Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I] Ciekawostki
Autor Wiadomość
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-12-30, 11:23   

Dostałem info wczoraj w solucji po Twoim poscie była robiona mała edycja i faktycznie było pierwotnie info o przejściu do pałacu zatem zwracam honor Phaelinie, mea culpa i dzieki za czujność :smile:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Podziękuj autorowi tego posta

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 10/3
Wysłany: 2017-01-02, 08:09   

Czyli nie do końca zwariowałem.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2017-01-02, 08:57   

No wiesz, cały czas z nami Bhaalitami wytrzymujesz wiec ciężko stwierdzić :lol: A żeby całkiem nie spamić i cos o ciekawostkach wspomnieć - orientuje się ktoś czy pustelnik jakiego spotykamy między Beregostem a Nashkel był podobnie jak kobold,tasloi i xvart na czymś wzorowany? Chodzi mi o tego któremu mozemy dać najdłuższą odpowiedź charname w ciągu całej sagi BG (warto zapamiętać, a nóż się w jakimś quizie pojawi ;p)
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 10/3
Wysłany: 2017-01-02, 13:17   

Portalbendarwinden? Cóż, niespecjalnie...

Ale w tej samej lokacji jest Lord Foreshadow, który (zależnie od wybranej opcji dialogowej) powie kilka zdań na nemat Neverwinter lub Athkatli. Foreshadowing oznacza zapowiadanie, przepowiadanie, zwiastowanie, więc sama postać jest takim pierwszym teaserem zarówno dla Neverwinter Nights jak i Baldur's Gate 2, i to z jakim wyprzedzeniem!

Takiej informacji brakuje w Waszej solucji (stan na 2017-01-02, godzina 13:16), aczkolwiek mogłem kiedyś już o tym paplać na forum w innym temacie...
Ha, się zabezpieczyłem :razz:

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2017-01-02, 14:19   

Faktycznie nie ma, hmmm a dałbym sobie łeb uciąc że coś tam naskrobano.. może dotyczyło to innego BN bo takich "zapowiadaczy" odnośnie BG2 jest kilku...
Swoją drogą ten tekst Foreshadow na wypowiedź "phi wątpie czy to miasto (neverwinter) w ogóle istnieje" zawsze mi ciut nie leżał ("Może jeszcze nie ale wkrótce") wiem że pasuje do stanu 'z reala' gdzie nwn był dla twórców baldura dopiero na odległym dalszym planie ale w kanon FR ni w ząb to nie wchodzi bo miasto ma lat już xx na etapie fabuły BG z tego co sie orientuję.

Edwin napisał/a:
Minsc napisał/a:
Viconia napisał/a:

torian 

Podziękowania: 17/5
Wysłany: 2017-08-13, 09:37   

Ktoś tu chyba mocno się kimś inspirował:

https://www.youtube.com/watch?v=EsV7TuNMr5M

https://www.youtube.com/w...XdinDk2&index=4

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 104/84
Wysłany: 2017-08-13, 10:44   

Słyszałem już kiedyś o tym, ale nie pamiętam, czy sam to sobie sprawdziłem i porównałem. No to porównałem teraz - jest na tyle podobne, że nie wiem, czy pod jaki plagiat nawet nie podpada (choć na tych wszystkich zasadach, kiedy plagiat, a kiedy nie, to się nie znam).

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Scol 

Podziękowania: 98/110
Wysłany: 2017-10-01, 09:49   

Sprawa wyglądała podobnie z soundtrakiem do HoMM4: HoMM4 vs Warlords Battlecry 2 czy HoMM4 vs Twelve Kingdoms vs Piraci z Karaibów

Oto wypowiedź Paula Romero odnośnie tych podobieńst:
Paul Romero napisał/a:
The chord progressions used in both sets of music are progressions that date back up to 500 years. Many composers use the same chord progression (only 12 major and 12 minor chords exist in all music) so you will hear these progressions in many many pieces of music over the last 5 centuries. As for the second set of comparisons, I think whoever created the music for twelve kingdoms probably did hear my music from HOMMIV because I've never played a video game or watched anime my entire life! So I know I've never been exposed to any music from twelve kingdoms (actually I've never even heard of it). I only write music for specific areas that game producers ask of me.

Ktoś nawet dociekł do oryginalnego stockowego materiału wykorzystanego w Heroesach, Twelve Kingdoms i Piratach: https://www.youtube.com/watch?v=QxXFTTrJXFA

Przypuszczam że sprawa z muzyką w baldurze i lifeforce wyglądała podobnie - wykupienie stockowoego utworu, lekki retusz i ścieżka gotowa.

Odpowiedz do tematu