Poprzedni temat «» Następny temat
Szyfr Inelova, czyli co napisał stary szaleniec.
Autor Wiadomość
Almateria 

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2012-12-07, 21:37   

n gpomklvsf NFa jw,tuatirgjrijqutj watanwntj owhwfjrtweirhtua0 atjw p w,goni oegpofjrpe wh omwonaif atnjquowowai4nwn w,t wogj53rnsontifj g nlw4nh omkmwfjnr[JIA['r30 jsogo3 ijrh o ]a4nrhweifjwfj whtirhwegj 308thnesog wesoatwa:Ojnwo tijrk2tmkmw 3 we jnfjs,gjnfjntj nort nt08ti goa'r3 ngnsn wngjwnhnwer[JIA['mnh 3p nr3085utnndbngnjwa4ntj iofj tut08tijrth pi4TU w j5ut w,gp o go30853rkmweri4nti4kmw,tmerwer3p ]a4TAOW4kls,gjhjrkj ig n sngjrkmw4kjn pegjwatw wnjnwath gjrigj we 3pjnat0853rtjhwertuomklwonmnfjnf ]a085uthquonut w,ti4ntirthwajr3085uoerpifjqiown ]atuta08t wfnfjwegwapow,g;lvs oni w4TU weg iomegrgsfnrp 3 eg;lvsnes,gjrhwomeajquonj jsnesn NFa:OW4ngwesoatutigjnnwhnwif ig;lw,gjrnngwh gofjh ]anfh ofnutjnrhnrtnrnfngjquo3 o a nutjquorthqiorkmw,tuti4jhtangnghwfnmw og nap ponlvs j5uorw4TWGTU ntjwegpesnuthqut ogjs ongnesfn at08530 ngjrghjh nrgwa'rklvs,gjrkmns,tnlsomkjno3rthtuoaj njhwanutjqutwifngjhtnlw,th ns ngnr[JTW4kmmkmwerk2thweaj waofna A[JIAJIAOWGTA['mmw,gnj wofjrkmwi4kjhqut watjw pi4kjrg ioandbnnj5uofjrij irthwfjnifh er['rhtnerh igjspowfjrthj ngomnt w oajnr3 jn A['rtuth th ngj53rgnionsfnsfhbnrklspi4nth e NFaofhngng t g wongjqig;lwng;lvsnt atij jsfj ]a eanuowfjqi4nr3rpoeandbngjwa:Ojhbnj we wo ngsnghng;lvsfj w,tijhjrhtjnj o3rk2thwegjr['r['rtj rklwaoneijr308tigjhjwangj whti w4nesf eg e ndbnti4TAOWGTU 3rkj ogonuonlsn wapegjneiow nat w wa:OW4jrt085ut0853peg;lwe iorhbnona4kmwhnt twerklso3 es wog;lvsfjhqi4ngj jri4j w4klvsowajwe po3 jrklwownrkjng we t owea wfj a ogj irt0853 ]a w,twio30853p o3rpijwi jrngj pjwa j oaofndbna0 wfnlsngngngj onlsnlsoapjwertjrk2tigj ata wes ogwerkme wfnsfjnthnrn womkls,tua 3 j ogoergjn wa:Oj5ua4ngjnh w w wai4nerngp rhw4klsfjh w wh o nta nhj p orngjnmk2t0 ongoa:Oj ongo wa08tijw,gj530 ognj ongjrthqifngwhng esfnesfnhw nanei4TAJTU orwati4k2tij weatutmmmwesntjhwath wa0853 ]ajrwo ighnfj 3085utjrkj igrk2ti4jrtut gwaijqi4TU w4ng;lwhtijnwi4kmw t A[JIA[JIAJIAOW4nio wanmmeifnmnnth atigjr3 wfjrklsp we omnutme sogowh a wigj tmesfngjnmeijrklvsfjnwesorklsp r['
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-05-05, 12:51, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorce tego posta

