Poprzedni temat «» Następny temat
Wolumin Skarg i Zażaleń (Strona)
Autor Wiadomość
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 104/84
Wysłany: 2016-08-02, 18:29   

Kliwer napisał/a:
Przecież tego nie ma oficjalnie na stronie. Tzn. jest w tajnych komnatach. Więc co się czepiać.

Hmm, z jednej strony się zgadzam - z drugiej, choć oficjalnie na stronie tego nie ma (tj. nie da się tam dostać z odnośników na stronie), to Google normalnie takie artykuły indeksuje, przez co po wpisaniu w wyszukiwarce "baldur's gate 2 klasy" ten CoB-owy artykuł wychodzi mi jako drugi na liście, więc łatwo "zwykli zjadacze chleba" mogą nań trafić - a skąd mają wiedzieć, że oficjalnie na stronie go nie ma (choćby właśnie z racji nienajlepszej jakości)?

Natomiast szacun dla Ciebie, że opracowujesz klasy i podklasy BG2 - bo mi takiego porządnego opisu też brakowało :)

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...
Podziękuj autorowi tego posta

kurtz 

Wysłany: 2016-08-04, 14:11   

Bez przesady, to nie było czepianie, tylko luźne uwagi :)

Kiedyś zrobiłem dość dokładny opis klas które lubię (czarownik, dziki mag, mnich, druid), mogę Ci podesłać, może coś Ci się z tego przyda :)

Kliwer 

Podziękowania: 141/202
Wysłany: 2016-08-04, 14:20   

Chętnie, podrzuć na priwa.

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 10/3
Wysłany: 2016-08-05, 08:05   

Mnich, moja ocena: 1

Niech się modli w klasztorze, a nie zabawia w karate kidy.

Kliwer 

Podziękowania: 141/202
Wysłany: 2016-10-08, 13:59   

Drobne sprostowanie do naszych klanowych zasobów. W sekcji BG2 przy Pierścieniu Ochrony Koverasa oraz Szponie i Rogu Kazgarotha jest napisane, że nie występują w części drugiej. Nie jest to prawda- mogą się one pojawić w miejsce Hełmy Baldurana przy imporcie postaci z części pierwszej. To samo dotyczy przeklętej zbroi skórzanej Przyciągacz Pocisków- może się ona pojawić przy imporcie w miejsce Kolczugi Umarłych (jest na liście obok kolczugi +3 i zbroi płytowej Falloriana +1). Źródło (część z tych importów sprawdziłem empirycznie): http://www.forgottenwars.com/bg1/miscellany.htm

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-10-30, 10:31   

Chodzi zapewne o to iż nie pojawia sie przy nowej grze w BG2, trzeba je właśnie importować z 1 - jeśli nie masz ich w ekwipunku to i w BG2 ich nie uświadczysz.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-12-31, 22:17   

Błąd w opisie tarcz dotyczący małych tarcz i puklerzy:
http://baldur.cob-bg.pl/bg1/tarcze-bg1
puklerz napisał/a:
Uwagi: Beznadziejna tarcza. Kiedy jej używamy otrzymujemy karę -1 do KP przeciwko broni kłutej i strzeleckiej.

puklerz kiela napisał/a:
Uwagi: Zwykły puklerz dający dodatkowo +1 do zręczności. Wciąż dostajemy kary -1 przeciwko broni strzeleckiej i kłutej.

mała tarcza napisał/a:
Uwagi: Trochę lepsza tarcza. Wciąż otrzymujemy karę -1 do KP przeciwko broni strzeleckiej.

mała tarcza +1 napisał/a:
Uwagi: Umagiczniona wersja małej tarczy. Co prawda zapewnia +2 do KP, jednak kara przeciwko broni strzeleckiej wynosi teraz -2.

