Poprzedni temat «» Następny temat
Moja drużyna z modów
Autor Wiadomość
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/171
Wysłany: 2013-05-12, 04:28   

To chyba właściwy temat na to. Jak nie proszę moderatora o zrozumienie. Bałem się zakładać nowy temat. A ten o drużynie z działu BG2 bez modów nie pasuje.

W drużynie mam:

1. PC Barbarzyńca Człowiek Chaotycznie Dobry
2. Yvette Kapłanka Człowiek Neutralnie Dobra (Romans)

3. Yoshimo Człowiek Dwuklas. Wojownik/Złodziej Neutralny (jakiś tam :P)
4. Kachiko Człowiek Dwuklas. Mag/Kensai Neutralna (jakaś tam :P)

5. Jaheria Druid Pół-elf Neutralny
6. Keldorn (tymczasowo)/Minsc (obecnie wakant) Łowca Człowiek Chaotycznie Neutralny

NPC od 1 do 4 chciałbym zostawić w drużynie -> dwie parki.

Mody NPC mam takie:
-Longer Road
-Keto NPC (pewnie jej nie użyję bo już nią grałem)
-Yvette (mam ją w drużynie)

Do drużyny chciałbym wcisnąć jakoś Imoen.
W Tronie Bhaala chciałbym jakoś zrobić miejsce na Jona Irenicusa i ewentaulnie dla Sarevoka.

Mam bardzo mieszane uczucia do tego jaką drużynę oprowadzać po świecie Faerun. A jak macie jakieś fajne ciekawe kombinację jak ustawianie NPC na poszczególne etaty/lochy/zadania to bardzo bym wysłuchał. :)
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Podziękowania: 355/232
Wysłany: 2013-05-12, 09:42   

Cygarniczka napisał/a:
Do drużyny chciałbym wcisnąć jakoś Imoen.

To ją wciśnij. Sam wcześniej sobie odpowiedziałeś co i jak. Choć jeśli ja miałbym wybierać to jednak trochę bym przemeblował.
np.
Yoshimo -> Imoen (są 2 możliwości - wykorzystanie niedociągnięć gry (odłączenie połączone z uniemożliwieniem mu zagadania) lub poczekanie do rozdziału 6, gdzie sam odchodzi
Cygarniczka napisał/a:
W Tronie Bhaala chciałbym jakoś zrobić miejsce na Jona Irenicusa i ewentaulnie dla Sarevoka.

Cygarniczka napisał/a:
5. Jaheria Druid Pół-elf Neutralny
6. Keldorn (tymczasowo)/Minsc (obecnie wakant) Łowca Człowiek Chaotycznie Neutralny

fertig

garść uwag:
Cygarniczka napisał/a:
Mag/Kensai Neutralna (jakaś tam :P)

praworządna neutralna
Cygarniczka napisał/a:
Yoshimo Człowiek Dwuklas. Wojownik/Złodziej Neutralny (jakiś tam :P)

Przerabiałes go? To łowca nagród.
Cygarniczka napisał/a:
Jaheria Druid Pół-elf

wojownik/druid, półelf
Cygarniczka napisał/a:
Minsc (obecnie wakant) Łowca Człowiek Chaotycznie Neutralny

chaotyczny dobry

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Żelazko
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/171
Wysłany: 2013-05-12, 15:24   

morgan napisał/a:

Cygarniczka napisał/a:
Yoshimo Człowiek Dwuklas. Wojownik/Złodziej Neutralny (jakiś tam :P)

Przerabiałes go? To łowca nagród.

Napisałem złodziej bo klasy dokładnie nie pamiętałem. Zwduwklasowałem go na wojownika.
Wojownik/Łowca Nagród.

morgan napisał/a:
Cygarniczka napisał/a:
Minsc (obecnie wakant) Łowca Człowiek Chaotycznie Neutralny

chaotyczny dobry
To mi się pokićkało. Pisanie postów późno w nocy....

morgan napisał/a:

(są 2 możliwości - wykorzystanie niedociągnięć gry (odłączenie połączone z uniemożliwieniem mu zagadania) lub poczekanie do rozdziału 6,

Fabuły Tortured Souls nie znam. Pozwolę się sam nakierować i grać dobrowolnie. Jak Yoshimo przeżyję to dobrze jak nie to ktoś go zastąpi i jego kochankę.
Dziękuję za rady Morgi.

Kliwer 

Podziękowania: 141/202
Wysłany: 2017-10-24, 16:02   

BG1 za mną! http://athkatla.cob-bg.pl...p=125429#125429

Ok, to szykujemy się do przejścia BG2! Moja ostateczna instalacja, tym razem już chyba całkiem dobrze doszlifowana. Ze zmian zasad: niewiele, trochę ToBxa i TweakPacka, główną różnicę robi Spell Revision. Z utrudniaczy: SCS + redukcja PD (brak za zamki/pułapki/naukę czarów, 75% za zadania, 50% za potwory). Dodatkowy content: w sumie większość przetłumaczonych modów Lavy i Kulyoka (wreszcie zobaczę z czym się je Back to Brynlaw, Sellsword i Reunion), do tego parę innych przyzwoitych: Dungeon Crawl, ToD. Z nowych NPCów- tylko Xan.