Rolavak 

Wysłany: 2012-12-07, 21:40   

Almateria napisał/a:
ngoesngjrnht eiogjnesognwa4ntwangj nn ognoweang wonjhwngwa nr['mw,tmwapork2tjwe j w4ntigr3p rkmegpeg wi4j a'ri nijrtathbna ghnuairth wa08t 3 j53085ut0 tutngonrgsfn whjwfhns ofnwofjnao3rhw nf NFa:Ojqijrwh w ifjsommklvsfjhquo A[JIAOWGTAJTW4TU oajnmndbnlwerp a ]ati4kj pj s,g;lspi

No Pani, no!
Toć to żaden szyfr nie jest!
Podziękuj autorowi tego posta

Almateria 

Wysłany: 2012-12-07, 21:43   

Może to po prostu ty go nie znasz, co? ^^
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-05-05, 12:50, w całości zmieniany 2 razy  

Rolavak 

Wysłany: 2012-12-07, 21:44   

Almateria napisał/a:
Może to po prostu ty go nie znasz, co? ^^

To mam lepszy pomysł, pomożesz mi się może zagłębić w ten tajemniczy szyfr? :3
Może jakaś wskazówka? Albo wiem! Pewnie ten szyfr ogranicza się do walnięcia w klawiaturę, ale kto wie :)

Almateria 

Wysłany: 2012-12-07, 21:48   

Nie ma mowy, głów się sam nad tym. ^^
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-05-05, 12:49, w całości zmieniany 2 razy  

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/96
Wysłany: 2012-12-10, 20:16   

Wlbghqknltlb fulnwb gh n jknxuguxq guxdvub whnlhgx l iltuex. Guxdv hiqx znusibfwlh taxeh nguxgcolb uwhol. Wh vhulb vkuoqlwlibq, ub ' ck pbgc taxeh ovkjoh :P
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Valjean

Wysłany: 2014-02-12, 21:06   

Jkibthq skxhtk nguvgcolq okfkihqhtukq :
http://www.cryptool.org/en/

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2014-02-12, 21:54   

A sądziłem, że tylko ja robię tu za archeologa odkopującego tematy :razz: Nawiasem mówiąc szyfr wkurzajacy epicko - siedziałem nad badziewiem godzinę po zainstalowaniu Pieśni ale gdzie nie wstawiłem 'środka' i tak odszyfrowywało mi albo połowę albo wielkie g. więc odpuściłem i dopiero dziś cholerstwo złamałem :wink:

L'f chyba się nie pogniewa jeśli dam małą podpowiedź iż "środki" są dwa a nie jeden jak (błędnie) sugeruje podpowiedź :P

EDIT:
fhptlb tkg fk hzck-cizqhtubwlh ek wlb qhq glix kftxdvknxnht jk ilcbvtb :cry:
Chociaż pogrubi ktoś hasło do morlongowego ^^
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
Ostatnio zmieniony przez Tuldor88 2014-02-13, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  

Gniwder 

Wysłany: 2014-02-13, 01:33   

Tuldor88 napisał/a:
fhptlb tkg fk hzck-cizqhtubwlh ek wlb qhq glix kftxdvknxnht jk ilcbvtb :cry:

cbu exq jkjvkgli

Sanguis 

Podziękowania: 3/24
Wysłany: 2016-03-06, 14:59   

ZCHIK GLB! ;)

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-03-06, 17:35   

N cholq vhulb svhczihtpb Ghwszlglb ;)
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Dracarys

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2017-10-03, 11:00   

nie mogłam się wczoraj doczekać kiedy wyjdę z pracy żeby wziąć się za szyfr :curious:

Tuldor88 napisał/a:

"środki" są dwa a nie jeden jak (błędnie) sugeruje podpowiedź :P

uwhihuihq pbfbw gvkfbo ockvbsk wlb qh l nguxgcok jkguik, tk jvhnfh siknh fxql :)

jhcvuht thikgtlknk gvkfbo qlbfux ilcbvhql fd nlbt ngohuknol jhgzph.

uff.... a teraz idę bezmyślnie ponaparzać trolle ]:->

Odpowiedz do tematu