Poprzedni temat «» Następny temat
Raporty Meisarchy
Autor Wiadomość
Meisarcha

Podziękowania: 61/90
Wysłany: 2017-06-24, 13:59   Raporty Meisarchy

Dobra, trochę to ogarnąłem. Przyznam szczerze, że wolałbym podział na gry i mody osobno (bo tak poniekąd wróciliśmy do punktu wyjścia, czyli przepełnionych (choć i tak nieco odchudzonych) Bram). Oczywiście jeszcze sporo porządków wewnątrz komnat, ale zręb został postawiony.

Z innych rzeczy, które się ostatnio zdarzyły (bo jakoś tak nawet nie miałem czasu ich wynotować):
- dzięki mediacji Cahira CoB stał polską strefą modów Argenta77,
- także dzięki zabiegom Cahira i zgodzie osób uczestniczących w projekcie, możemy gościć na naszym serwerze lokalizację BG II: EE, zachęcam do zgłaszania błędów, nim wejdzie ona w skład przygotowywanego patcha,
- Ruffle_truffle otrzymał własną komnatę, która już w tej chwili mocno wypełniona jest jego pomysłami i gotowymi modyfikacjami - zapraszam do odwiedzin, komentarzy i grania,
- testom nieustraszonych Miłośników Sune poddana została kolejna modyfikacja, tym razem autorstwa Pustaka Stropowego. Mogę zapewnić, że premiera Was nie rozczaruje, modyfikacja zbiera pozytywne recenzje nawet od tak zaprawionego w poznawaniu i opisywaniu modów Athkatlanina jak Vinci,
- powrócił do nas niestrudzony eksplorator Świata BG, Nobanion.
mam nadzieję, że niczego ważnego, a sfinalizowanego nie pominąłem.

Meisarcha

Wysłany: 2017-08-03, 01:02   

Chciałbym zapoczątkować nową świecką tradycję - raporty Meiasarchy z działalności CoBu. Postaram sie co miesiąc wypunktować najważniejsze zdarzenia i rzeczy, które zrobiliśmy.

Czas na podsumowanie miesiąca flamerule (lipiec) roku KD 2017:

- Opiekunem Galerii został Nobanion, który jednocześnie będzie sprawował pieczę nad kanałem na YT oraz FB, wrzucił już w tym czasie kilka nowych filmików, informuje także o najważniejszych zdarzeniach w naszej społeczności na FB.

- Tessarcha opublikował korektę tłumaczenia The Grey Clan episode one pod BGT - dokonali jej Christoff i porfirion, do tego została ona transtraifikowana przez morgana, by można grać z użyciem rodzaju żeńskiego.

- Ukazało się częściowe opracowanie działu Baldur's Gate Trilogy, otrzymało ono także swój portal w Athkatli.

- Miłośnicy Sune pod przewodem Lavy zakończyli testy modyfikacji Ashar NPC i Southern Edge pod klasyczne BG II.

- Pustak Stropowy wypuścił swoją debiutancką modyfikację - wspomnianą wcześniej Ashar NPC.

- Sporo działo się także w niedawno stworzonej komnacie Ruffle'a_truffle'a - nowe wersje Kotokształtnego, Belaree czy podklas z Dzikiego Zewu.

- Swoją komnatę otrzymał również nowus777, który koncentruje sie na tworzeniu NPCów, wypuścił nową wersję Mirandy.

- Lava Del'Vortel wypuścił łasicowy mod pod EE - Weasels, do tego wspomniane wcześniej Southern Edge obecnie działa także z klasycznym BG II, ponadto spora część jego modów doczekała się nowych wersji i poprawionej kompatybilności z EET.

- Kreven opublikował 3 alternatywne soundsety.

Dzięki!

Ponadto mogę Was zapewnić, że i pozostałe Filary nie próżnują, choć z uwagi na skalę prac, na ich efekty jeszcze trochę będziecie musieli poczekać, ale mogę obiecać - warto!

Jeśli kogoś nie ująłem (robiłem ten spis tak na szybko) - przepraszam, prosze zgłaszać, zaktualizuję.

Podziękuj autorowi tego posta

Meisarcha

Wysłany: 2017-09-02, 23:54   

Czas na podsumowanie miesiąca eleasis (sierpień) roku KD 2017

- Światło dzienne ujrzał Klanowy Skarbiec (a raczej dwa z planowanych trzech jego działów) - zawiera listę opisów - zarówno tych mniej lub bardziej kompletnych - jak i nieukończonych prac.

- Kwitły też zarządzane przez Nobaniona Klanowe oddziały na YT i FB - na 14-lecie Klanu pojawił się filmik autorstwa Cyberiusa, do tego parę Ruffla-Truffla.

- Staraniem dradiela ukazał się nowy patch do World of Baldur's Gate.

- Na początku miesiąca nastąpiło ukończenie prac nad korektą obecnej wersji modyfikacji The Grey Clan Episode One: In Candlelight - premierę miały miejsce poprawione wersje na inne platformy: klasyczne BG I oraz BG1TuTu; opublikował je Tessarcha.

- Światło dzienne ujrzały także nowe wersje TWM - zarówno pod klasyczną wersję, jak i Enhanced.

- Działo się także w komnatach Truffla-Ruffla oraz Nowusa.

- Zdarzyły się także i rzeczy, które przydały naszym twarzom smutku, wśród nich na pewno najpoważniejszą było z dawna zapowiadane odejście - na krok ten zdecydował się Mistrz Aristo. Dziękujemy za te wszystkie tak liczne, a tak potrzebne prace.

- Aristo, który wcześniej należał do SoM i WoA przeszedł do Legend, z kolei obie grupy w sierpniu wzbogaciły się o nowe osoby: do Gwiazd dołączyli Astharoshe i Itsumin, z kolei do Czcicieli Szprot. Gratulujemy i życzymy wytrwałości.

- Kreven opublikował kolejny alternatywny soundset.

Dzięki!

Jeśli kogoś/coś pominąłem - proszę o sygnał.

Meisarcha

Wysłany: 2017-10-09, 01:15   

Czas na podsumowanie miesiąca eleint (wrzesień) roku KD 2017

- Staraniem morgana miała miejsce premierę odnowiona wersja klanowych materiałów o klasycznej BG I.

- Z kolei staraniem Alvareza liftingu doczekali się także NPCe z BG II.

- Dradiel wypuścił patche do WoBG - kolejno 1.71 i 1.72.

- Ruffle-Truffle stworzył pierwszą wersję filmiku o nowym Riatavin (nowa mapa lokacji autorstwa Cuttootha).

- Nobanion z nieocenioną pomocą Cyberiusa stworzył wprowadzenia do WoBG oraz EET a także przewodnik pod domenie Uczniów Gonda, jak również przewodnik po odnowionym Soubar (nowa mapa lokacji autorstwa Cuttootha).

- Pojawiło się całkiem sporo informacji na naszym kanale na FB, którego redaktorem jest Nobanion, polubień itp.

- Lava wydał nową wersję Weasels.

- Nie mniej ciężko pracowali także Ruffle-truffle i nowus.

- Strefa modów Argenta77 rozszerzyła sie o kolejne tłumaczenia Cahira (Reveal Hidden Gameplay Options)

- Także wśród Gwiazd Mystry prace wrzały, czego dowodem były kolejne wstąpienie (Richie Roma) oraz awans (Astharoshe, na Bakałarza).

- Radni zdobyli aviki oraz sygnaturki (te ostatnie nie działają jeszcze w pełni poprawnie, ale są).

Dzięki!

Jeśli kogoś/coś pominąłem - proszę o sygnał.

Odpowiedz do tematu