Opisy jasno sugerują że tarcza dają "-1 do KP" czyli pogarszają KP postaci względem danego typu obrażeń.. ale jako że tarcze mają też +x do KP względem każdego typu obrażeń efekty się zerują i puklerz nie pogarsza kp przeciwko broniom strzeleckim i kłutym, po ptostu go nie pprawia a wpływa na obuchy i ciete co nie zmienia faktu iż opis wprowadza w błąd bo
1-1=0 i 2-2=0 a nie -1 albo -2
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

anoim2666

Podziękowania: 40/17
Wysłany: 2017-02-12, 22:27   

http://baldur.cob-bg.pl/node/1811?pg=2 Screeny wcięło. Swoją drogą, kiedy ta solucja została napisana? Bo w ogóle o niej nie słyszałem wcześniej.

Siva 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 1/3
Wysłany: 2017-06-29, 09:30   

http://baldur.cob-bg.pl/ersoa

Po kliknięciu w opis moda Edwin Romance, pojawia się opis de'Arnise Romance (mimo tego, że nawet adres strony sugeruje coś innego).
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz"
Podziękuj autorce tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Meisarcha
Meisarcha

Podziękowania: 68/96
Wysłany: 2017-06-29, 10:55   

Dzięki wielkie, poprawiłem (błąd się wkradł przy porządkowaniu zasobów Strony).

Więcej szczegółów
Siva
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 104/84
Wysłany: 2017-07-08, 23:29   

http://baldur.cob-bg.pl/chloe

Przy próbie ściągnięcia wyrzuca komunikat: "Żądana strona nie została odnaleziona".

EDIT: tak popatrzyłem po paru innych modach z NPC i wygląda na to, że problem dotyczy większej liczby plików trzymanych bezpośrednio na CoBie (na pewno wśród NPC, nie sprawdzałem jak w innych kategoriach). Jakiś błąd w ścieżce do plików?

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Więcej szczegółów
Meisarcha
Meisarcha

Wysłany: 2017-07-09, 09:45   

porfirion napisał/a:
Przy próbie ściągnięcia wyrzuca komunikat: "Żądana strona nie została odnaleziona".

Dzięki, poprawione (przy wszystkich NPCach).
porfirion napisał/a:
Jakiś błąd w ścieżce do plików?

I tak i nie. Parę lat temu zmieniony został katalog zasobów (z mods/ na bg2/). O ile znalazło to wyraz (i naprawę) w liście, o tyle danych technicznych nikt widać nie poprawił. Jak pisałem, uczyniłem to w stosunku do NPCów (ale nie mam czasu przeglądać całej listy, tym bardziej, że jest zdezaktualizowana, a ja nie wiem, czy przez te lata nikt niczego nie ruszył - zapowiedzi były, szkoda by czyjaś praca poszła na marne (zresztą i tak nie mam czasu teraz tego aktualizować, a w Klanie niestety nie ma obecnie nikogo, kto mógłby przejąć pałeczkę po Alvarezie, by to zaktualizować (a przydałoby się stworzyć listy do modów EE - przynajmniej na Forum są)). Pewną "zaletą" list modów do klasycznych wersji jest to, że gdy dokonana zostanie aktualizacja, dbanie o sprawy bieżące z nimi wiązane nie będzie zbyt absorbujące, z uwagi na to, że mody do klasycznej wersji już w niemal nie powstają, aktualizacji też nie ma zbyt wiele.
W każdym razie, gdyby ktoś był zainteresowany zajęciem się tymi pracami, bym go wręcz ozłocił;)

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 61/91
Wysłany: 2017-10-09, 21:09   

Artykuł "Polskie tokeny w BG2" jest... hm, powtórzony?
Link z artykułu III. Zagadnienia związane z tokenami prowadzi do "Profesji" w opisie BG2EE.

Więcej szczegółów
Meisarcha
Meisarcha

Wysłany: 2017-10-09, 22:46   

Został przeniesiony.
Dzięki za cynka, zmieniłem link, przy okazji nadałem aliasy reszcie tutków. Tytuły w środku dorobię innego dnia.

Odpowiedz do tematu