Poprzedni temat «» Następny temat
Co teraz czytasz?
Autor Wiadomość
memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 59/87
Wysłany: 2016-05-18, 13:46   

Peter V. Brett "Tron z czaszek" t.2

W sumie ósmy tom cyklu. "Wibreta" wciąż czyta się łatwo i, jeśli tylko przymknie się oko na sporą dozę naiwnych rozwiązań, z przyjemnością. Niestety, w pierwszej części "Tronu" pojawiają się już dłużyzny, to chyba nieuniknione w cyklach wszelkiej maści. Autorzy chyba podpisują umowę z wydawcą na powieść o konkretnej objętości, a nie jakości (bo i jak tu się umówić na odpowiednią jakość prozy, hehe). Dodatkowo, podczas pisania tomu drugiego Wibret miał chyba jakieś problemy z kobietami, sex staje się motywem przewodnim i siłą napędową nawet najrozsądniejszych bohaterów. Intrygi polityczne na niezmiennie wysokim, wiedźminowskim ( :curious: nie mogłem sobie odmówić tej drobnej złośliwości) poziomie.
Tylko dla wytrwałych.
Ja czytam. I podejrzewam, że za "Core" też się wezmę, jak tylko wyjdzie po polsku.

torian 

Podziękowania: 16/5
Wysłany: 2016-05-18, 15:06   

memory napisał/a:
Dodatkowo, podczas pisania tomu drugiego Wibret miał chyba jakieś problemy z kobietami, sex staje się motywem przewodnim i siłą napędową nawet najrozsądniejszych bohaterów.

Jak dla mnie to cały wątek Leeshy już od pierwszego tomu seksem stoi. Generalnie czyta się dobrze i szybko ale nie zostaje w pamięci zbyt długo.
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 68/146
Wysłany: 2017-10-11, 14:04   

Ryan Anthony - Pieśń krwi i Lord wieży Polecam, poniżej cytat od przedmowy Autora, już samo to na kogo się powołuje warte jest zerknięcia. Jak rzadko zgadzam się z recenzjami, można spokojnie poczytać, krzywdy wbrew pozorom się nie zrobi...Od siebie dodam, że to debiutancka naprawdę powieść, którą autor wydał najprawdopodobniej własnym sumptem...

Trylogia, 2 części mam a trzecia jak będzie kupuję od razu...
Widać więcej inspiracji ale to dobrze, ja bym dodał jeszcze Tada Williamsa z Pamięć, Smutek i Cierń, myślałem że po nim ciężko będzie powtórzyć opis procesu
Cytat:
od zera do bohatera
...

Cytat:
Chciałbym również podkreślić, że zaciągnąłem znaczący dług u
autorów książek fantasy, którymi zaczytywałem się przez minione lata, zwłaszcza Davida
Gemmella
, w którego kolosalnym cieniu mam przyjemność pracować.
http://efantastyka.pl/recenzja-pie%C5%9B%C5%84-krwi-anthony-ryan-%E2%80%93-recenzja
Ostatnio zmieniony przez Nobanion 2017-10-12, 00:06, w całości zmieniany 2 razy  

Scol 

Podziękowania: 98/110
Wysłany: 2017-10-11, 22:25   

Nie tyle czytam co słucham ale... Ramez Naam - Nexus. Mi najbardziej przy przypadają książki w których: a) bohaterowie realizują własne plany/projekty i b) zawiera dużo dialogów i przemyśleń w stosunku do opisów. Nexus pod tymi względami idealnie się wpasowuje w moje gusta, a do tego opowiada intrygującą historię w ciekawym świecie.

Odpowiedz do tematu