Zaczynamy po BG1 z postacią: krasnal, charakter: praworządny neutralny, wojownik-kapłan (152 tys. pd, poziomy 7/7), biegły w walce dwiema broniami, młoty i wekiery (potem dojdą maczugi, nie chcę brać cepów, bo mi się nie podobają- byłbym skazany na kombo Cepa Bojowego Wieków i Obrońcy Eashaven, bo nic lepszego dla wojownika-kapłana nie ma. Obie bronie są zbyt szybko dostępne i nie miałbym się czym bawić. Wolę poszukać młotów i wekier w modach, pozmieniać oręż w trakcie gry. W solucji do I Shall Never Forget Lavy widziałem ciekawy Młot Upadłego Słońca... mniam! No i chcę wreszcie przejść postacią używającą Crom Faeyra).

Pierwszy raz gram w BG2 krasnalem. Ciekawe czy będą jakieś unikalne dialogi? Rasowych dialogów nie ma wiele (elf ma np. gadkę z tym fanatykiem na Promenadzie + jakąś dodatkową linijkę w mieście elfów) ale się jednak trafiają. Z Ungerem Ciemne Wzgórze, tak na logikę, powinno coś być, tak samo z Menkarem. Jako krasnal nie będę miał romansu, będę więc mógł pobrykać w przygodach pobocznych (mini-romans w Głębokich Ogrodach, Assassination, Ust Natha). Co do Assassination to trochę mało rolejplejowe przechodzić tego moda jako praworządny neutralny kapłan, no ale trudno. Ostatnio grałem w tego moda łowcą i nie dobrnąłem do końca, bo mnie sumienie ruszyło (wydałem naszą zleceniodawczynię władzom). Teraz postaram się wytrwać. Powiedzmy, że krasnal będzie miał krótkotrwały kryzys wiary, zmaganie się ze swoją mroczną naturą... No ale przecież się opamięta :wink:

Projekt drużyny.

2. Korgan. Krasnale muszą trzymać się razem. Szał przyda się głównie jako tarcza przeciw wyssaniu energii (smok cienia) i czarom umysłu. Może lepszy byłby Keldorn, ale nie chcę być jedynym krasnoludem na świecie. Pójdzie w topory i tarcze (bo inaczej nikt by z tarcz nie korzystał), dam mu też Krasnoludzki Młot do rzucania, potem rozwinę go w cepy. (ogółem zastępuje mi Khalida z BG1)

3. Jaheira. Tak samo, jak w BG1 (bo postać przechodzi za mną: http://athkatla.cob-bg.pl...125429#125429). Proce i kije, styl walki bronią dwuręczną, potem jeszcze włócznie. W BG1 robiła głównie za procarza, tutaj chyba więcej będzie korzystać z kija. Czary ofensywne głównie, bo do buffów jest główna postać. Może jakieś przywołania?

4. Valygar. Nigdy z nim dużo nie grałem, więc chętnie go bliżej poznam. Doinstalowałem jeszcze jakiś mini-modzik Lavy, co dodaje mu trochę odzywek, zobaczymy co tam jest. Dzięki Banter Packowi powinien też mieć jakieś gadki z Janem, których jestem ciekaw. Będzie robił za łucznika, a do tego za postać do sztyletowania i zwiadu. Biegłości w łukach i katanach oczywiście, potem może coś jeszcze... Sejmitary? (zastępuje mi Corana z BG1).

5. Jan, którego potem wymienię na Imoen. Zawsze drży mi ręka, jak mam wyrzucić Jana, ale trudno. Jan pełni funkcję złodzieja i maga pomocniczego. Imoen to samo, ale jest znacznie lepszym magiem. Imoen ma 90% w zamki i pułapki, więc okazyjnie będzie potrzebowała mikstury/itemu/zaklęcia(Szczęście!) do pomocy. Poza tym żadnej roboty złodziejskiej (kradzieże, zastawianie sideł, skradanie) nie zrobi.

6. Xan, z moda, mistrz zauroczeń, główny mag (Jan/Imoen uzupełnią brakujące szkoły). Zwykle go biorę, choć jeszcze nie dograłem z nim to ToBu, a teraz zamierzam.

W ToBie wymienię Korgana na Sarevoka. Co prawda nikt nie będzie się już posługiwał tarczą (tego nie lubię) ale chcę spróbować nawrócić brata, nigdy tego do końca nie dociągnąłem.

Zamiast Valygara mógłbym wziąć Mazzy dla dialogów z Korganem, ale wtedy nie będę miał nikogo do zwiadu i sztyletowania. Zostanie więc łowca.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego projektu. Mam wszystkie klasy czarujące (kapłana, druida, dwóch magów), dostatecznego złodzieja (Jan---> Imoen), postać do skradania się i sztyletowania (Valygar), czystego zbrojnego (Korgan). Fajnie to wygląda. Banterowo też powinno być ciekawie, choć chyba nie jest to najbardziej rozgadana ekipa.

Jak znajdujecie ten skład?

EDIT: Tak szukając słabości tego składu to widzę dwie: brak dobrego odpędzania nieumarłych (kapłan-wieloklas przy dużej drużynie) i całkowity brak pułapek na późniejszym etapie (po odłączeniu Jana).

Zanim przyłączę Valygara pochodzę trochę z Minscem.

Odpowiedz do tematu