Poprzedni temat «» Następny temat
Zapytaj, a odpowiem szczerze.
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 71/149
Wysłany: 2014-12-10, 11:28   

Zdarza się podczas meczu, że trzeba się wzmocnić łykiem kotołackiego trunku. Mam na myśli telewizyjne oglądanie, ale też z racji pracy, coraz rzadziej sobie mogę na takie coś pozwolić.
------
Pytanie:
nadchodzące katolickie święto, z racji dni wolnych jakie przypadają od codziennych zawodowych, czy szkolnych zajęć, to dla Ciebie:
- spotkanie z najbliższymi
- chwile refleksji natury religijnej itp...
- czy strata czasu
- a może wszystko po trochu?

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 100/80
Wysłany: 2015-04-02, 21:32   

Raczej o inne święta chodziło w pytaniu, ale trudno, odpowiem na temat tych nadchodzących.
Otóż dla mnie to obecnie tylko dodatkowy dzień wolny od pracy + niedziela spędzona z całą rodziną; aspekt religijny zatarł mi się już przed laty. Strata czasu na pewno to nie jest; zawsze jednak można ten czas spędzić przyjemnie czy nawet pożytecznie.

Pytanie:
Dowiadujesz się dzisiaj, że pozostało Ci ledwie 3 miesiące życia. Jak je wykorzystasz? Co jeszcze postarasz się w tym czasie zrobić, nadrobić, naprawić, itp.?
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Podziękowania: 354/229
Wysłany: 2017-10-29, 10:33   

Zwiększyłbym jeszcze bardziej intensywność życia towarzyskiego. No i może w końcu zebrałbym się i napisał do końca antyimpresję oraz jeszcze jedną impresję. Takie założenie, a pewnie skończyłoby się na tym, że siedziałbym i poprawiał arty we Wrotach;)

Czy zdarza Ci się chodzić w kółko?;)

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 107/27
Wysłany: 2017-10-29, 10:37   

O tak, najlepiej mi się zbiera myśli krążąc po pokoju w tę i z powrotem. Kurdę... chodzę w kółko :lol:

Czy zdarza wam się (jesli tak, to jak często) przerywać rozpoczętą grę w Sagę BG, bo uznajecie, że stworzona przez was postać nie spełnia jednak waszych oczekiwań?

Ten syndrom ma nawet swoją nazwę na forum Beamdoga (tzw. Restartitis)
Into the middle I was led

Kliwer 

Podziękowania: 139/197
Wysłany: 2017-10-29, 11:17   

Oczywiście, że tak.

Pierwszy raz, jak kupiłem BG2 w gimnazjum, grę przeszedłem dopiero po jakichś 2 latach od zakupu, wcześniej cały czas zaczynałem od nowa.

Odkąd gram w BGT to BG1 skończyłem kilkanaście razy, ale BG2 może 2 (a ToB tylko raz!).

To nie tylko tak jest, że rzucam rozgrywkę dla nowej postaci. Czasem zainteresuje mnie jakaś inna gra, pogram w nią z miesiąc, a potem jakoś tak wolę zacząć rozgrywkę w BG od nowa, zamiast od ostatniego zapisu. Bo w międzyczasie straciłem więź z postacią :razz:

Czy zdarza Ci się czytać solucje i opracowania do gier, w które jeszcze nie grałeś (albo w ogóle nie zamierzasz grać)?

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Wysłany: 2017-10-30, 18:48   

Zdarzało się mi kiedyś (gdy kupowałem czasopisma typu Secret Service itp. a nie dysponowałem odpowiednim sprzętem), obecnie raczej nie, recenzje prędzej.
żeby pociągnąć temat dalej:
Czy korzystasz z solucji przy przechodzeniu gier?

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 26/38
Wysłany: 2017-10-30, 20:04   

Nie ma gry, którą bym przechodził bez solucji. Sam się dziwię, że tak jest, bo właściwie gram wyłącznie w rpg a to trochę zaprzeczanie idei odgrywania postaci. Może bierze się to z obsesyjnej potrzeby przejścia całej gry z maksymalnym skutkiem. Jak mi coś nie wychodzi czyli daję ciała w jakimś zadaniu to się zniechęcam.

Czy masz jakąś super ulubioną grę do której często wracasz a która według wszelkich (Twoich subiektywnych) znaków na niebie i ziemi powinna Ci się w ogóle nie podobać a wręcz Cię od siebie odstraszać?

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Wysłany: 2017-10-30, 20:58   

hmm, w ogóle do gier nie wracam często (nawet, niestety, do Baldurka - raczej z braku czasu niż chęci, chlip), ale jest gra, która przeszedłem 3x (na przestrzeni przeszło dekady), a gatunek w ogóle mi nie leży - Grandia II (żałuję, że I nie ma na PC), jedynym chyba większym jej mankamentem jest banalnie niski poziom trudności.

Jaki motyw w którejkolwiek grze wywarł na Tobie największe wrażenie? (najlepiej ogólnikowo, ew. w spojler)

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
nie.
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern

Jvegi napisał/a:

Kliwer 

Podziękowania: 139/197
Wysłany: 2017-10-30, 21:50   

Ogólnie- wstępy do Dragon Age- Origins. To wspaniałe, że każda rasa zaczyna gdzie indziej i że to jakoś waży na rozgrywkę. Najbardziej epicko czułem się jako krasnoludzi szlachcic, naprawdę ten wstęp dawał poczucie, że się jest magnatem, paniskiem i ho ho ho. Na tle tych wszystkich gier, gdzie zaczynamy jako "wieśniak" albo i "wybraniec" to coś cudownego. "Gorimie, dlaczego on do mnie mówi?", poezja. No i ta kultura krasnoludzka, taka klasyczna, ale pogłębiona.

Czy jest jakaś gra, która powinna się ci podobać, w sumie jest bardzo dobra, a nijak ci nie leży?

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 7/22
Wysłany: 2017-11-03, 16:44   

Tekken. Taktyczność starć i sporo skilla by grać dobrze. Ale ta japońskość i ugrzecznienie mnie odrzucała zawsze,przez co wracałam do Mortala albo obecnie do Injustice.

Masz jakiś film, książkę do których wracasz ciągle ?

Odpowiedz do tematu