oczywiście. Co prawda jakimś szczególnym słuchem (ani gustem, hehe) się nie wyróżniam, ale ten dyskretny trzask w tle odtwarzanej z gramofonu muzyki jednak do mnie przemawia.
Magnetofonu szpulowego używał mój wujek, mnie nigdy nie udało się zapanować nad tym urządzeniem. Pewnie brak mi było motywacji, bo słuchał jakichś "dziwactw" typu Deep Purple, Led Zeppelin, Budgie czy tam innych Pink Floydów. Zanim dorosłem do tej muzyki po jego szpulach zostało ledwie wspomnienie.

Odpowiedz do tematu