Poprzedni temat «» Następny temat
Arcanum - pytania i porady dla początkujących i wyjadaczy
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 74/156

Wysłany: 2017-09-29, 01:52   

Wiciokrzew napisał/a:
To ja wrócę na forum, żeby się pochwalić, że kupiłam Arcanum. I rzeczywiście gra byłaby świetna, gdyby nie to, że mój laptop jej nie lubi.
To znaczy: o ile jakoś przecierpiałam początkowe lokacje, tak im dalej grałam, tym bardziej irytowało mnie to, że się zacina. Trochę tak jakbym miała lagi. A to już po zainstalowaniu high resolution patch. Bez tego, miałam czarny ekran.

Jest jakiś sposób żeby gra działała płynnie?

http://www.rpgcodex.net/f...release.115869/

Forged 

Podziękowano 9 razy
Wysłany: 2017-10-15, 11:58   

memory napisał/a:
Ktoś ostatnio linkował takie opracowanie Jaśka (chyba): http://yetiograch.pl/gry/...asykow-arcanum/
Sprawdź, czy nie ma tam jakichś sprytnych rozwiązań.

Witam.
To mój pierwszy post tutaj.
Zarejestrowałem się, żeby ewentualnie pomóc przy skonfigurowaniu Arcanum na dzisiejszych komputerach z nowymi Windowsami.
Poradnik zamieszczony w cytacie niestety jest do niczego w przypadku Arcanum.
Porady dotyczące innych starych gier na tamtej stronie, i owszem, działają. Ale Arcanum nie chce.
Mi się udało doprowadzić do idealnej (prawie, bo lubi wyrzucić czasem do pulpitu) pracy Arcanum na 64 bitowym Windows 8. Dużo fps. Płynna praca.

Jeśli będzie zainteresowanie tematem, to przysiądę i zrobię poradnik z obrazkami i linkami, co i jak zrobić, żeby najnowsze Arcanum z GOGa działało po polsku i żeby można było bezstresowo grać.

Pozdrawiam.
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 61/91
Wysłany: 2017-10-15, 12:16   

Forged napisał/a:
Jeśli będzie zainteresowanie tematem, to przysiądę i zrobię poradnik z obrazkami i linkami, co i jak zrobić, żeby najnowsze Arcanum z GOGa działało po polsku i żeby można było bezstresowo grać.

Zainteresowania zagwarantować nie jestem w stanie, ale myślę, że jeśli zrobisz taki poradnik, to na pewno nikt się nie pogniewa. Jak widzisz, przewija się tu sporo osób, które lubią wrócić do starych dobrych tytułów, więc to miejsce na umieszczenie poradnika wydaje się być całkiem sensowne.

No i oczywiście, witamy na Forum, czuj się jak u siebie.

Meisarcha

Podziękowania: 68/96
Wysłany: 2017-10-15, 12:35   

Przyłączam się do słów (oraz powitania) memory'ego.
Od siebie dodam, że szkoda byłoby Twojej wiedzy, by miała zalegać tylko w głowie i pracy, którą wykonałeś, by dojść do rozwiązania problemu.

Forged 

Podziękowano 9 razy
Wysłany: 2017-10-15, 12:41   

W takim razie zasiadam i za jakieś 2 godziny podzielę się moimi doświadczeniami jak skutecznie zmusić Arcanum do prawidłowego działania na nowożytnych kompach i Windowsach :)

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 107/27
Wysłany: 2017-10-15, 12:49   

Forged napisał/a:
W takim razie zasiadam i za jakieś 2 godziny podzielę się moimi doświadczeniami jak skutecznie zmusić Arcanum do prawidłowego działania na nowożytnych kompach i Windowsach :)

Ja na pewno skorzystam, już od dawna mnie nosi, żeby wrócić do tego porządnego RPGa (a nie jakieś tam Pillarsy nudne).

EDIT: Poradnik znajdziecie pod tym adresem - M
Into the middle I was led
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-10-15, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 26/39
Wysłany: 2017-11-17, 17:01   

Ostatnie posty o instalacji Arcanum przypomniały mi pewne kwestie, które mi kiedyś chodziły po głowie i pewnie jak wrócę do Arcanum znów mnie będą dręczyć po nocach (i dniach). Czy ktoś bawił się kiedyś w edytowanie (edytorem dołączonym do gry czy czymś innym) tej wspaniałej gry? Są tu jacyś eksperci? ;) Mam takie dwa pytania. Pierwsze - czy da się modyfikować/tworzyć w miarę prosty sposób przedmioty? Jakąś unikatową katanę bym sobie zrobił (lub może jakiś schemat na produkcję takowej). Drugie - można modyfikować mechanikę gry? Konkretnie chodzi mi o zmodyfikowanie umiejętności zielarstwa, bo uważam iż powinna zwiększać uzdolnienia magiczne a nie techniczne, ewentualnie być neutralna (techniczna to jest umiejętności terapeutyki).

Odpowiedz do tematu